הלווית פנאן בשעה 13:00

מוני פנאן המנהל המיתולוגי של מכבי תל-אביב אתמול הבוק׫ בביתו בתלייה. הלוויתו תתקיים בקרית שאול ללא אנשי מכבי ת"א השוהים במסע בלוס אנג'לס. המועדון הודיע כי יערוך אירוע לזכרו

יום שני 19 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
שמעון (מוני) פנאן, 63,  עד לפני כשנה מנהל מכבי תל אביב הלך לעולמו ביום שני בבוקר לאחר ששם קץ לחייו.

פנאן התאבד בחבל תלייה בביתו. כוחות הצלה רבים הגיעו לביתו של פנאן ברחוב איינשטיין בתל אביב ובמשך שעה ארוכה ערכו נסיונות החייאה, ללא הצӜחה.

הלוויתו של מוני פנאן תיערך ביום שלישי בשעה 13:00 בבית העלמין בקרית שאול. אנשי מכבי תל אביב לא יגיעו ללוויה מאחר שהקבוצה עורכת מסע משחקים בארצות הברית. הקבוצה שוהה בלוס אנג'לס שם תפגוש ביום רביעי את לוס אנג'לס קליפרס וטכנית לא יכלו ראשי הקۑוצה לשוב לישראל עד יום שלישי. המועדון הודיע כי יערוך אירוע מכובד לזכרו של פנאן.

פנאן החל את דרכו במכבי תל-אביב כאוהד הקבוצה והיה מנהל הקבוצה בין השנים 1992 עד 2008. לפני כן, הוא היה יו"ר מחלקת הנוער והיה מקורב מאוד לשמלוק מחרבוסקי וөמעון מזרחי.

בשנת 1992 מונה פנאן למחליפו של שמלוק, שנחשב עד אז  למנהל המיתולוגי. במשך שנים עסק פנאן בניהול הקבוצה, הקדיש זמן ומשאבים רבים ולמעשה את כל זמנו עבור מכבי תל-אביב. 

כמעט כל השחקנים ששיחקו ב-20 השנה האחרונות במۛבי תל-אביב ציינו כי פנאן היה האבא השני שלהם. הוא דאג לכל מחסור ולמעשה הפך לאחד האנשים החשובים בקבוצה.

בשנת 2006 הודיע פנאן על פרישתו מהתפקיד אולם חזר בו כעבור מספר שבועות. ביולי 2008 פרש סופית מהתפקיד בעקבות סכסוכים בינו ובין חברי הדירקטוריוןĠבקבוצה. פנאן היה אב לשלושה ילדים. רגב, ששיחק במכבי תל-אביב, לירון שעבדה בהנהלת הקבוצה ועזר, אותו אימץ. אחיו, חביב פנאן, היה מנהל הכדורגל של מכבי תל-אביב.

תגובות

טלספורט בפייסבוק