בשישי: מרתון אופניים בירושלים

מרתון ירושלים ה-3, אליפות ישראל באופני שטח תתקיים בין נופיה הקסומים של ירושלים יערך ביום שישי

יום חמישי 04 יוני 2009
מערכת TELESPORT

 רשות הספורט של עיריית ירושלים בשיתוף איגוד האופניים בישראל ו'ליגת נביעות' יקיימו ביום שישי ה-5.6.2009 החל משעה 8:00 בבוקר את מרתון ירושלים ה-3 לאופני הרים.
המרתון, המתקיים זאת השנה השלישית ברציפות בבירה, ייצא לדרך מיד קנדי ויעבור בהרי ירושלים, בין נופיה היפים של העיר, חרבת סעדים ,עמק לבן ועוד . 

השנה יוכלו גם הרוכבים ליהנות מהמעיינות הרבים שבאזור, בייחוד מזה שבמעיין עין לבן. המסלול, חשוב לציין, נחשב למסלול אתגרי ומיוחד, הכולל דרך הררית המשופעת בעליות ובירידות, ללא ספק חוויה לכל רוכב אופניים.

באירוע ייטלו חלק מיטב הרוכבים בארץ, ביניהם יואב מאור, חבר נבחרת ישראל, כשאת הנשים ייצגו ענבר רונן, שעתידה להתחרות באופניים באוליפמיאדת לונדון 2012, קרן אקשטיין, המדורגת במקום השני בארץ ונועה זיידל, שצפויה להגיע גם היא למקומות הראשונים. 

פרט חשוב הראוי לציון הוא כי כל רוכב הרוצה להשתתף במכבייה הקרובה יהיה חייב לקחת חלק במרתון ירושלים, מה שצפוי להגדיל את כמות המשתתפים ואת התחרותיות במקצים השונים. 

ניר ברקת, ראש העיר וחובב ספורט ידוע, עשוי גם הוא להשתתף בתחרות. הזוכים בתחרויות השונות יזכו לפרסים שונים מעולם האופניים וציודו.

לאור העובדה שהרכיבה על אופני שטח הפכה כבר מזמן ללהיט הבא בירושלים, הצפי השנה הוא כי במרתון ישתתפו קרוב לאלף רוכבים, מה שיהפוך את המרתון בבירה לגדול בישראל. בין הרוכבים ניתן יהיה למצוא חיילים, סטודנטים מחו"ל וכמובן, רוכבים מקצועיים לצד רוכבים חובבנים. במהלך המסלול ייהנו הרוכבים מפינת מסאג'ים של מכללת 'רידמן' וכן יזכו לקבל משקאות איזוטוניים, פירות וחטיפי אנרגיה.

מרתון ירושלים ה-3 יחולק לשני מקצים:

1. מקצים התחרותיים:

בהם שלושה מסלולים (כולל מדידת זמנים):
א. מרתון קצר - הקפה אחת - 27.5 ק"מ.
ב. מרתון מיני - שתי הקפות - 55 ק"מ.
ג. מרתון ארוך - שלוש הקפות - 82.5 ק"מ.

2. מסלול עממי:

המסלול העממי פתוח לכל הרוכבים ומשפחותיהם והוא יחולק לשני מסלולים עיקריים:
א. 7 ק"מ.
ב. 27.5 ק"מ.

רישום למקצה זה אינו מחייב בדיקת מאמץ ו/או חברות באיגוד. המסלול פתוח לכל רוכב שרוצה לקחת חלק בהפנינג האופניים ולרכב במסלול המסומן, העובר בפינות חמד ובנוף ירושלמים המרהיב.

לפרטים נוספים והרשמה:  www.bikeisrael.com

תושבי  ירושלים יזכו להנחה בהצגת כרטיס תושב בעת ההרשמה המוקדמת בלבד. 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק