איבד את המומנטום?

האם אברם גרנט פספס את ההזדמנות לרכב על גל ההצלחה היחסית בצ'לסי? מקורביו וחבריו משוכנעים שלא. גברי לוי משוכנע שיש לו תוכנית עבודה, אבי נמני משוכנע שהוא יאמן באירופה ואפילו לשלמה שרף יש המלצה

יום רביעי 10 יוני 2009
שלמה חסיד

 בדיוק שנה עברה מאז שאברהם גרנט סולק מצ'לסי אחרי שהוביל את הקבוצה לגמר ליגת האלופות, והמאמן הישראלי מתקשה לפלס את דרכו חזרה לצמרת הכדורגל העולמי.

 האם נכון נהג המאמן כאשר בחר להתעלם ממספר הצעות שזרמו אליו – אם להאמין לפרסומים הרבים בעניין – והאם נראה אותו בקרוב חוזר לאחוז במשרוקית? יצאנו ובדקנו.

אבי נמני, מנג'ר מכבי וחברו של גרנט, מבהיר: "יש לאברם גם היום הצעות לא רעות שאותן הוא בודק,  ואולי הוא יילך על אחת מהן. למעשה, הוא קיבל הצעות במשך כל העונה האחרונה, אבל הוא לא קפץ עליהן, כי הוא רוצה הצעה מתאימה. מה שהוא שמע עד עכשיו לא היה מספיק אטרקטיבי מבחינה כספית".

אז נראה אותו חוזר לאמן בקרוב?

 "באופן אישי, נראה לי שהוא יחזור לאמן בקרוב, אולי אפילו יפתח את העונה באחד המועדונים".

מה עם לאמן בארץ?

"הוא לא רוצה לאמן בישראל, וגם אין פה משהו שמתאים לו אז זה לא רלבנטי".

ולחכות כל כך הרבה זמן בחוץ זה טוב בשבילו?

"הרבה מאמנים טובים יושבים שנתיים בבית ואחר כך חוזרים. לא ישכחו לו את מה שהוא עשה בצ'לסי. זה רשום על שמו".

גברי לוי, חברו של גרנט מימי פ"ת, אמר: "אברם שוקל את צעדיו לאט לאט. יש לו סוכן טוב באנגליה, שמו פיני זהבי, ויש לו דרך מסוימת, תוכנית מסוימת, שבה הוא הולך והוא לא ממהר. בדרך הזאת הוא יתפוס קבוצה ראויה".

הזמן עובר וכלום לא קורה איתו

"אני אמרתי לו שהוא צריך לאמן, כי שנתיים בלי עבודה זה לא טוב בשבילו. אבל מה לעשות? בארץ הוא לא יכול לאמן כי אין פה כסף, וזה לא שווה לו".

חשבנו שהוא יאמן את נבחרת צ'כיה
 
"לנבחרת צ'כיה ממילא לא היה סיכוי לעלות למונדיאל. הוא לא יבוא סתם לאמן איפשהו רק בשביל לקבל כסף,  כי כסף זה לא הבעיה שלו".

אבי מלר, פרשן ערוץ הספורט, ומומחה לכדורגל אנגלי מנסה להסביר: "בגלל שהוא אימן בצ'לסי, הוא חיכה להצעה גדולה כדי לא ליפול ברמה. יש לו סבלנות. הייתה לו טקטיקה לא להתפשר על דברים לא מפוארים, ואפשר להבין אותו שהוא רוצה לשמור על חלק אינטגרלי בצמרת. הוא ניסה למצות את האופציה שמועדון גדול ומפואר ייתן לו הזדמנות, וזאת כשאנשים מסביבו מנסים לעזור לו למצוא מועדון גדול. כשידגדג לו לאמן הוא יתפשר על משהו בינוני פלוס. בינתיים יש לו את כל הנתונים להמתין ולחכות להצעה".

אתה חושב שיום יבוא והוא יחזור לשפיץ של הכדורגל באנגליה?

"אני לא רואה אותו מאמן בארסנל, והוא לא יקבל עוד הצעה כמו בצ'לסי, שנולדה מיחסים אישיים, שזה בסדר גמור, אבל זכותו לחכות להצעה מקבוצה טובה בליגה אחרת. באנגליה הוא לא שם בולט, אבל ההצלחה בצ'לסי צריכה להניב עבורו דיבידנד. בינתיים באנגליה הוא לא ברשימת המועמדים של אף קבוצה, כי הוא לא עבר את ההיררכיה והסדר הרגיל שכל מאמן לגיטימי עובר. גם למועדונים ברמה של בנפיקה או איינדהובן גרנט לא עשה להם את זה. יכול להיות שההמתנה תניב פירות בסוף, ואולי לא"

שלמה שרף, יריבו הגדול של גרנט, נועץ את המסמר: "הוא לא מאמן כי אף אחד לא רוצה לקחת אותו. כולם ראו שזה בלוף מה שהיה בצ'לסי. כעת הפועל פתח תקווה פנויה, והוא התחיל שמה, אז למה שלא ילך לאמן שם? הרי כסף יש לו,  אז שיתרום קצת מהידע שלו לקבוצה שיש לו חוב מוסרי כלפיה. זה לא פחיתות כבוד".

גם מכבי ת"א מחפשת מאמן.

"אני לא יודע אם הפועל פתח תקווה יותר גרועה ממכבי תל אביב".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק