הסבב הוכרע על קו הסיום

הסבב האירופי במים פתוחים: חמישה מתחרים הגיעו יחד לקו סיום עשרת הק"מ. מיכאל דימטרייב מישראל דורג שלישי, במרחק 85 מאיות מהבריטי צ'ארלסרוט. ישראל תגיש בקשה לארח את אליפות אירופה 2011 באילת

שבת 30 מאי 2009
מערכת TELESPORT

 הסבב האירופי במים פתוחים שנערך בשבת בבוקר באילת, הוכרע רק על קו הסיום.
חמישה מתחרים הגיעו יחד לקו סיום עשרת הק"מ.  מיכאל דימטרייב מישראל דורג שלישי, במרחק 85 מאיות מהבריטי צ'ארלסרוט. ישראל תגיש בקשה לארח את אליפות אירופה 2011 באילת

ריצ'ארד צ'ארלסרוט אצל הגברים וקרי אן פיין אצל הנשים, שניהם מבריטניה הם הזוכים בתחרות סבב הגביע האירופי בשחייה ל-10 ק"מ שנערכה הבוקר באילת. מיכאל דימטרייב מישראל סיים במקום השלישי במרחק 78 מאיות מבריאן רייקאהם מבלגיה שסיים שני ושמונים וחמש מאיות מהמנצח  שסיים בזמן של 1:56:41.95 שעה. סיום המרוץ לגברים היה מותח והוכרע ממש בקו הסיום כאשר גם השחיין במקום הרביעי דניאל פוג מבריטניה נגע באדן הסיום 20 מאיות אחרי דימטרייב.  

זו הפעם הראשונה שישראל מארחת תחרות בסבב האירופי במקצוע האולימפי החדש ואיגוד השחייה הישראלי זכה לשבחים רבים ממזכיר ועדת המים הפתוחים באיגוד האירופי, הבריטי סם גריטהאם, שאמר בדבריו הברכה שלו בטקס הסיום, כי ארגון התחרות באילת לא נופל ברמתו ממקומות בהם הסבב מתארח בדרך כלל וכי לאור ביצועי הצוות המארגן והתנאים באילת, הוא מאמין שהסיכוי כי אליפות אירופה 2011 תתקיים באילת הם גבוהים מאוד.
איגוד השחייה הישראלי יגיש בקרוב את המועמדות שלו לאירוח האליפות, כמו גם בקשה לארח שוב בשנה הבאה תחרות אחת מתוך השש בסבב הגביע האירופי, כדי להפוך את התחרות באילת למסורת.

קודם למרוץ הבינלאומי זינקו למים 110 שחיינים למקצה של 2.5 ק"מ, באליפות ישראל למאסטרס, נוער ונערות. וכך קיבלנו שחיינים ושחייניות בני 11 עד 16 שוחים לצד שחיינים ותיקים שהמבוגר בינהם היה ראובן ארבל בן ה-73. בין שחייני המסטרס היה גם שדר הטלוויזיה משה גרטל, שסיים את המסלול ב-41 דקות ויצא לחגוג את יום הולדתו ה-63 שחל היום.
אלופת הנערות היא נגה פרי ממכבי קריית ביאליק שסיימה את המשחה בזמן של 35:47.35 דקות, ובין הבנים סיים ראשון עמית אזולאי מהפועל הגליל העליון שעבר את המסלול ב-30:43.78 דקות.

ב-08:30 בבוקר יצא לדרך מקצה הגברים בסבב האירופי, חמש דקות אחריו זינקו למים הנשים. אצל חלק מהשחיינים נפתרה בעיית בגדי הים, כאשר אמש הגיע לאילת משלוח מיוחד של בגדי ים מדגם לייזר של ספידו המותרים לשימוש. אנשי החברה פתחו במיוחד את מחסני החברה בעמק חפר ושלחו את בגדי הים לאילת.

כאמור משחה הגברים היה צמוד מאוד, אצל הנשים עיקר הקרב היה בין המדליסטית האולימפית, קרי אן פיין לבין חברתה לנבחרת קייט וויטפילד. קרי אן סיימה ראשונה בזמן של 2:04:27.25 שעות וויטפילד סיימה שנייה במרחק של 7 מאיות.

במסגרת האליפות האירופאית נערכה גם אליפות ישראל. דימטרייב הוכתר לאלוף ישראל, סגניו הם דניאל קציר מכוכבי הצפון שסיים שביעי במקצה הכללי עם 1:57:12.40 שעה, ושחר רסמן ממכבי אשדוד שסיים עשירי במקצה הכללי עם 1:58:04.65 שעה.

אצל הנשים אלופת ישראל היא רוני שטיין מהפועל ירושלים שסיימה במקום ה-11 במקצה הכללי, עם זמן של 2:18:30.75 שעות, סגניתה היא לי כהן מהפועל ירושלים שסיימה במקום ה-12 עם 2:19:42.00 שעות ושלישית סיימה שחר סילברמן ממכבי קריית אונו, שסיימה במקום ה-15 בתחרות הכללית עם זמן של 02:25:33.90  שעות.


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק