ארווין סאנצ'ז נושם אוויר פסגות

מאמן נבחרת בוליביה, ארווין סאנצ'ז, התענג אחרי ףיצחון חניכיו על ברזיל הגדולה, שלא ספגה הפסד 19 משחקים ברציפות. האם זהו שוב האוויר הדליל של לה-פאז שגרם לנבחרות הגדולות של היבשת לספוג שם הפסדים?

יום שני 12 אוקטובר 2009
מערכת TELESPORT
 לאחר הניצחון של נבחרת בוליביה הקטנה (59 בעולם) על נבחרת ברזיל (1 בעולם) 1:2, המאמן ארווין סאנצ'ז, נשמע מאושר: " זהו ניצחון חשוב אחרי רגעים קשים שחווינו בעבר".

למרות שבוליביה מדורגת במקום הלפני אחרון בבית המוקדמות הדרום-אמריקאי של הגביע העולמי דרא"פ 2010, סאנצ'ז טען כי "ניצחון על הנבחרת הטובה בעולם בהחלט מותיר בי תחושת סיפוק גדולה".

הניצחון של בוליביה קטע רצף של 19 משחקים ללא הפסדĠלמאמן הברזילאי דונגה וחניכיו, שכבר הבטיחו את העפלתם לטורניר הנחשק, אך סאנצ'ז, שחקן העבר של הנבחרת ( 57 הופעות ו-15 שערים), גם הביע אכזבה על כך שנבחרתו " ניצחה את הנבחרות הטובות, אך הפסידה לאלו שלא הייתה אמורה להפסיד להן".
̼br/> במהלך המוקדמות הפסידו הבוליביאנים ב-11 משחקים, אך הצליחו להתעלות ולנצח את הנבחרות הטובות של היבשת: פראגוואי, ארגנטינה וכאמור, ברזיל.

כמו בעבר, כנראה שגם הפעם, העובדה שלה-פאז, בירת בוליביה, ממוקמת בגובה של 3,660 מטרים מעל גובה פני הים, הөפיעה על הנבחרות האורחות (לשם השוואה, גובהו של הר החרמון הוא "רק" 2,236 מטרים). ההשפעה של האוויר הדליל בחמצן כבר ידועה מזה שנים, ולבטח פגמה ביכולת של כמה מהשחקנים הטובים בעולם.

לבוליביה נותר כעת משחק אחרון, בעוד יומיים, כשתתארח בלימה̬ מול הנבחרת החלשה של פרו.

תגובות

c

טלספורט בפייסבוק