קרב הענקים

עם כל הכבוד לשחקני ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד, העולם כולו יתמקד היום בקרב בין מסי לרונאלדו. אז מי שחקן טוב יותר? קובי סגל מאמין שלרונאלדו יתרון מסוים, אבל ספק אם זה יספיק לניצחון

יום רביעי 27 מאי 2009
קובי סגל

 אין ספק שגמר ליגת האלופות הערב יעמיד במוקד את ליונאל מסי מול כריסטיאן רונאלדו.

לקראת הגמר, ננסה לנתח מיהו השחקן הטוב בעולם.  מנצ'סטר יונייטד וברצלונה הן שתי הקבוצות הטובות באירופה ובצדק  הגיעו  כצפוי למעמד הנכסף.

אז מה יקרה הערב? הקבוצה שתשתחרר מהר יותר מהלחץ וכוכביה יזרחו  ביום הנתון,  תניף את גביע האלופות .

הכול פתוח וניתן לשינוי.  כי כל קבוצה יכולה עם שחקניה המבריקים  להכריע את המשחק. שתי הקבוצות מגיעות כאלופות במדינתם  עם הרבה ביטחון ויוקרה. שתיהן מגיעות עם שני קוסמי הכדורגל , מסי ורונאלדו, שני שחקני על שכל חובב כדורגל בעולם אוהב גם אם הוא לא אוהד הקבוצות ומצפה בכיליון עיניים למפגש המסקרן.

כאמור, נדמה  שזהו יותר קרב אישי על תואר השחקן הטוב בעולם ומאחר ולא ניתן להעמיד בזירה אחת רק שני שחקנים  דוגמאת טייסון- פורמן או קסיוס קליי –פרייזר, אנתח את יתרונותיהם ומעט מאד חולשותיהם של שני השחקנים הטובים בעולם כיום.
 
מהירות: לשני השחקנים מהירות גבוהה. מסי מהיר מאוד, אבל רונאלדו ממש בנוי כאצן.

כוח פיזי: יחסי לגודלו הצנום, מסי מתמודד עם שחקנים גדולים ממנו בהרבה. אבל ברור שלררונאלדו  נתונים פיזיים מושלמים.

מהירות עם כדור: מסי מושלם בקטגוריה הזו. מסי הרבה יותר מהיר מכל שחקן אחר, ובכל זאת, גם רונאלדו זכאי כאן לציון 10.

טכניקה וטיפול בכדור:  בעולם כיום, מסי השחקן  שמכדרר עם הכדור הכי קרוב לרמה של מראדונה. רונאלדו מכדרר נהדר, עם תרגיל אחד ידוע לכולם, רק שכולם אוכלים אותו.

טכניקת בעיטה: מסי בועט מדויק מאד.   בעיקר מתוך הרחבה. רונאלדו בועט  גם מרחוק עם עוצמה אדירה ומבקיע שערים מדהימים.

משחק ראש. למרות היותו נמוך, מסי  הינו נוגח טוב. רונאלדו? הוא מבקיע המון שערים בראש וזה אומר דרשני.

יכולת הבקעה ברחבה: רוב שעריו של מסי הם מתוך הרחבה וגם לרונאלדו יכולת מושלמת ברחבת ה-16.
  
יכולת הבקעה מחוץ לרחבה: כאן יש לרונאלדו יתרון גדול. מסי ממעט להבקיע מרחוק ולא בועט את המצבים הנייחים בבארסה. רונאלדו? גם כאן מגיע לו ציון  10.  הוא מבקיע המון שערים מרחוק וגם בועט את המצבים הנייחים של היונייטד.

כושר החלטה תוך כדי משחק: מסי עושה רושם שאינו טועה  כל מסירה בזמן. רונאלדו   לפעמים מגזים  בכדרוריו.

עמידה בלחץ: מסי עדיין לא התעלה במשחקים גדולים ומתקשה לשחק מול קבוצות אנגליות. הוא עומד למבחן הערב מול עוד קבוצה אנגלית פיזית' למרות שמגינה השמאלי אברה,  חדיר מאד בהגנה. רונאלדו הוכיח את יכולתו בעבר וזכה בכל תואר קבוצתי.  הוא התעלה תמיד ברגעים המכריעים עם שערים מיוחדים, כולל בגמר האלופות בשנה שעברה.

לפחות על פי הנייר, יש לרונאלדו יתרון. הוא קצת יותר "אול אראונד פלייר", אבל לכל מי ששכח, על כר הדשא ברומא ישחקו היום לפחות עוד 20 שחקנים. איך זה ייגמר? בטח לא כולם יודעים.

צילומים: GETTYIMAGES

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק