אורלנדו בגמר ה-NBA

פלייאוף NBA: אורלנדו אלופת המזרח אחרי 90:103 על קליבלנד. המג'יק השלימו ניצחון 2-4 בסדרה והעפילו לגמר ה-NBA. "סופרמן" דווייט הווארד נתן הצגה עם 40 נקודות ו-14 ריבאונדים

יום ראשון 31 מאי 2009
יוני רוט
 כל העונה אמרו לנו שזאת העונה של לברון, שסוף סוף יש לו צוות משלים שיעזור לו לקחת את קליבלנד עד הסוף, אז אמרו. ביום חמישי תתחיל סדרת הגמר של הליגה הטובה בעולם וקובי ברייאנט צריך להתרגל ל"דייט" החדש שלו, דווייט "סופרמן" הווארד וחבורת הקוסמים מאורלנדו.

אורלנדו - קליבלנד 90:103 (אורלנדו מנצחת 2-4 בסדרה)

המג'יק נראו מהרגע הראשון של המשחק, שהם רוצים יותר ובשלים הרבה יותר להגיע לגמר ה-NBA. דווייט הווארד השתלט על המשחק כבר ברבע הראשון וסחב את אורלנדו על הכתפיים הרחבות שלו לאורך כל המשחק. "סופרמן" סיים עם 40 נקודות, 14 ריבאונדים והזכיר יותר מכול, את מי שסחב את אורלנדו לגמר היחידי שלה ב-1995, שאקיל אוניל.

"אני רוצה להודות לאלוהים" אמר הווארד בסיום: "עבדנו קשה כל כך כל העונה וזה מרגיש פשוט נפלא. עשינו את מה שאנחנו צריכים אבל עוד לא אמרנו את המילה האחרונה שלנו. יש עוד הרבה עבודה לפנינו".

שחקן נוסף שהוכיח שהוא סופרסטאר אמיתי במהלך הפלייאוף הזה, הוא רשארד לואיס שסיים עם 18 נקודות ו-8 ריבאונדים. גם לואיס ידע לתת את הקרדיט לסנטר שלו בסיום: "הדומיננטיות שלו מתחת לסלים הייתה פשוט מושלמת, הוא סחב אותנו על הגב שלו הלילה".

קשה שלא להתפעל מהדרך שהמג'יק עשו העונה. אסור לשכוח שאורלנדו איבדה במהלך העונה את הרכז הפותח שלה והלב של הקבוצה ג'אמיר נלסון, שנתן את המספרים הטובים בקריירה שלו ונפצע ממש לפני ההשתתפות הראשונה שלו באולסטאר. 

"אני חושב שהקבוצה הזאת הראתה לאורך כל העונה לב בלתי רגיל" אמר מאמן הקבוצה סטן ואן גנדי בסיום: "מגיע לחבורה הזאת, הם לוחמים אמיתיים וגם כשאף אחד לא ספר אותם, הם הראו לכולם מאיזה חומר הם עשויים".

מיקאל פיאטרוס אולי ההפתעה הגדולה של הפלייאוף, סיים סידרה אדירה עם 14 נקודות. ראפר אלסטון שנכנס בגדול לנעליים הענקיות של נלסון, סיים עם 13 נקודות, הידו טורקוגלו המח של הקבוצה, סיים עם 10 נקודות, 7 ריבאונדים ו-5 אסיסטים.

אצל הקאבלירס לברון ג'יימס סיים עם 25 נקודות, אבל נראה עייף וחסר אמונה. לברון נראה מאוכזב מאד בסיום והוא עזב את האולם באורלנדו בלי לדבר עם כלי התקשורת. דלונטה ווסט היה היחיד שנראה כאילו הוא רוצה לנצח את המשחק והוא סיים עם 22 נקודות. מו וויליאמס המשיך לאכזב, למרות 17 נקודות שקלע.

צילומים: Getty Images 

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק