אליפות של מאמן

האליפות מספר 11 של מכבי חיפה הושגה בעיקר בזכות השחקן הראשי בסרט: "בית שאן סרט מלחמה", אלישע לוי, שגדל בשיכונים בעיר הצפונית לעבר במת השיא של הכדורגל הישראלי. אייל כהן מצדיע ללוי

שבת 23 מאי 2009
אייל כהן

לאחר עונה ארוכה, קשה ומתישה, לאלישע לוי מגיע החותמת הרישמית על האליפות מספר 11 של מכבי חיפה. בעונת שפל כלכלי, הפסדים עצומים לכל הקבוצות והדרדרות רמת הכדורגל, אלישע הוציא מיים מסלע והחזיר לעיר חיפה את היוקרה והגאווה.

אם תשאלו את נשיא מכבי חיפה, יענקל'ה שחר, כעת בסיום העונה האם הוא חלם על אליפות בסיומה? אני בספק. בשנתיים האחרונות בית"ר ירושלים קטפה את תארי האליפות ואף הגביע, ורק נס היה צריך לקרות כדי שתאבד את האליפות השלישית ברצף.

אבל הנה רצה הגורל וארקדי גאידמק התרסק מנכסיו בארץ הקודש, הסתבך בפלילים וקרס בבחירות האחרונות לרשות העירייה והכל נפתח מחדש. מכבי ת"א נותרה בבוץ ורק הפועל ת"א קרצה לירוקים מחיפה בקרב הצמרת.

אלישע לוי, מאמן שהחל מלמטה, בקבוצות נידחות שכוחות אל, החזיר עטרה ליושנה. קיבל את הקרדיט העצום שהעניק לו שחר והביא משהו אותנטי שהיה חסר בעידן רוני לוי המנוכר. לוי שהיה סגור לאמצעי התקשורת,  רובוט שמדקלם משבוע לשבוע קלישאות חוזרות ונישנות, הכל השתנה עד שהגיע  אלישע.

אלישע לוי קיבל את מכבי חיפה בחילופי מאמנים, לאחר שמשבר אמונה התפתח בכפר גלים. משבר, שבו לא מעט מהצוות המקצועי והניהולי הוחלף במספר חודשים. אלישע לויעורר את התרדמת,  לקח איתו את יד ימינו, גיאורגי דארסיליה, שחקן עבר שמזוהה בעיקר עם הצבע האדום, וטבע את חותמו בעיר הכרמל כבר בעונתו הראשונה, בדומה ללוי הקודם.

אלישע לוי הוא בהחלט הנסיך של חיפה. הג'וקר שהוכיח כי לעבודה קשה יש הוכחות בשטח. מאמן כמו אלישע התאים למכבי חיפה כמו כפפה ליד והמון המון קומפלימנטים שמורים לילד שנולד בירושלים אך ליבו בעיקר בית שאני.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק