בן שושן נחקר במשטרה

עמית בן שושן נחקר במשטרה בחשד להסתה לגזענות. אתמול מגיב לפרסומים על החקירה הצפויה לו: "אינני מזדהה עם מילות השיר". מבית"ר נמסר: "עניין זה יצא מפרופורציות. אין מקום לחקירה משטרתית".

יום שלישי 02 יוני 2009
אשר גולדברג

עמית בן שושון נחקר במשטרת ירושלים בחשד להסתה לגזענות. כזכור, במהלך חגיגות זכייתה של בית"ר ירושלים בגביע המדינה בשבוע שעבר, תועד בן-שושן על ידי מצלמות הערוץ השני, שר עם האוהדים "אני שונא אותך טועמה (שחקן ערבי), אני שונא את כל הערבים".

אמש, מספר שעות אחרי הפרסום על זימונו הצפוי של עמית בן שושן, חלוץ בית"ר ירושלים, לחקירה משטרתית בעקבות הקריאות הגזעניות נגד ערבים ובחשד להסתה לגזענות, כאשר חגג עם קבוצתו את הזכייה בגביע על הבמה באצטדיון טדי, הוציאה בית"ר תגובה רשמית בשם המועדון ובשם השחקן. 

מטעם המועדון נמסר: "מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים הביע את התנצלותו על הדברים מיד לאחר פרסומם. כמו שכבר טענו, הדברים נאמרו תוך כדי חגיגות וללא מחשבה או כוונה לפגוע באף גורם. המועדון סבור שעניין זה יצא מפרופורציות, וכי אין מקום לחקירה משטרתית".

תגובתו של עמית בן שושן: "אני חוזר על התנצלותי בפני כל מי שנפגע. בלהט השמחה, השמפניה ושכרון החושים, הייתה שירה שבה החל השיר המדובר, התחלתי לשיר את השיר מבלי לשים לב למילותיו". 

"כשהתפרסם העניין בתקשורת מיד הצטערתי על כך, והתקשרתי לסלים טועמה, חברי לנבחרת, והתנצלתי בפניו. סלים כחבר טוב קיבל את התנצלותי והקל עלי". 

"אני חוזר ואומר שאינני מזדהה עם מילות השיר. אני שחקן כדורגל וגם כאדם זה לא נושא שמעסיק אותי. אני לא שונא אנשים, ולא עמים, וכל הנושא הזה הזוי מבחינתי. כשחקן הופעתי רבות בבתי ספר כנגד הגזענות והאלימות, ובעד הסובלנות, ואמשיך לעשות כך ביתר שאת". 

"במהלך הימים האחרונים היו טרמפיסטים אינטרסנטיים שרכבו על הסיפור הזה, אינני מרגיש צורך להתעמת עימם ולספק את רצונם".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק