דרור חוזר להיות קשטן

נס פח השמן מול היוונים היה בימי מתיתיהו והמכבים. דרור קשטן בנאום ר"ג בחמישי נוטש את הדימוי של הרחום והחזון. קשטן, שחושב על המשך האימון, חייב להפסיק להיות דרור ולחזור לימי קשטן העליזים

שבת 10 אוקטובר 2009
אשר גולדברג

 בסופו של יום (מוצ"ש) נדע אם "חלומות לפעמים מתגשמים" או ש-"מחלום מתעוררים לפעמים לסיוט". נס פח השמן היה לפני יותר מ-2,000 שנים, בימי מתיתיהו והמכבים. היום מצפים לנס באתונה, בירת יוון, והנס הוא בדמות תוצאת תיקו בין נבߗרות יוון ולטביה.

אם לא יקרה הנס, כולל ניצחון ישראלי על מולדובה הערב, תהיה שוב התנפלות על קשטן ושחקניו על-ידי אלו ששמותיהם בפינה החשוכה, כדי לנעוץ בדרור קשטן את מסמרות ה-"אמרנו לכם שאין לישראל נבחרות כדורגל ומאמן".

קשטן יודע, אבל נראה שבקמפיין מוקדמות המונדיאל בדרום-אפריקה היו לו יועצים גרועים. אנשים שלא ברור איך ומדוע קשטן שמר עליהם. הלך בתלם שבו ניווטו אותו, הלך וכשל שוב ושוב. 

בשבועות האחרונים קשטן נמצא במצב של כריעה, רגע לפני שהוא הופך להיות המאמן הלאומי לשעבר. גורלם של מאמנים לאומיים, אחרי סיום תפקידם, הוא להיכשל כאן בארצנו הקדושה. ראו את יוסל'ה מרימוביץ', עמנואל שפר, איציק שנאור ויעקב גרונדמן. לימדו מהסיפור של שלמה שרף שהתנפץ לרסיסים במכבי תל-אביב והפועל באר שבע. סיפורו של אברהם גרנט באנגליה אינו מייצג כאן כלום ושום דבר. 

אבל קשטן אותת ביום חמישי "בנאום רמת-גן" שלו שהוא חושב להמשיך בכדורגל הישראלי. דרור קשטן, שפתח את קדנציית האימון שלו במוקדמות היורו, היה עדיין עבור האוהדים והתקשורת: קשטן.  שם שגרר כבוד, זהירות והכרה Ӟקצועית עמוקה. סיפור הדחתו של טל בן-חיים היה כשקשטן היה קשטן.

אבל העידן סביב קשטן השתנה. לא ברור מי היו היועצים ומי היו אלו שסידרו לו את המהפך המדרדר. זה החל בביקור הזוי להגיד מזל טוב מקצה המדרכה לגברת
X והמשיך בהפיכתו של מר קשטן לסתם דרור. עידן דרור במוקדמות המונדיאל בדרום-אפריקה היה תמוה, לא ברור ובלי שום יכולת לפתרון. 

בדיוק כמו במצעד מסיפורי האגדות על הילד שראה את המלך עירום. כל אירוע שאצל קשטן היה מסתיים כמו שמלך פוסק, הפך לסיפור היריקה, לסיפור הגשם. קמפיין דרור ולא משנה איך יסתיים, הותיר את כולם עם פה ۤתוח. בלי הסברים ועם סימן שאלה אחד גדול.

אישית, הייתי נותן לדרור קשטן להמשיך קמפיין שלישי ולהוביל את ישראל ליורו הבא שיערך באוקראינה ופולין.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק