מסינה עזב. פשוטין במקומו

צסק"א מוסקבה, אחת משלוש הקוצות הבולטות באירופה מינתה את ייבגני פשוטין למאמנה החדש במקום אטורה מסינה שעזב אחרי ארבע שנים מופלאות

יום שני 08 יוני 2009
אשר גולדברג

מהפכה בקבוצת הכדורסל של צסק"א מוסקבה. יבגני פשוטין ייאמן החל מהעונה הבאה את אלופת רוסיה, וסגנית אלופת אירופה ויחליף בתפקיד את אטורה מסינה, המאמן האיטלקי, שעוזב את צסק"א אחרי ארבע שנים נהדרות.

המאזן של צסק"א ביורוליג בעידן מסינה - זכייה בשני גביעי אירופה והעפלה לשני גמרים, הספיק למסינה. המאמן האגדי החליט לסיים את תפקידו בקבוצת הפאר של אירופה לאחר ארבע  עונות.

צסק"א מוסקבה היא  אחת משלוש הקבוצות הגדולות באירופה (יחד עם מכבי תל אביב ופנאתינקייוס). היא השתתפה בכל שנה במשחק הגמר מאז הצטרף אליה מסינה. ניצחה פעמיים את מכבי תל אביב והפסידה פעמיים לפנאתינייקוס.

אמש נפגש מסינה עם ראשי הקבוצה הרוסית והודיע כי הוא מיצה את עצמו בקבוצה. הערכות הן  כי מסינה בדרכו לספרד, לאמן את ריאל מדריד, שראשיה נחושים להעפיל בשנה הבאה לפיינל פור.

פשוטין בן ה-40 היה במשך שנים רכזה את נבחרת רוסיה ושיחק בעבר גם במכבי רעננה. הוא אימן בשנה האחרונה את סנט פטרסבורג והדיח ברבע הגמר את דינמו מוסקבה, קבוצתו של דיוויד בלאט. שמו של בלאט הוזכר כמי שעשוי להחליף את מסינה, אך בלאט יישאר עם הזכרון בלבד.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק