שי דורון לא הספיקה

אליפות אירופה: למרות משחק ענק של שי דורון (26 נקודות), ישראל הפסידה את משחק הפתיחה שלה 81:76 לבלארוס. רבי: "נתנו משחק גדול, אבל זה לא מספיק"

יום ראשון 07 יוני 2009
מערכת TELESPORT
למרות משחק גדול של שי דורון וקטיה לוויצקי, ולמרות שהובילה במשך פרקים ארוכים, נבחרת ישראל הפסידה הערב לבלארוס 81:76, במשחק הפתיחה של טורניר אליפות אירופה שנערך בלטביה.

החניכות של רבי, בראשותן של שי דורון וקטיה לוויצקי הציגו משחק נהדר במחצית הראשונה, אותה סיימו ביתרון מבטיח, אך רבע שלישי חלש, בו הן קולעות 10 נקודות לעומת 22 של הבלארוסיות, טרף את הקלפים עבור ישראל, שלא עמדה בלחץ ונכנעה לבלארוסיות ולטיטי טרוינה מרמה"ש, שעם 16 נקודות הובילה את הבלארוסיות לניצחון. שי דורון עם 26 נקודות וקטיה לוויצקי עם 19 היו הבולטות בשורות הישראליות.

ישראל תהיה חייבת לנצח את איטליה מחר, כדי להשאיר לעצמה סיכוי להעפיל לסיבוב השני בטורניר. ביום שלישי תסיים ישראל את משחקיה בבית המוקדם, עם משחק מול צרפת.

אלי רבי, מאמן הנבחרת היה מאוכזב אבל גאה: "מאז שהתחלתי לעבוד בנבחרת, אני מנסה לבוא לכל משחק ולנצח. לא שיחקנו טוב בחצי השני וזה מה שהכריע את המשחק. נתנו משחק ענק אבל לא ניצחנו ובכדורסל זוכרים רק את מי שמנצחת".

רבע ראשון


אלי רבי פתח בחמישייה עם: לירון כהן, שי דורון, לני סלווין, קטיה אברמזון, קטיה לוויצקי. קטיה לוויצקי ושי דורון הוליכו את הנבחרת לפתיחה מעולה עם 5:10 מהיר. לירון כהן הוסיפה עוד שלשה ואחרי 4 דקות משחק ישראל פתחה יתרון מבטיח של 7:13. 

שי דורון עם עוד ליי אף העלתה את מאזנה לשמונה נקודות, אחרי 5 דקות משחק בלבד וישראל פתחה פער מפתיע מאוד. בלארוס הצליחה לעצור את משחק ההתקפה של ישראל והגיבה בריצת 0:6, שסגרה את הפיגור שלה לשתי נקודות בלבד. שני סלי עונשין של טרוינה, סגרו את הרבע ביתרון מינימלי אך מחמיא של ישראל 17:21.

רבע שני

ישראל התקשתה לייצר נקודות בפתיחת הרבע השני ובלארוס סגרה את הפער בזכות שלשות של טרוינה המצויינת ושל טראפימבה. שי דורון, המצטיינת של ישראל במשחק הצליחה עוד לשמור על יתרון קטן של 25:27, ארבע דקות ברבע. כאן נכנסה לתמונה קטיה לוויצקי, שעם שני סלי עונשין ועוד שלשה, העלתה שוב את ישראל ליתרון מבטיח של 25:32.

שי דורון המשיכה להיות במיטבה ושמרה את הפער המבטיח של ישראל. קטיה לוויצקי, שהתפוצצה על הבלארוסיות ברבע השני העלתה את מאזנה לעשר נקודות והעניקה לישראל יתרון שיא של 9 נקודות, 27:36 דקה לסיום. הבלארוסיות קלעו שלשה, אך המילה האחרונה במחצית היתה של ליעד סואץ, שעם ליי אפ פשוט קבעה את תוצאת המחצית 30:38.

רבע שלישי

פתיחת הרבע השלישי היתה שייכת לבלארוסיות, שעשו 4 נקודות בהתקפה אחת בגלל שריקת עבירה מפוקפקת, אך ישראל הגיבה עם ריצת 0:6 ועלתה שוב ליתרון 34:44. ישראל לא הצליחה לשמור על היתרון המבטיח והבלארוסיות הגיבו שוב עם ריצת 0:9, כאשר ישראל נותנת לבלארוסיות לקחת 4 כדורים חוזרים רצופים בהתקפה, שהסתיימה בשלשה של דורייקה, שסגרה לחלוטין את הפיגור ל-43:44 בלבד לישראל.

בלארוס הצליחה לעלות ליתרון ראשון במשחק, 3 דקות לסיום הרבע בזכות ליי אפ של טרוינה, שמשחקת ברמה"ש. שי דורון היתה היחידה שתיפקדה בישראל, אבל עוד שלשה של סיטסיינה קבעה 46:48 לבלארוס. 1.37 לסיום הרבע. קטייה אברמזון עם חדישה יפה הצליחה להשוות לקבוע שיויון 48. 4 נקודות רצופות של הבלארוסיות, קבעו יתרון 48:52 לבלארוסיות, ברבע בו בלארוס מנצחת את ישראל 10:22.

רבע רביעי

הרבע הרביעי היה הרבע בו לירון כהן נכנסה לעניינים ושתי שלשות נהדרות שלה, קבעו שיויון 57, 4 דקות בתוך הרבע הרביעי והמכריע. דורייקה עם סל משלה החזירה את היתרון לבלארוסיות. לני סלווין לא עמדה בלחץ והחטירה שתי זריקות עונשין מהעבר השני ובלארוס ניצלה זאת לשלשה מטורפת של פדאבד, אך קטיה לוויצקי עם שלשה נהדרת משלה, צימקה את הפיגור ל-60:62 בלבד. בנקודה הזו ישראל איבדה את הראש ואיפשרה לבלארוסיות לרוץ ולעלות ליתרון שיא של 61:68.

שי דורון שמרה את ישראל במשחק, אבל ההגנה של ישראל היתה נרפית מאוד ואיפשר לבלארוסיות סלים קלים מתחת לשל. קטייה לוויצקי עם שלשה שמרה על התקוות של ישראל, כאשר הפיגור היה 4 בלבד 68:72 לבלארוס, 2 דקות לסיום המשחק. במצב של 70:74 לבלארוסיות, ישראל הצליחה לעשות סטופ ויצאה להתקפה מכריעה, כשנותרה דקה בלבד לסיום המשחק, אך לירון כהן עלתה לשלשה חפוזה שהלכה החוצה. טרויינה שמשחקת ברמת השרון, לא גילתה סימפטיה לישראל ועם שלשה ענקית, העלתה את נבחרתה ליתרון 70:77. גמור? עדיין לא. עבירה טכנית תמוהה שנשרקה לחובת הבלארוסיות, איפשרה לישראל לעשות 4 נקודות רצופות מהעונשין + סל גדול של לירון כהן וישראל צימקה את הפיגור ל-74:77. ישראל ביצעה עבירות אבל טרויינה דייקה ובסיום 76:81 לבלארוס.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק