מהומה במסעת של פלאטיני

שערורייה: במהלך מסע"ת הרשמית עם מישל פלאטיני, אוהדי בית"ר ירושלים זרקו על נשיא אופ"א צעיע של הקבוצה לעיני התקשורת וקיללו את אבי לוזון. פלאטיני נראה המום. גיל לבנוני: "זה אירוע שולי"

יום שלישי 06 אוקטובר 2009
אשר גולדברג
מבוכה גדולה הייתה היום (שלישי) במסיבת העיתונאים הרישמית של ביקורו של נשיא אופ"א, מישל פלאטיני. במהלך הראיון עם הנשיא הצרפתי, נכחו באופן מפתיע גם אוהדי בית"ר ירושלים, שתוך כדי הדברים של הצרפתי, קפצו אל הבמה וניסו לעטור את צווארו בצעיף הקבוצה ללא התערבות אנשי אבטחה.

המתפרעים גם אמרו מילים קשות נגד יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, שישב לצד פלאטיני. לוזון, שנראה נבוך ומושפל באופן חמור אל מול עיניי התקשורת, לא פצה מילה לאחר הߞקרה ונתן לעניינים לחלוף כלא היו. האוהדים יצאו ללא ליווי מאבטחים לאחר האירוע החמור. 

זו לא הפעם הראשונה שה"רומן" בין אוהדי בית"ר ירושלים להתאחדות ולעומד בראשה מגיע לפסים אלימים. כזכור, כאשר בעידן גאידמק עמדה הקבוצה לדין משמߢתי וספגה עונשים כבדים, לא מעט פעמים בעקבות התפרעות אוהדיה.

ידיד ישראל באופ"א, או למעשה נשיא אופ"א, מישל פלאטיני שהגיע לישראל לביקור ולצורך הזדהות עם הכדורגל בארץ הקודש, הרגיש נוח וממש כמו בבית ומבחינתו לקדם את הענף באיזור זו תרומה Ӡהדרת, כפי שעשה בשינוי שיטת המוקדמות בליגת האלופות ושינוי מבנה גביע אופ"א, למבנה החדש - הליגה האירופית.


אבי לוזון לצד יעקבĠשחר. היכן האבטחה? ביזיון מסיבת העיתונאים

מיד לאחר סיום מסיבת העיתונאים עם מישל פלאטיני, דובר ההתאחדות לכדורגל גיל לבנוני התייחס לאוהדי בית"ר וכינה אותם כאוויר ותו לא: "זה אירוע שולי. זה כמו שמגרדת האצבע, לאȠמרגישים את זה ביום יום כך גם את מה שקרה היום". 

גם יו"ר ההתאחדות לכדורגל, החליט להגיב למקרה המבזה: "האוהדים האלה לא ראויים לתגובה".

מישל פלאטיני: "הכדורגל יכול לתרום לשלום. אני שמח להיות כאן"

מישל פלאטיני, ג'נטלמן צרפתי טיפוסי, אשר החיוך לא יורד משפתיו אמר: "כדורגל עושה שלום, חברות ומפיג את הקנאה והיצרים. כדורגל בהחלט יכול להביא שלום כאן למזרח התיכון, אני ߩמח כמובן להיות כאן תמיד".

נשיא אופ"א, שתורגם מצרפתית לעברית, על ידי גדול שחקני הכדורגל של ישראל, מוטל'ה שפיגלר שאמר: "זה נותן הזדמנות יוצאת מהכלל לכדורגל הישראלי. נשיא הכדורגל הישראלי, שותף מלא היום למה שנעשה באירופה. לוזון נותן החלטות לכדורגל של היום ומחר. לוזון למעשה הוא הדובר והפה של הכדורגל הישראלי באירגון אופ"א.

פלאטיני המשיך לדבר שבחים על אבי לוזון: "כבר עכשיו רואים כי הקונגרס של אופ"א ייערך בפעם הראשונה בישראל. יש כבר הרבה זמן Өצון מפיפ"א, שהליגות יהיו בני 16 קבוצות. רק אנחנו בצרפת היינו 12 קבוצות, והעלנו את מספרם. גם אלו שיהיו להם 20 קבוצות ייאלצו להצטמצם בעתיד".

מישל פלאטיני גם נשאל על נבחרת ישראל שעדיין לא עשתה את הצעד הנוסף לטורניר נכסף והחל בבדיחה: "את חושבת שתמיד ישראל תשחק מול צרפת? יש שיפור בכדורגל הישראלי, רואים את השחקנים המקומיים כאן בקבוצות גדולות באירופה. יש דורות שמספקים שחקנים גדולים, זה מגיע זה דועך, עליות וירידות. צרפת וארגנטינה, גם להם יש בעיות. זה לא פשוט".

לאחר האירוע החמור עם אוהדי בית"ר ירושלים, חזר מישל פלאטיני להתנהג כמו ג'נטלמן אמיתי, שיבח את ההישגים של הפועל ת"א ומכבי חיפה במפעלים האירופים. מקווה לקדם את הכדורגל דרך הנוער ולהפוך את הספורט הנצפה בעולם למוביל בעולם בכל המישורים.

תגובות

טלספורט בפייסבוק