עכשיו יענק'לה משוכנע

בית"ר ירושלים סבלה העונה מבעיות ניהול קשות, בלעדיהן היא הייתה זוכה בעוד דאבל. יעקב שחר ביקש להוכיח מי הקבוצה הטובה בישראל וקיבל את התשובה

יום שלישי 26 מאי 2009
דורון ברגר

לפני מעט יותר משלושה חודשים ספגה בית"ר  ירושלים את אחד ההפסדים הקשים ביותר שלה בשנים האחרונות. התבוסה להפועל תל אביב 0:4 הוגדרה אז כקטסטרופה כללית.

בימים שלאחר ההפסד ההוא, ניסה איציק קורנפיין להשיג בטלפון את ארקדי גאידמק.  קורנפיין ביקש אישור לשינוי, אבל גאידמק לא ענה או בקושי ענה. אז הבינו כל אנשי בית"ר כי ארקדי לא ידרוך בקרוב בארץ הקודש ובפעמים הבודדות שהוא ידבר, הוא יספר איך גנבו לו, שדדו אותו ועשקו אותו. אריק בנאדו, שמעון גרשון, עידן טל ואחרים הבינו כי אולי אפשר לסמוך על אבינו שבשמיים, אבל בטח שאי אפשר יהיה לסמוך על הבכיין ממוסקבה.

ואז החליטו שחקני האלופה לקחת את עצמם בידיים. מה שהחל בניצחון בגביע בקרית שמונה, נמשך בארבעה ניצחונות ליגה רצופים. הבעיה הייתה שבית"ר איבדה יותר מידי נקודות במשחקי הבית בתחילת העונה ובתוספת החלטת ועדת המשמעת של ההתאחדות נאלצו הבית"רים להרים ידיים לפני כחודש. ההתמקדות הייתה בגביע ובלהביס את בני סכנין.

מספר שעות לפני גמר הגביע ביקש נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר משחקניו להוכיח מי הקבוצה הטובה בליגה. שחר מבין בכדורגל. הוא יודע שמכבי חיפה שלו לא הרשימה העונה. הוא יודע שהוא צריך להודות גם ליוסי מילשטיין ואלי ארזי על הזכייה בתואר. הוא יודע שבסופה של העונה, מכבי חיפה שלו אלופה, אבל ספק אם היא הכי טובה.

 מכבי חיפה נהנתה העונה מיחסי ציבור מצוינים. מדהים היה לקרוא בשבוע שעבר את מדורי הספורט, חלק לא קטן מהפרשנים ומהשחקנים בחרו ביניב קטן לשחקן העונה. קטן, למי שלא זוכר, הצטיין העונה בשני משחקים, במחזור הראשון מול אשדוד ובמחזור ה-31 במשחק העונה. אז נכון, אלה היו שני משחקי מפתח, אבל התרומה של גוסטבו בוקולי למכבי חיפה העונה, עולה על זו של קטן פי כמה.

ואת זה כאמור, גם שחר יודע. בסתר ליבו הוא הרי לא נהנה העונה. הוא מבין שאין מה להשוות בין החבורה בירוק ששיחקה בחודשים האחרונים בקרית אליעזר, לחבורה שהנהיגו כאן אברם גרנט, יצחק שום ורוני לוי. מכבי חיפה היא קבוצה רווית זרים בינוניים וישראלים חוצפנים. היה לה קצת מזל, היו לה כמה הברקות, היה לה קהל רגוע יחסית ומאמן מקצוען שעובד 24 שעות ביממה. זה הספיק לאליפות, אבל זה לא הרשים יתר על המידה.

מספר שעות אחרי הבקשה של שחר, שחקני בית"ר הוכיחו מי הקבוצה הטובה בארץ. וגם שחר יודע שאם שחקני בית"ר היו רגועים מבחינה פיננסית או אם  בעלי הקבוצה שלהם היה יודע לפני המשחק אתמול שיש ברמת גן גמר גביע, סביר שבית"ר גם הייתה אלופה.

והערה לסיום: אף אחד לא מטיל דופי במקצוענות של אריק בנאדו ועידן טל. טל צודק, הם עשו יותר מידי בחיים כדי שנחשוד בהם, אבל אין סיכוי שביום רביעי בשעה 11:00 מישהו ראה אותם על קייאק בירקון.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק