טעות לעולם חוזרת

מפגן היהירות של פלורנטינו פרז המנסה לפזר כסף כבר עם היבחרו לתפקיד, כנראה שלא לימדה אותו לקח מכישלון הגאלקטיקוס. מסתבר שלא רק הישראלים סובלים מתסביך הזיכרון הקצר, גם המדרידאים

יום חמישי 11 יוני 2009
אייל כהן

אותי לימדו בחיים שכסף לא קונה הכל, אבל את השחקן הטוב בעולם, כריסטיאנו רונאלדו, הוא כן קנה לריאל מדריד. מדוע אם ככה השחקן המוערך ביותר באנגליה החליט לעזוב הכל לטובת החלום הספרדי? ולא רק הוא, גם קאקה שהתהדר כל שני וחמישי שמילאן החזירה לו את התשוקה לחיים, עזב את הסן סירו?

כסף מסתבר קונה הכל. אני לא חושב ודיי בטוח שממופע "בעל הבית השתגע" של פלורנטינו פרז , יצאו מיים מסלע. נכון, אין ספק כי להביא שחקנים בשיעור קומה כמו של קאקה ורונאלדו מוסיפים עניין, אבל עדיין, ראינו כיצד הבלנקוס לקחו אליפות דווקא לאחר שקבוצת הגאלקטיקוס התפרקה ב-2007  עם רונאלדו, פיגו, בקהאם וזידאן ושוסטר עשה סדר בבלאגן, האליפות חזרה ובא לברנבאו גואל.

שוסטר כבר איננו, פרז הגיע ואיתו פלגרינו. רק הזמן ישפוט את ההחלטות המהירות של פרז. לא בטוח כי פרז הבין את טעויות שהוא עצמו יזם בקדנציה הראשונה, וכבר לאחר שנבחר החליט לירות לכל כיוון ללא מטרה. נקווה שההחלטות יעשו טוב לריאל מדריד, המועדון בעל תכונת ההרס העצמי , סובל כעת מרגשי נחיתות עוד יותר, כאשר ברצלונה, היריבה העירונית לקחה כל תואר אפשרי על הגלובוס.


פרז ופלגריני. סובל מחטא היוהרה (gettyimages)

המוטו שמלווה אותי בחיים: השקעה ועבודה קשה היא הדרך להצלחה. תראו למשל איך זה עובד בברצלונה, שחקנים כמו צ'אבי, בוז'אן, פויול, אייניסטה, בוסקס ואחרים, שגדלו מקבוצת ברצלונה ב' ישירות לשלבים הגבוהים ביותר בכדורגל העולמי, לאט ועם סבלנות הצליחו.

כך צריך לפעול. זה שפרז החליט להפציץ ולקנות מוצרים יקרים, לא בטוח שזה מה שיציל את ריאל מדריד מטביעה בים החובות שיצטברו עם הזמן. לא מהלך חכם של פרז, שלא למד לקח מהעבר וממשיך לסגוד לכסף הגדול וליהירות שמלווה אותו מסתבר, גם בקדנציה השנייה בברנבאו. 

תמונות: גטי אימג'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק