קליבלנד בסכנת הדחה

נ.ב.א: אחרי משחק מדהים ומותח, המג'יק הצליחו לנצח בהארכה 114:116, ולהעלות ל-3:1 בסדרה מול קליבלנד. 44 נקודות של לברון לא הספיקו לקליבלנד שמתרחקת מהגמר

יום רביעי 27 מאי 2009
מערכת TELESPORT
 החלום של דיוויד סטרן על גמר של קובי נגד לברון הולך ומתרחק ככל שהסדרות מתקדמות. 
בזמן שהלייקרס מגמגמים מול הנאגטס, הקבאלירס כבר נמצאים בפיגור 1:3 בסדרה, כשלברון יהיה צריך נס בשביל לפגוש את בראיינט (או כרמלו אנתוני) בגמר הנ.ב.א. במשחק היום הוא באמת ניסה הכל, אבל קבוצתו פשוט לא הצליחה להחזיק מעמד מול הצלפים של המג'יק, שבציפורניים לקחו את המשחק הכי חשוב בסדרה. 


אורלנדו מג'יק - קליבלנד קבאלירס 114:116

המשחק התחיל עם פתיחה טובה של אורלנדו ושל דוויט הווארד לעיני הקהל הביתי, אבל מהר מאוד קליבלנד חזרו למשחק ועד סיום הרבע עלו ליתרון 25:21. 

גם את הרבע השני המג'יק פתחו טוב ובזכות שלוש שלשות מהירות עלו חזרה ליתרון מצומצם. אך שוב הסיום של הרבע היה שייך לקבאלירס כשדלונטה ווסט ולברון ג'יימס הובילו אותם ליתרון במחצית, 50:58. 

הרבע השלישי היה שייך כמעט בלעדית לרפאר אלסטון, הגארד שהגיע במהלך העונה למג'יק בטרייד מיוסטון, כמחליף לג'מיר נלסון הפצוע. אלסטון קלע את שמונה הנקודות הראשונות של המג'יק ברבע וביחד עם טורקוגלו השאיר את אורלנדו בתמונה. סוף הרבע וקליבלנד עדיין מחזיקה ביתרון מינימאלי, 78:79. 

הרבע האחרון היה דרמטי ומורט עצבים לשתי הקבוצות. כדקה לסיום, בשוויון 97:97, לברון נשלח אל הקו, ותחת לחץ ענק קלע זריקה אחת בלבד והעניק לקליבלנד יתרון נקודה. 

אחרי שתי התקפות ללא נקודות, אורלנדו הלכו לכדור אחרון, כשפייטרוס ניסה את מזלו לשלשה, אך פספס. למזלו הכדור יצא לחוץ לטובת המג'יק שמיהרו לקחת פסק זמן.  
טורקוגלו הוציא את כדור החוץ אל רשאד לואיס, שבשלשה אדירה תוך כדי סיבוב העלה את המג'יק ליתרון, 100:98. 

בהתקפה האחרונה של קליבלנד ממש בשניות הסיום, הכדור הלך כמובן אל לברון, שהחליק, וקיבל עבירה גבולית מהשופטים. הסופרסטאר הלך אל הקו לשתי זריקות, קלע את הראשונה בקלות, וגם את השנייה, שהייתה רחוקה סנטימטרים ספורים מלהתגלגל החוצה. המשחק הולך להארכה.

בהארכה המג'יק פתחו יתרון של 6 נקודות דקה ורבע לסיום, ומשם קליבלנד כבר לא הצליחה לחזור. לברון עוד הספיק לצלוף שלשה מדהימה 4 שניות לסיום כדי לצמצם את ההפרש לנקודה בלבד, אבל זה לא הספיק לקבאלירס, שמתרחקים מאוד מהגמר.

דוויט הווארד הוביל את קלעי המג'יק עם 27 נקודות והוסיף גם 14 ריבאונדים, אלסטון עם רבע שלישי נהדר קלע 26 נק', לואיס ופייטרוס הוסיפו 17 כל אחד, וטורקוגלו עוד 15 נקודות ו-8 אסיסטים.

לברון קלע 44 נקודות בשביל קליבלנד, כשמו וויליאמס עם 18 נקודות ודלונטה ווסט עם 17 היו השותפים העיקריים לקליעה בקבוצה.

חשוב לציין, שרק 8 פעמים עד כה קבוצות הצליחו לחזור מפיגור של 1:3 בסדרת פלייאוף, ואפילו בשביל שחקן כמו לברון, זאת ממש לא תהיה משימה פשוטה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק