הגיע הזמן לשינוי

חובבי הכדורגל נהנו מאוד מברצלונה, האלופה הכי ראויה בשנים האחרונות. אבל הגיע הזמן שאלכס פרגוסון יידע שהקבוצה שלו זקוקה לשינוי, אולי גם בכסא שלו עצמו

יום חמישי 28 מאי 2009
דורון ברגר

כבר שנים שלא הייתה כאן אלופת אירופה כל כך ראויה. קבוצה שכיף לראות, קבוצה שלא מתביישת לתקוף, קבוצה שגורמת לחובבי הכדורגל לחכות לפתיחת העונה הבאה.

ברצלונה היא הקבוצה ההפוכה ביותר למנצ'סטר יונייטד. יש לה מאמן שנראה כמו מתכנת יאפי תל אביבי, בפאב בשינקין. פפ גווארדיולה, בנה את קבוצת הגלאקטיקוס הראשונה שממש נראית מפרגנת. פשוט מלהיב לראות את שחקני ההתקפה הטובים בעולם, לא מתביישים לוותר על הזדמנות לכבוש לטובת בישול יפהפה. בחוד משחק אומנם תיירי הנרי בן ה-32, אבל לפניו שחקנים כמו מסי, אנייסטה ואחרים שיכולים לשחק ברמות הגבוהות עוד כמה שנים טובות. גווארדיולה לא ערך בקיץ רכש נוצץ, הוא פשוט עשה כמה שינויים בשיטת המשחק. יותר מכל, ברצלונה איתו פשוט זכתה לריענון בעמדה הכל כך קריטת ששמה - המאמן.

את יונייטד מאמן סר אלכס פרגוסון. זה האיש שהמציא את יונייטד מחדש, אי שם בסוף שנות השמונים. זה האיש שבנה וגידל את מיטב כוכבי הכדורגל העולמי, אבל פרגוסון הוא גם האיש שבונה את המשחק ההתקפי שלו על שחקנים כמו ריאן גיגס ופול סקולס, שהיו מעדיפים לחזור ולשחק מול אלון חרזי ולא מול פיויול ופיקה.

בחוד ההתקפה בונה פרגוסון על כריסטיאן רונאלדו. יש אומרים גדול שחקני הכדורגל בתבל, כיום. אולי, אבל מבלי להחליף איתו מילה, אני בספק אם הוא בין 100 הסימפטיים ביותר. תסתכלו על התנהגות שלו ושל ווין רוני (שהתאמץ מאוד בגמר) ותשאלו את עצמכם: אם היה לכם חצי מיליון דולר מיותרים, ממי הייתם קונים רכב? מרונאלדו או מצ'אבי? (התשובה אגב, היא, מאנייסטה).

הוותק הוא ההבדל הגדול בין שתי הקבוצות. יונייטד בונה כבר שנים על הציר שבין ואן דר סאר, פרדיננד, גיגס , רוני ורונאלדו. ברצלונה הייתה לפני שלוש שנים בלבד הקבוצה שמסביב לרונאלדיניו, אבל הנהלת הקבוצה העדיפה צוות צעיר יותר ודינאמי. מסי קודם לעמדת הכוכב, וגווארדיולה קיבל את המושכות אחרי שהחליף את פרנק רייקארד, מאמן צעיר אחר.

סר פרגוסון צריך לקבל החלטה. חלילה אין לחשוד שהוא איבד ממגע הקסם, חלילה אין לטעון שהוא לא אחד המאמנים הטובים באירופה ובעולם. הוא כן, אבל אוהדי יונייטד היום בעיקר רוכשים לו כבוד, הם לא באמת נהנים ממנו.

יונייטד חייבת לעבור שינוי. הגיע הזמן לרכש קצת יותר נוצץ מברבאטוב וטבז, הגיע הזמן לרענן קצת את השורות. הגיע הזמן לצרף שחקנים כמו בנזמה,  דרוגבה, פרנק ריברי  ואחרים.  ומעל לכל הגיע הזמן של פרגי לומר שלום ולתת למישהו קצת יותר צעיר לנהל את העסק.

זה לא חייב לקרות הקיץ, זה גם יכול לחכות שנה או שנתיים, אבל מנצ'סטר יונייטד אולי קבוצה גדולה, אבל בשני הגמרים האחרונים בהם השתתפה היא נראתה עייפה ומשעממת. מצוינת ומשעממת.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק