שוק ה(פתח) תקווה

הבלגאן בהפועל פ"ת. הוא הרבה יותר גדול ממה שאתם חושבים. שאלנו חברי עמותה, מקורבים וחברי הנהלה לשעבר וחלק מהאמירות הן: שוק, שכונה, מאפיה, מחנה פליטים. רונן אלעד? עדיף שאת הכתבה הזו הוא לא יקרא

שבת 06 יוני 2009
שלמה חסיד

 בהפועל פתח תקווה שורר תוהו ובוהו ניהולי מאז עזיבתו של רונן אלעד אתמול, וכעת לא ברור מה יעלה בגורל הקבוצה שהצליחה  להישאר בליגה, אבל כלל לא ברור מה יהיה איתה בשנה הבאה, הגם שהליגה תגדל.

אנחנו שוחחנו עם למספר נוגעים בדבר בשביל לשאול אותם לאן פניה של הקבוצה.

יוסי רוזנצוויג, חבר עמותה, יורה: "מה שקורה בקבוצה זה חמור מאוד. מצטער מאוד, אבל מאז שרונן אלעד הגיע לפני ארבע שנים, הקבוצה ירדה ליגה והנוער ירד ליגה. שרונן אלעד יגיד 'נכשלתי ואני הולך', במקום זה הוא עושה מסיבת עיתונאים, ואומר שהוא רק זז הצידה לתוך העמותה. היו הרבה אנשים שרצו לקחת את הקבוצה וזה לא הסתדר, אז עכשיו כשאין אף אחד הוא נזכר ללכת? אבל הפועל פתח תקווה הייתה לפניו ותהיה אחריו. אני כבר שישים שנה בקבוצה, ואף פעם לא היינו במצב גרוע כל כך. פעם היינו אימפריה, אבל אנשים כאן כשלו".

מה יהיה הלאה?

"אני מקווה שהשבוע תהיה לנו ישיבת עמותה, ונדע מה לעשות. צריך להעמיד תקציב מינימום של 10 מיליון וחצי שקל. ההקצבות שנקבל זה 6,6 מיליון, ונצטרך להביא עוד ארבעה מיליון, אבל יש ספונסרים שמעוניינים לבוא".
 
מיכאל קוזושווילי, אחיו של שחקן העבר בני קוזשווילי, ומקורב לעניינים: "קורים אצלנו דברים לא טובים. הכול כמו שוק, אבל זה היה צפוי, ככה זה כשמזניחים את הנוער ונותנים לשוק לנהל את העניינים. אין בקבוצה מישהו שמזוהה עם הקבוצה, מישהו שיטילו עליו את המשימה תוך חמש שנים לשקם את ההריסות. היום מחלקות הנוער שלנו במצב הכי גרוע, אין בנוער אנשים מקצועיים ואפילו את מאמן הכושר אבנר עייני, נפנפו בגלל פוליטיקה. אח שלי, בני, הצליח בקבוצת הנערים, אבל היה ישר מדי ולא נתן לילדים של המקורבים לשחק אז שנה וחצי הוא ישב בבית, לא עבד וקיבל כסף. הנוער שלנו זה מאפיה עם מקורבים שאחד מגן על השני וזה גועל נפש".

ומה עם הבוגרים?

"עכשיו עוד הפעם אנחנו חוזרים לבלגן של העמותה, ודני לוי שוב יעשה שכונה. אין לנו בקבוצה מישהו שאנחנו יכולים להזדהות איתו. איפה דני ניראון או עוז איליה או גבע מרקוס, או איתן בודניוק? למה שמים להם רגלים? צריך לחזור לימים של גיורא שפיגל ואברם גרנט. אפילו את אלי מחפוד צריך להחזיר. צריך לעשות חריש עמוק מהיסוד. תראו את הליגה לותיקים תראו מה זה היה פעם הפועל פתח תקווה. היום זה סתם מחנה פליטים"  

יעקב קרלינסקי, חבר העמותה לשעבר: "מה שקורה אצלנו זה שוק. מי זו העמותה שאמורה לנהל אותנו? מי יושב שם בדיוק? אלה אנשי צללים, העמותה עוד לא נבחרה, אבל אומרים שהיא תנהל את הבוגרים. במלים אחרות: אנחנו עדר ללא רועה. אנחנו המועמדים מספר אחד לירידה, למרות שיש הרבה מאוד אוהדים, ואם מישהו ייקח את הקבוצה, עדיין  אפשר להגיע למשהו".

דני לוי שאמור לנהל את הקבוצה בעונה הבאה, מסכם: "לא לדאוג, תהיה קבוצה טובה. עד עכשיו זזתי הצידה, אבל מעכשיו אני אהיה יותר פעיל. התקציב שבו הקבוצה תפעל לא רלבנטי, כי מה זה משנה תקציב של מאה מיליון או עשרה מיליון? כשהייתי יו"ר בתקציב של שבעה מיליון שנתיים נאבקתי על האליפות, ולקחתי אליפות בנוער".

אומרים שהנוער שלכם במצב אנוש?

"אדאג שהנוער יהיה לפני הכול. יש שם כישרונות חבל על הזמן. יש בלם טוב בשם עדי מחפוד שאין לו קשר לאלי, ושחקנים כמו שחר בלילטי (קשר) וארמונד בן נעים (חלוץ) שהם הדבר הבא. האוהדים אולי מיואשים אבל זה הבעיה שלהם. יש לנו מאה אוהדים שגרמו לכל הצרות והרחיקו את הקהילה העיסקית מהקבוצה, אבל נתגבר על זה. בכל מקרה בדרבי נגד מכבי אנחנו ננצח".
 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק