יכולים להתמודד מולם

אלכס פרגוסון מאמין בחניכיו וביכולת שלהם להשאר אלופי אירופה לעונה נוספת: "יש לנו את הכלים לעשות זאת". פפ גווארדיולה: "אנחנו לוקחים בחשבון את האפשרות שהעונה הטובה שלנו תיגמר בטעם רע ומר"

יום שלישי 26 מאי 2009
מנצ'סטר יונייטד מסיימת הכנותיה לגמר ליגת האלופות מול ברצלונה. הקבוצה ערכה מסיבת עיתונאים מסורתית לפני המשחק הגדול, שינעל את העונה האירופית ויסקרן עולם שלם.

אלכס פרגוסון, המנג'ר הסקוטי של מנצ'סטר יונייטד שבמאזנו שלוש אליפויות אירופה, פתח את דבריו ואמר: "אנחנו יכולים להתמודד מול בארסה. מסי שחקן כדורגל נפלא. שיחקנו נגדו פעמיים בעונה החולפת, כך שאנחנו יודעים בדיוק כמה מסוכן הוא יכול להיות. אך יחד עם זאת, אנחנו יכולים להתמודד איתו. יש לנו את הכלים לעשות זאת. זה לא יהיה קל, אנחנו חייבים לכבד את השחקנים המצוינים של ברצלונה".

המנג'ר החמיא לשחקניו: "לא רק שהם מוכשרים, הם כל כך רוצים לנצח, שזה מה שהופך את הקבוצה הזו למיוחדת. בכל פעם שהם היו צריכים להתעלות, לא היתה להם בעיה לעמוד באתגר. למרות שכבר זכינו באליפות באנגליה, אני מצפה מהם לשמור על רמת מוכנות גבוהה ולהגיע נחושים לגמר".

בנוסף התייחס פרגוסון להשוואה שעושים כלי התקשורת שבין מסי לרונאלדו: "לשני השחקנים סגנונות שונים. גם מבחינה פיזית הם שונים, אבל בסופו של דבר קשה שלא להשוות ביניהם".

על נקודות הזכות הקיימות לקבוצתו, אשר עשויות לתת לה יתרון בגמר, אמר: "אני חושב שיש לנו ספסל איכותי, שיכול לעשות את ההבדל במשחק. אנחנו צריכים לשחק טוב, להיות מרוכזים ועם טיפה מזל נוכל לקחת את התואר".


גם הקטלונים דרוכים לקראת המשחק, שעשוי להשלים טריפל העונה עבורם, אחרי שזכו באליפות ובגביע הספרדי.

המאמן פפ גווארדיולה אמר: "משחק הכדורגל שייך לשחקנים, זה הדבר החשוב ביותר.
אני רוצה שהשחקנים ירגישו טוב ובטוח, מכיוון שהם משחקים בפני כל העולם. אני רוצה שהם יעזו ויראו לעולם כמה אנחנו טובים. זו הגישה שלנו". 

"בגמרים יש אלמנט שזה או הכל או כלום. עלולה להיווצר תחושת פחד בעקבות זה, אבל נהיה חייבים להשאיר אות התחושה בחדרי ההלבשה ולעלות ולשחק את הסגנון הרגיל שלנו. יש לנו הזדמנות להראות את הכדורגל שהצגנו במשך כל העונה. אנחנו קבוצה נהדרת ונהיה חייבים לתת 100 אחוז כדי לנצח".

"יונייטד היא קבוצה נהדרת, ללא ספק. גם לא תהיה להם בעיה להתגונן במשך חצי שעה אם הם יהיו צריכים לעשות זאת, וזה משהו שנצטרך לדעת להתמודד איתו. אני לא מצפה שהם ישחקו הגנתי ויתבססו על מתפרצות. אם אנחנו נפגין חולשה, הם יתקפו אותנו".

"אנחנו לוקחים בחשבון את האפשרות שהעונה הטובה שלנו תיגמר בטעם רע ומר, למרות שבכדורגל דברים יכולים להשתנות לפתע ורגע קטן יכול לשנות לך את החיים. למרות שיש לנו עונה גדולה, יש עוד דברים לעשות".

הקפטן קרלס פויול הוסיף: "אנחנו מודעים ליכולת של יונייטד. לא מדובר רק בכריסטיאנו רונאלדו כי ראינו בגמר האחרון ששיחקנו, שדווקא ג'וליאנו בלטי היה זה שהבקיע את שער הניצחון. יש לי הרגשה טובה מאוד לקראת המשחק, עד שהגענו למעמד הזה נהיה חייבים ליהנות ממנו. אני כבר לא יכול לחכות לשריקת הפתיחה".

צילום: gettyimages

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק