ושוב: ניצחון טכני לבני לוד

בית הדין העליון הפך את ההחלטה שקיבל קודם לכן, שלא להעניק ניצחון טכני לבני לוד על הפועל חיפה עקב שיתופו של גליל בן שאנן. בכך התקבל ערעור בני לוד. רמת השרון הנפגעת העיקרית: שערוריה, להקפיא את היורדות

יום ראשון 24 מאי 2009
שלמה חסיד
בני לוד זכתה בניצחון טכני 0:3 על הפועל חיפה עקב שיתופו של גליל בן שאנן שצבר חמישה כרטיסים צהובים במשחק בין שתי הקבוצות לפני כחודש. במשחק עצמו ניצחה חיפה 0:3.

את ההחלטה קיבלו היום (ראשון) חמישה דייני בית הדין של ההתאחדות שקיבלו את הערעור של ראשי לוד.

כזכור, לפני שבועיים,  בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל קיבל את העירעור שהגישה הפועל חיפה, כך שלמעשה ההפסד הטכני לבני לוד בוטל (בעקבות הדיון שניערך  שבועיים לפני כן) והפועל חיפה ניצחה 0:3. למרות הניצחון, זכו בהפועל חיפה רק ב-2 נקודות, לאחר שהוחלט על ירידת נקודה אחת בפועל ו-2 על תנאי. בעקבות ההחלטה הגישה בני לוד ערעור.

בעקבות ההחלטה זוכה לוד בעוד עוד 3 נקודות ליגה והיא חלפה בטבלה על פני רמת השרון, לה 33 נקודות, ועל פני הפועל ירושלים לה 34 נקודות, כמו לוד, אך הפרש שערים טוב פחות.

לוד תארח במחזור הקרוב את מכבי אחי נצרת שהבטיחה את המקום השישי שמעניק כרטיס למשחקי המבחן. לפיכך, המפסידה הגדולה היא רמת השרון,  שתצטרך לנצח את הפועל כפר סבא ולקוות למעידה של ירושלים שתשחק מול קרית אתא, שכבר ירדה ליגה.

מנהל רמת השרון דודו פלח היה המום כששמע על ההחלטה ואמר: זו שערורייה. אין טעם בכך. צריך להקפיא את היורדות מהלאומית

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק