הסיוט של פרגוסון

גמר ליגת האלופות: בהחלטה גורלית ומבריקה, הסיט פפ גווראדיולה את הבלם הקאטלוני, קרלוס פויול, לאגף ימין, שביטל לחלוטין את ווין רוני, פארק וכריסטיאנו רונאלדו, שאכל בעיקר דשא

יום חמישי 28 מאי 2009
אייל כהן
 לא משחק כדורגל גדול, במשחקי גמרים קצת קשה לבוא בטענות לשחקנים. הלחץ העצום בו הם נמצאים, תחת עין פקוחה של מיליארדים ברחבי הגלובוס, שצופים באותה עת בהם, אכן יוצרים מתח ודרמה. 

אם לאוהדי מנצ'סטר יונייטד היה חסר הדמות המרכזית של הקבוצה, כריסטיאנו רונאלדו, הם בטח יודעים למה. קפטן ברצלונה בן ה-31, קרלוס פויול, הפך בעצם להפתעה הגרנדיוזית של פפ גווראדיולה ולסיוט מתמשך של אלכס פרגוסון.

מאמן ברצלונה, החליט להציב את הקפטן הפנומן באגף ימין. החלטה שלעצמה דיי תמוהה. לא רבים המשחקים שפויול בעצם ניצב שם. אבל שימו לב מה אירע כאשר פויול הגן על אגף ימין: בהתחלה עמד באגף ווין רוני, שפשוט לא בלט ונעלם, לאחר מכן היה ניסיון להציב את פארק הדרום קוריאני וגם הוא נעלם, ורק לאחר מספר החילופים עמד שם כוכבה של מנצ'סטר, כריסטיאנו רונאלדו ונחשו מה? גם הוא נעלם כמו בלון נפוח באגף של של בעל הבית פויול.


פויול עוצר כל מה שזז, גם את כריסטיאנו רונאלדו (gettyimages)

פויול למעשה הפך לבעל הבית מאחורי החלק ההתקפי של ברצלונה, לא פעם ולא פעמים צפינו כיצד הקפטן הבלתי נלאה של הקאטלונים עולה קדימה, פורץ, נותן גליצ'ים אמיצים, מזיע ולא מתבייש מול הענקים ממנצ'סטר. פויול השיג בצדק וקיבל את הגביע האירופאי השני האישי ומגיע ישירות למוזיאון המפואר בקאמפ נואו. קפטן הקבוצה לאחר הזכיה גם הפך לקפטן הקאטלוני הראשון שזוכה בתואר אלוף אירופה.

אותו ילד צעיר, שלואיס ואן חאל העלה לבוגרים בשנת 1999, הפך בנוסף לקפטן בברצלונה, גם לקפטן נבחרת ספרד בעונת 2003/04 בעקבות הפציעה של ראול. כעת פויול נחשב ללא ספק לאחד הבלמים המוערכים בעולם, השחקן שהחל עוד בברצלונה B, עלה מקבוצת הבד לעבר היכל התהילה של הכדורגל העולמי, והגביע ההגיע לברצלונה הרבה תודות לשור הזועם.יש לבירת קאטלוניה על מי לסמוך.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק