משלישי ביתר משותקת

ארקדי גאיידמק בנתק כללי. היו"ר איציק קורנפיין אינו יכול לעשות דבר ומה-1 ביוני המועדון תקוע. חובות והתחייבויות של 65 מיליון שקלים מקרבים מינויו של מפרק

יום חמישי 28 מאי 2009
אשר גולדברג

בבית"ר ירושלים הפסיקו לחגוג את הזכיה בגביע המדינה והחג האמיתי שנכנס הוא חג שבועות. בית"ר ירושלים תוריד את המסך על העונה רק ביום שני, במפגש נגד האלופה הנכנסת בקרית אליעזר.

עבור רוב השחקנים, אמור המשחק הזה להיות האחרון שלהם בבית"ר. המשבר הניהולי ועזיבתו החד צדדית של ארקדי גאיידמק כבר אינם משאירים שום סימני שאלה, כמעט הכל ברור.

בית"ר ירושלים שנכנסת לעונת 2009/10 עושה זאת עם חוב וגיבנת על גבה בסך של כ-65 מיליוני שקלים.

במועדון עדיין לא הפנימו שבית"ר החל מיום שלישי היא רק שם של קבוצת כדורגל. היעלמותו של גאיידמק בתוך רוסיה, גוררת את החובות הכבדים של המועדון.

החל מיום ראשון, אין לשום גורם במועדון חוזה עבודה חוקי. שום חוזה לא יועבר, כפי שהחוק קובע, לרשות לבקרה התקציבית, מהסיבה שארקדי גאיידמק לא יזרים כספים לקופה הריקה. ריקה מעשית, אם לוקחים בחשבון את הפרמיות שישולמו על הזכיה בגביע המדינה.

בתוך מספר שבועות יתחיל הבלגאן, כשעשרות משפחות שקשורות למועדון יפסיקו לקבל שכר. גם גיבורי הגביע שיש להם חוזים כבדים כמו ברק יצחקי, שמעון גרשון, אבירם ברוכיאן והאחרים לא יקבלו אגורה מבית"ר ירושלים.

בשבוע הבא יודיע היו"ר איציק קורנפיין כי אין בקופה כספים ומבחינתו הגלגלים של מחזיקת הגביע נעצרים.

בית"ר ירושלים אמורה להיות מנוהלת מעכשיו ע"י מפרק, אדם שינסה להתמודד עם חובות העבר ועם השאיפה להציג בשלב א' קבוצה שתורכב משחקני הנוער. הכדור עובר אל השחקנים, שרובם הגדול כבר פנה לייעוץ במשרדי עורכי דין שונים כדי לבדוק דרכי פעולה במקרה של הפרת חוזה מולם. קורנפיין וחברי ההנהלה, מצידם, יצאו עתה למאבק להצלת בית"ר ירושלים.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק