אין ירושלים בלי ביתר

מהר הכרמל צפו אוהדי מכבי חיפה בחגיגות גביע המדינה של בית"ר ירושלים ב'טדי'. בית"ר בסכנת פירוק, והחגיגה הענקית בבירת ישראל מוכיחה שאין ירושלים בלי בית"ר. חיפה תסתפק באליפות ובחגיגות במינון נמוך

יום שלישי 26 מאי 2009
אשר גולדברג

השיירות הארוכות שעשו את דרכן מאיצטדיון רמת גן לאיצטדיון 'טדי', הפכו את כביש 2 לכביש בית"ר ירושלים. אלפי כלי רכב שצפרו, דגלים בצהוב-שחור התנופפו ברוח, ושירה אדירה של "הגביע הוא שלנו" הוכיחו שמחזיקת הגביע לעונת 2009 ראויה וחוגגת בצדק. 'לעולם לא תצעדי לבד בית"ר ירושלים', כמעט לפי הנוסח האנגלי של ליברפול. 

בחיפה שוב הלכו לישון מוקדם. בחוף דדו נראו בלילה רק זוגות מאוהבים. הבימות שהוכנו מראש ימתינו ליום שני הבא, והכי מדהים- העונה תוריד מסך כשבית"ר ירושלים, ואיתה הגביע, תגיע למשחק הנועל נגד מכבי חיפה.

אין ספק- אין ירושלים בלי בית"ר. הקבוצה שנותנת את הצבע לעיר הבירה הנצחית שלנו, הקבוצה הצבעונית הונוצצת, אשר בעוד מספר ימים תתעורר מהחלום אל הלא ידוע ולבלתי נודע. במקום גביע נשמע על פירוק, על כונס נכסים, על מכירת שחקנים, על תוהו ובוהו בצל פרישתו/בריחתו של ארקדי גאידמק, אבל בינתיים לפני שהעיר פומפיי (בית"ר ירושלים) נחרבת, חוגגים את הרגע ומייחלים לנס.

לא ראינו באיצטדיון רמת גן כדורגל גדול. היו שם 40 אלף צופים, צהוב-שחור נגד ירוק. היתה חסרה האווירה של הגולים האיכותיים שייכנסו לזיכרון הנוסטלגי. ובכל זאת, יש לנו מחזיקת גביע מוצדקת. ושוב, כשבחצות מגע הכסף יתפוגג, ובית"ר ירושלים תחזור להיות הלכלוכית, יש לנו את הגיבורים של חודש מאי 2009.

את רובם ככולם לא נראה בחודש אוגוסט בטדי. נישאר עם סיפורי קאלה, גרשון, פרננדז, ברוכיאן וברק יצחקי, שבסוג של חברות כמעט יחד עם נשיא המדינה שמעון פרס, הניפו קבוצתית את הגביע אל על.

זה הגביע שמתחבר לגביע הראשון של בית"ר ירושלים באמצע שנות ה-70, שהונף בזכות שערו של אורי מלמיליאן. עכשיו, אבירם ברוכיאן, בן אחותו של אורי, השאיר את הכל במשפחה.

מכבי חיפה באה לרמת גן, על כר הדשא שחקניה רצו בהליכה, עם ראש מבולבל והוכיחו שלאלישע לוי יש המון עבודה בדרך לליגת האלופות. היה עצוב לראות את יניב קטן, האיש שגרף כותרות של עונה שלמה בגלל משחק אחד נגד האדומים מתל אביב, יורד פצוע, עצוב ועם מבט תמהוני מניף את הדגל הלבן- דגל הכניעה.

אין ספק שהדאבל הגיע לאלפי האוהדים בירוק. עכשיו הם עשו את הדרך צפונה בדממה מתאימה לאמירה של נוסח יוליוס קיסר: "באתי, ראיתי, הפסדתי", אבל ביום שני הם יחגגו בחוף דדו את האליפות שלהם, ואני מברך את שתי הקבוצות.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק