בניאני. עכשיו כולם מכירים

בהפועל פתח תקווה ויתרו עליו, מבני סכנין הוא ברח ושאר קבוצות ליגת העל בכלל לא רצו לשמוע ממנו. עמנואל בניאני מאיים לשגע בעונה הבאה את ליגת העל

יום שני 08 יוני 2009
שלמה חסיד

 השם הלוהט ביותר כרגע בעירוני רמת השרון, שנאבקה בהצלחה במבחנים על הזכות להישאר בלאומית, הוא החלוץ הצעיר עמנואל בניאני, שבשליש האחרון התאפס סוף סוף ולא מפסיק להרשית.

בניאני כבש השבוע את כל השערים לזכות מכבי רמת השרון מול כפר כנא ובשבועות האחרונים פשוט הצליח להשאיר לבד קבוצה בליגה.

הוא נזרק בעונה שעברה מבני סכנין ובתחילת העונה מהפועל פתח תקווה. עכשיו כבר די ברור שהוא ישחק בעונה הבאה אצל אחת הקבוצות הבכירות, כנראה מכבי תל אביב.

יצאנו לברר מדוע סכנין והפועל פתח תקווה ויתרו עליו, למה הוא פורח דווקא ברמת השרון והאם יהיה לזה המשך בליגת העל?

יהודה זגורי, מאמנו ברמת השרון, אמר : "בניאני הוא שחקן אמיתי, שחקן שמבין עניין. אחד שעובד באימונים, ורואים את התוצאות על המגרש. אצלנו בעשרה משחקים הוא נתן 12 גולים, ועוד כאלה שמביאים נקודות, ולא בגארבג' טיים. לא רוצה לחשוב איפה היינו היום בלעדיו, וברור שעתידו לפניו, כי הוא בן 21. לדעתי במגרש הוא יותר מספר 11 ממספר 9".
 
אפשר לומר שהוא תגלית העונה?

 "לא. גם קודם ידעו שהוא שחקן, זה לא שהוא הגיע משום מקום, לכן הוא לא תגלית. אבל אם נישאר בליגה אז מבחינתי הוא שחקן העונה".

מישל דיין, מומחה לליגה השנייה, אמר: "אני יודע בוודאות שיש מאמן בליגת העל שחם על בניאני ורוצה אותו בקיץ. הוא דיבר איתי בתור מי שמכיר את הליגה הזאת, והמלצתי עליו בחום. בניאני הגיע העונה מגאנה עם קרע בשריר היישר לסכנין, אבל שם לא נתנו לו מספיק זמן לחזור לעצמו, וכך היה גם בהפועל פתח תקווה. מדובר בשחקן עם מהירות, רגל שמאל מצוינת, בעיטה, טכניקה, מהירות, משחק ראש ועוד. אם רמת השרון יישארו בליגה, יהיה אפשר לזקוף את זה לזכותו המלאה".

ערן קוליק, מאמן סכנין, אמר: "לדעתי בניאני בשל כיום לשחק בליגת העל, ואפילו להצליח בה. במגרש הוא נראה טוב, ואני לא יודע למה הפועל פתח תקווה לא ניסו אותו, אבל לפחות בקטע של הלאומית הוא עשה עבודה טובה מאוד. לדעתי גם בליגת העל הוא יכול להצליח כי אין הרבה הבדלים בין הליגות ומי ששחקן – מצליח. הרבה שחקנים התגלו דרך הליגה השנייה ואולי זה גם יהיה המקרה שלו".

גם בסכנין לא ניסו אותו.

"בסכנין הוא הגיע לאימון אחד ומיד אחרי האימון הוא ברח, אני לא רוצה להגיד כלום מעבר לזה בשביל שלא יגידו שאני משתלח במישהו. יש כל מיני שמועות וסיפורים, שאני לא יודע אם הן נכונות או לא. השמועה אומרת שהוא בא לאימון אחד ולא רצה יותר כי הוא ראה מה הולך פה. יכול להיות שזה סתם סיפור. אני לא הבאתי אותו אז אני לא יודע בדיוק מה היה. כעת אני עוקב אחריו בטלוויזיה והוא עושה דברים יפים מאוד"

זאב זלצר, לשעבר מנג'ר הפועל פתח תקווה, מסכם: "בניאני הוא בחור צעיר מאוד, מוכשר, מהיר, עם כוח מתפרץ, בעיטה טובה בשמאל וניתור מצוין. הוא הגיע אלינו כשהיה פצוע וטופל.  החלטנו להעביר אותו לרמת השרון כדי שיוכל לשחק. סך הכול יש לו עתיד".
  

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק