ולנו יש את יואב כץ

ההחלטה של ראשי ריאל מדריד להשקיע הכול כדי לנשל את ברצלונה מתואר האליפות מוכיחה: הכי כיף כשיש בעלים שממש אכפת להם מהקבוצה. הלוואי עלינו

יום שלישי 09 יוני 2009
דורון ברגר

 פרוייקטי הגלאטיקוס למיניהם כשלו כמעט תמיד. מעטים המאמנים שהצליחו להשתלט על שחקנים רבים עם אגו, אבל עדיין יש לא מעט בעלי קבוצות שאחת לכמה שנים מנסים לבנות קבוצת גלאקטיקוס, מחליטים להשקיע את כל כספם, והכול כדי לשלוט בליגה המקומית ו/או בזירה האירופאית.

פלורנטינו פרז, הבעלים של ריאל מדריד לא ידע השנה נחת בתור אוהד. ברצלונה רמסה את ריאל מדריד במפגשים מולה. בארסה זכתה בליגת האלופות ואפילו בגביע המלך. פרז נכנס לתפקיד בקיץ והבהיר: לא עוד. פרז החליט לעשות הכול כדי להחזיר את ההגמוניה למדריד. אוהד אמיתי, כמו פרז, לא יכול לסבול שליטה כל כך מוחלטת של היריבה השנואה. ההחתמה של קאקה היא רק הראשונה מיני רבים בדרך לקבוצת גלאקטיקוס חדשה. וכן, יכול מאוד להיות שפרוייקט הגלאקטיקוס של פרז שוב ייכשל, אבל כך נוהג אוהד אמיתי.

בספורט הישראלי יש מעט מאוד אוהדים פנאטיים שמנהלים קבוצות. אומרים על ירון קוריס שהוא כזה. נחכה ונראה. אן ספק שליעקב שחר איכפת ממכבי חיפה וגם לאחים לוזון אכפת מאוד ממכבי פתח תקווה, אבל כאן בערך מתחילים ונגמרים בעלי הקבוצות שממש מזיז להם מה קורה בקבוצתם.

לא יכול להיות שאלי טביב אוהד שתי קבוצות, אין מצב בעולם המודרני שבעלים של קבוצה (אלכס שניידר) יסתפק בצפייה במשחק אחד בעונה, הבעלים של בית"ר ירושלים לא התעניין בגמר הגביע, חזי מגן מאיים השכם והערב לעזוב את בני יהודה, גם ג'קי בן זקן בדק כבר אפשרות להיות בעלים של קבוצה אחרת. האנשים האלה הם לא בעלים ולא אוהדים, הם אנשי עסקים שמחפשים פרסום.

שנים ניהל אשר אלון את מכבי נתניה והנה נקבל אותו בברכה  כאחד מראשי הפועל רעננה. מישהו יכול להסביר את מי מאיר שמיר אוהד ולמה הוא עדיין מקושר עם הפועל פתח תקווה ומכבי תל אביב גם יחד? ולמה ליואב כץ לא אכפת ששחקניו יסריחו מזיעה? כך מתנהג אוהד אמיתי?

מי שסובל הם האוהדים. הם זועמים בצדק על ראשי הקבוצות, הם מבינים שעובדים עליהם ויודעים שגם השחקנים יודעים שאין שום ערך לסמל כשהבעלים של הקבוצה שלהם פוזל לעזרת קבוצות אחרות.

אין הרי אף אוהד של ריאל מדריד שיעיז לבוא בסוף השנה בתלונה לפרז.  אולי הוא לא האיש הכי מחוכם בעולם, אבל הוא אוהד את הקבוצה. הוא חלק מהאוהדים וזה דבר שקשה לומר על מבעלי הקבוצות בליגת העל.


צילום: GETTYIMAGES

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק