קובי והלייקרס אלופי המערב

לוס אנג'לס לייקרס הבטיחה את מקומה בסידרת הגמר, זו השנה השניה ברציפות, לאחר ניצחון 109:92 על דנבר ותחכה לאורלנדו או קליבלנד לסדרת גמר מרתקת

שבת 30 מאי 2009
מערכת TELESPORT

לוס אנג'לס לייקרס הגיעה לדנבר, קולורדו, במטרה ברורה: לא לחכות למשחק שביעי ומכריע ביום ראשון אלא להכריע את סדרת גמר המערב במשחק השישי. ריצה של 9:1 לקראת סיום הרבע השני הקנתה למעשה את הניצחון המרשים. עכשיו יחכו קובי בראייט וחבריו להכרעת זהות יריבתם: דווייט האוורד ואורלנדו או לברון ג'יימס וקליבלנד.

דנבר- לוס אנג'לס 119:92 (לוס אנג'לס מנצחת בסידרה 2:4)

על פי תחילת המשחק, נראה היה כי דנבר לא התאוששה מהרבע האחרון במשחק החמישי. רק החטאות רבות של הלייקרס מנעו מהם יתרון משמעותי כבר בהתחלה . דנבר השיגה נקודה ראשונה רק לאחר 5 דקות . הרבע הראשון התאפיין במשחק מהיר אך גם עם אחוזי קליעה נמוכים.  בסיום הרבע 25:20

הרבע השני לא היה שונה . במשך דקות רבות לא נרשמה נקודה לאף אחת מהקבוצות למרות ניסיונות רבים . דנבר הצליחה להוביל בנקודה פעם אחת לאורך כל המחצית אך אז איפסו האורחים את היד וניצלו חוסר סדר משווע בהתקפת דנבר כדי לברוח ליתרון דו ספרתי במחצית שמסתיימת ב-53:40. קובי בראיינט עם 18 נקודות, טרבור אריזה עם 13 . בדנבר ג'יי אר סמית' עם 13, כרמלו אנטוני עם 12 נקודות.

ברבע השלישי שיפרה דנבר את אחוזי הקליעה שלה אך מהעבר השני התעורר פאו גאסול ויחד עם טרבור אריזה ולאמאר אודום הובילו את האורחים ליתרון של 20 נקודות. דנבר הצליחה להוריד קצת את ההפרש בריצה משלה . הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 83:67.

ברבע הרביעי ניסתה דנבר לחזור אך בכל פעם שהצליחה לעשות ריצה קטנה, הגיעו פאו גאסול וקובי בראיינט וניצלו הגנה חלשה מאוד של דנבר כדי להחזיר את היתרון לסביבות ה-20 נקודות.
בסיום 119:92 . 

קובי בראיינט סיים עוד משחק נהדר עם 35 נקודות. לאמאר אודום ופאו גאסול סיימו עם 20 וטרבור אריזה עם 17.

את דנבר, שמסיימת את העונה הטובה ביותר שלה בשנים האחרונות, הוביל כרמלו אנטוני עם 25 נקודות. ג'יי אר סמית' נתן משחק מצוין משלו עם 24. צ'ונסי בילאפס, עם משחק פושר, סיים עם 10 בלבד.

הלילה ייערך המשחק השישי בסדרת גמר המזרח ובלייקרס יקוו כי אורלנדו יהיו אלה שיעפילו לסדרת הגמר מולם מכיוון שבמקרה כזה , ללייקרס יהיה את יתרון הביתיות. בכל מקרה, אין ספק שהמשחק היום יקנה ללייקרס כוח הרתעה ויתרון פסיכולוגי מול כל יריבה שתתמודד מולם.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק