צעד מתבקש או מהלך משוגע?

המעבר של כריסטיאנו רונאלדו לריאל מדריד הימם את כל עולם הכדורגל ובתוך כך, גם את אנשי המקצוע בארץ. אנחנו שאלנו בכירים בענף, מה דעתם על המעבר המתוקשר

יום שישי 12 יוני 2009
שלמה חסיד
 הפרסומים על מעברו של שחקן השנה בעולם, הפורטוגלי כריסטיאנו רונאלדו, ממנצ'סטר יונייטד לריאל מדריד תמורת סכום שיא של 94 מיליוני אירו, מכים גלים בעולם הכדורגל הבינלאומי, וגם בישראל. לרגל המאורע, ביררנו אצל מספר אושיות כדורגל ישראלי מוכרות, מה דעתם על העברת השנה.

באופן מפתיע מרבית אנשי הכדורגל בישראל תומכים במהלך. הכסף אולי באמת גדול, אבל גם השחקן.

כך למשל, איציק זוהר שאומר: " אני חושב שזה מעבר מתבקש, רצוי וטבעי. רונאלדו ומנצ'סטר יונייטד מיצו את הקשר ביניהם ואי אפשר להחיות את זה יותר מלאכותית. אחרי שבשנה שעברה, המועדון ירד על ברכיו בכדי להשאירו, השנה רונאלדו ומנצ'סטר מיצו את הקשר. רונאלדו וריאל רעבים להצלחות ובטוח שחתונה זו תצליח".

גם מאמן הפועל באר שבע, גיא עזורי משוכנע שמדובר במהלך נכון: "זה יצליח ואני מבין את ריאל. יש שם לחץ גדול מצד  האוהדים ובעיקר כי אני יכול להבין מה זה בשבילם לחטוף שישייה מברצלונה במשחק ביתי. בארסה תבוא אחרי הטרבל ותהיה אחרי שיא גדול וזה הזמן לעקוץ. זה מצדיק את כל המאמצים ובטוח שיהיה מעניין לעקוב אחרי האליפות בספרד."


רבים מראשי הכדורגל העולם הסתייגו מהמהלך וכאיל שכחו את ההכנסות הרבות שעשוי רונאלדו לייצר ממכירת מזכרות בדמותו. יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי, טוען: "אני משוכנע שמבחינה כלכלית זה יוכיח את עצמו, אך אני סקפטי אם בצד המקצועי זה מוצדק. שבצ'נקו לא הצליח בצ'לסי וגם ארשבין בארסנל לא מצליח כל כך".

אבל כסף הוא יכניס

"נכון.  כאמור מבחינה כלכלית הם עשו את החישוב המדויק, אך הכדורגל האירופאי הוא לא בדיחה. הם עושים חשבון נכון, מדויק על הסנט, כמה הם יצליחו למכור חולצות בכל העולם ואני בטוח שהם לא יפסידו."


מסכם כוכב העבר, אורי מלמיליאן :  "זה מטורף, הם השתגעו, אף שחקן לא שווה סכומים כאלה. עכשיו רונאלדו ישחק עם משקולות על רגליו. נראה אותו מחטיא פנדל ואת ריאל מפסידה לברצלונה עם כל הכוכבים. אני חושב שהולכים שם על חבל דק מאוד שעומד להיקרע".

ומה אתם אומרים על המעבר? לחצו כאן והכנסו לפורום.

צילום: Gettyimages

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק