התחייבויות מכבי: 33 מיליון שח

נכון לעכשיו: התחייבויות מכבי ת"א לעונה הקרובה, 33 מיליון שקלים. ההכנסות הצפויות: 18 מיליון שקלים. מכבי תל אביב חייבת קיצוץ רוחבי בשכר השחקנים ובבעלי תפקידים אחרים. צפוייה פגישה עם הוועד למען מכבי ת"א

יום ראשון 07 יוני 2009
אשר גולדברג

מכבי תל אביב בצרות כלכליות וממתינה להכרזה של אלכס שניידר על תקציב לעונת 2009/10 ובינתיים שתיקה רועמת מקנדה. מתברר שההתחייבויות של מכבי ת"א, של שכר שחקניה, שכר הצוות המקצועי ותקציב מחלקת הנוער עומד על 33 מיליון שקלים, מבלי שנרכש אפילו שחקן אחד.

ההכנסות המיועדות למכבי תל אביב העונה מהטוטו וממועצת ההימורים בספורט, מכירת כרטיסים: הוא 18 מיליון שקלים ולכן ההוראה הברורה והחדה של אלכס שניידר, קיצוץ רוחבי חד וכואב לשחקנים, מאמנים ובעלי תפקידים בכל שדרות המועדון.

בראש רשימת השחקנים שאינם מתוכננים להיות במועדון ולגביהם אין כאן עניין של קיצוץ, אלה רק של שיחרור ומכירה נמצאים: דולי ג'ונסון, ג'ונתן אסוס ורודי חדד. שחקן נוסף שספק אם ישאר, זהו הזאמבי עמנואל מאיוקה, שלא סיפק בדיוק את הסחורה והוא לא הפיתרון לעמדת חלוץ כובש שערים במכבי ת"א. 


דולי ג'ונסון משמאל. בדרך החוצה

שחקנים נוספים מלבד דרגוסלב יבריץ', חיים מגרלשווילי וסקוט סיילי, שסיימו את דרכם בקבוצה. לא ברור אם מכבי ת"א תרצה בעונה הבאה את אבי יחיאל ומשה מישאלוב בתנאי השכר, שהם דורשים. הישארותם של השניים 4 תחייב קיצוץ משמעותי ולא שיפור, שהם צפויים לקבל.

השחקנים שיוזמנו במהלך השבוע לשיחות יתבקשו לקצץ מעל 30 אחוז משכרם, כשהראשון שכבר הודיע, שהוא מוכן להוריד בשכר כפי שיעשה עם שאר חבריו, הוא ג'ייז'רמו ישראלביץ'. הבאים בתור מבחינת שכר שיקוצץ, או שהשחקנים ישלחו לשבת ביציע הם: יניב עזרן, יוסי שיבחון, איליה יבוריאן, איגור טומאסיץ' ומאור בוזגלו.

מחר או מחרתיים אמורה להתקיים פגישה עם ועד אגודת מכבי תל אביב, שחייב להעביר 20 אחוז מהסכום שמשקיע אלכס שניידר.

בעונה שעברה העבירו אנשי מכבי תל אביב כמיליון דולר, כשהפעם שניידר אינו מעביר שקל מעבר להכנסות, שמכבי ת"א תייצר. בפגישה שתתקיים יובהר בדיוק מה יהיה המשך מעמדם של אנשי אגודת מכבי תל אביב מול הבעלים, השוהה בקנדה, ונעדר כבר חודשים רבים מישראל.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק