געגועים למילשטיין

איציק קורנפיין הצטייר עד אתמול כאיש הנכון במקום הנכון, אבל פגישה אחת ותגובה אחת גרמו לנו להבין שהשכונה עדיין שולטת בבית"ר ירושלים

יום רביעי 10 יוני 2009
דורון ברגר

 בואו נתחיל מהסוף. אייל ברקוביץ' לא יאמן את בית"ר ירושלים ובכך נמנע מאיתנו הביזיון השנתי של מאמן שמעולם לא סיים קורס מאמנים ולא אימן בקבוצה, לאמן את הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים בישראל.

לפני שנגיע לעיקר, נבהיר כי אפשר לאהוב את אייל ברקוביץ', אפשר לכעוס עליו, אפשר לשנוא אותו, אבל אי אפשר לומר שאייל לא מעניין. גם אם דבריו ברדיו נובעים מתוך אינטרסים, גם אם הוא מעדיף את ניהול בית הספר בכדורגל בנשר (שמכניס לכיסו ובטח לכיס משפחתו כמה שקלים טובים), על אימון נבחרת הנערים של ישראל, גם אם ברקוביץ' מדבר עברית עילגת בערוץ 10, אי אפשר לומר שאייל ברקוביץ' לא מספק לנו הנאה. הנאה שהיא חלק ממה שמכנים אצלנו "פרטייה".

וכך בדיוק צריך להתייחס להצעה שהגיש איציק קורנפיין לאייל ברקוביץ'. הרי אף אחד לא חושב שאייל יכול להכין את שחקני בית"ר עם מערכים חדשניים.  ברקוביץ' הרי לא באמת יודע לאמן. יש לו חוכמת כדורגל, אבל אימון אינו צחוק או הנאה. אימון הוא לא "פרטייה"

אם איציק קורנפיין היה חושב ברצינות ולא נכנע ללחצים מהסביבה,  הוא היה מציע, למשל,  לאייל את עמדת המנג'ר, עמדה בה תיפקד אייל מספר שבועות במכבי נתניה. נכון שקצת קשה להאמין שברקוביץ' יכול למצוא במחיר מציאה זרים אטרקטיבים. כן סביר יותר שאייל יכול היה לשכנע שחקנים לקצץ ויכול אפילו לשכנע שחקנים להצטרף לבית"ר בעידן שאחרי גאידמק. הוא בנה קבוצה מצוינת במכבי נתניה, פוטר בגלל התנהגותו, אבל השלד שבנה נשאר שלוש שנים.

ההצעה לאייל לאמן, לא הייתה רצינית, אם הייתה בכלל.  היא הוציאה בעיקר את קורנפיין לא טוב. היא נראתה תלושה מהמציאות במציאות בה מתקיימת היום בית"ר ירושלים. קורנפיין צריך לדאוג לניהול בית"ר, לבדוק את המצב מבחינה משפטית, לדאוג ששחקנים לא יעזבו. עמדת המאמן פחות קריטית עכשיו. קורנפיין יודע זאת, אבל יש ידיעות שכנראה הוא לא יודע להכחיש או להבהיר.

היו לא מעט ימים בעידן גאידמק שבית"ר התנהלה כמו שכונה. פעם המטוס לא תקין ופעם נזרק דובר אחד שהרוויח המון כסף רק כדי לצרף דובר אחר שירוויח עוד יותר כסף.  לעיתים היה נדמה שאת בית"ר מנהלים יוסי מילשטיין ואופירה אסייג יותר מאשר ולדימיר שקלאר ואלי ארזי. כך הצטיירה בית"ר. בצדק או שלא בצדק.

קורנפיין היה צריך לדאוג שבית"ר תחזור להיות שפויה. הוא עשה את זה לא רע עד אתמול. עד חצי שעה לפני עליית תוכנית הרדיו שאחד ממנחיה הוא ברקוביץ'. קורנפיין נסחף ב"פרטייה", וזה היה הרגע בו גם הוא עשה צחוק מהעבודה.
 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק