ההחלטה הקשה מכולן

מאיר טפירו, כינס מסיבת עיתונאים בה הודיע על פרישתו מנבחרת ישראל בגיל 34: "נתתי את גופי ונשמתי במהלך הקריירה. הגעתי למסקנה שזה הזמן המתאים לפרוש"

יום רביעי 27 מאי 2009
שלמה חסיד
 מאיר טפירו ריכז הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים, בה בישר על פרישתו מנבחרת ישראל. מלבד טפירו, נכחו במסיבת העיתונאים גם מאמן הנבחרת, צביקה שרף, ויו"ר איגוד הכדורסל, שי שני, וגם הם נשאו דברים.

טפירו הנרגש פתח את דבריו ואמר: "ביקשתי מכולכם להגיע כדי להודיע על פרישה מנבחרת ישראל. קיבלתי הרבה החלטות במהלך הקריירה וזו הקשה מכולן. נתתי את גופי ונשמתי במהלך הקריירה. מצד אחד עמדה האהבה לנבחרת ולסמל, ומנגד ההבנה שלכל דבר יש סוף".

טפירו המשיך ואמר: "אם בקיץ שעבר לא היינו מצליחים לעלות לאליפות אירופה, לא הייתי פורש. כשהשלמנו את המשימה אז הבנתי שזה הזמן לפנות לאחרים את הבמה. יש גארדים צעירים שיכולים לקחת את המושכות ולהוביל את הנבחרת".

"אני רוצה להכין את עצמי בצורה טובה לעונה הבאה. הגעתי למסקנה שזה הזמן המתאים לפרוש. אני רוצה להודות למשפחתי, למנהל הנבחרת מומו לוצקי ולצביקה שרף, שמייצג בעיניי את כל הטוב של הכדורסל הישראלי".

המאמן צביקה שרף אמר: "למרות שאני מודע להחלטה הזו כבר מספר ימים, לי זהו רגע מאוד קשה. למאיר היו הרבה רגעים בלתי נשכחים בנבחרת, ושתי התמונות הראשונות שחקוקות בזכרוני הן קודם כל במגרש רוממה בחיפה, כשמאיר קולע בצורה מטורפת באליפות בתי הספר עם כיפה על הראש, ובפעם השנייה כשקלע מקו העונשין מול הר געש לוהט ביוון במדי הפועל תל אביב. אבל מעל הכל, מאיר הוא נבחרת ישראל".


מסיבת העיתונאים, הערב

שרף המשיך בדבריו: "לפני ארבע שנים מאיר רצה לפרוש, ואני שכנעתי אותו להמשיך. אני חושב שכולנו שמחים על ההחלטה שעשה אז. הוא עשה דברים שכל אחד צריך להעריך, וזה חקוק בראשי לעד. בארבע השנים הללו מאיר הפך לבורג המרכזי בנבחרת, גם כשזה בא על חשבון העונה האישית שלו. דיברנו בטלפון כמה פעמים לאחרונה, ובאחת מהן הוא נחנק מדמעות. הבנתי שהפעם זה סופי. זו החלטה קשה עבורו, וכולנו צריכים לתת לו את ההרגשה הכי טובה".

"זה הזמן עבור השחקנים הצעירים לקחת על עצמם יותר ולנסות להיכנס לנעליים גדולות מאוד. כדאי להם להרים טלפון למאיר ולקבל ממנו כמה טיפים. מאיר בשבילי הוא 'מר פיק אנד רול', ואין מישהו אחר שהייתי מפקיד בידיו את הכדור האחרון. הוא יחסר לי מאוד, אך זו דרכו של עולם. הוא, לעומת אחרים, עושה זאת משיקולים ראויים, ואין אדם אשר מעריך אותו יותר ממני. אני בטוח שנדע לתת לו את הכבוד במשחק פרישה".

יו"ר איגוד הכדורסל, שי שני הוסיף: "מאיר ימשיך להיות כאן בן בית, ואנו שומרים לעצמנו את הזכות להשתמש בשירותיו גם בעתיד. זה הזמן להודות לו על תרומתו לנבחרת בעבר, ועל מה שיעשה עבורנו גם בעתיד".

טפירו, בן ה-34 החליט לפרוש לפני שנבחרת ישראל מתחילה בהכנות שלה לקראת משחקי אליפות אירופה שיערכו בחודש ספטמבר. בפולין.

טפירו שמעולם לא זכה בישראל באליפות, הוא אחד השחקנים המוערכים על ידי המאמן צביקה שרף. טפירו היה מהמצטיינים בקמפיין המוקדמות בו הצליחה ישראל להעפיל בקושי לאליפות אירופה.

שרף קיבל את החלטתו של הקפטן בהבנה, ואת מקומו כקפטן הנבחרת עשוי למלא יותם הלפרין, שחקנה של אולימפיאקוס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק