חיפה בשפיץ המגף האיטלקי

מכבי חיפה אינה נופלת מיובנטוס. שער בודד הפריד בין הירוקים לגברת הזקנה. אלישע היה קרוב להישג בטורינו, אך אין ספק שחסרונים של קטן, גולסה וכיאל השפיע בסיום. עכשיו יובנטוס מגיעה לרמת-גן

יום חמישי 22 אוקטובר 2009
אשר גולדברג

מגיע כל הכבוד למכבי חיפה, למרות ההפסד המינימאלי בטורינו, 0:1 ליובנטוס המפוארת.  במזג אוӕיר אירופי, קר וגשום ראינו את המאמן, אלישע לוי, מציב חבורה של לוחמים בירוק. חיפה לא הייתה בשום דקה מתוך ה-93 מפוחדת או מובהלת.

בטיסה חזרה הביתה יהיה למכבי חיפה על מה לדבר. נכון, המבט לטבלה מראה כי האלופה שלנו היא היחידה שלא צברה בינתߙים שום נקודה. חיפה, ביחד עם אתלטיקו מדריד, הן הבודדות שלא מצאו את הדרך לכבוש שער.

בטורינו היה זה השוער בופון, שעצירות ענק שלו בין הקורות מנעו סנסציה בצפון איטליה. מכבי חיפה הולכת ומשתבחת, שחקניה נכנסנו לקצב המשחק האירופי ואינם משפילәם מבט מול השחקנים שכל איטליה ואירופה מדקלמים את שמם. בופון, שקפץ בצהלה בסיום, ידע שעשה את הכל ועצר את יובנטוס מהמשך הנפילה.

הקבוצה ממרגלות הר הכרמל, עם תקציב של 40 מיליון שקלים, שווה לקבוצה מקצה המגף האיטלקי שתקציבה כבד ויەמרני, בסך-הכל 100 מיליון יורו. אין לי ספק שחסרונם של הקפטן יניב קטן, אייל גולסה ובירם כיאל השפיע ועשה את ההבדל בין מכבי חיפה של ההפסד בבורדו לזו שהייתה מנצחת. חיפה הופכת לקבוצה מאומנת, זו שהתירוצים של עומס, עייפות ושאר ירקות נעלמו מהלקסיקון.
מבט לטבלת בית מספר 1 מראה שהמשחק בעוד שבועיים, באצטדיון רמת-גן מול יובנטוס, הוא משחק האמת של מכבי חיפה. יובנטוס מגיעה לרמת-גן וחייבת לחזור מהאצטדיון הלאומי המפוצץ ללא נקודות. מכבי חיפה, למרות מאזנה הריק מנקודות, יכולה לחזור לתמונת המקום השני או השלישי רק על-ידי ניצחון. הפעם, עם ההרכב המושלם, אפשר להתחיל לחלום ולמהר ביום ראשון לקופות משרדי הכרטיסים.

הנקודה השחורה באוסף הירוק הוא הברזילאי הצעיר, הרכש דוטרה, בהופעת אימים וכרטיס אדום בתוך 10 דקות שהשאיר את חבריו בנחיתות מספרית בߩלהי המשחק.

אם בבית 1 עסקינן, שימו לב לבורדו. היא דוהרת עם 7 נקודות לשלב הבא ועדיין חייבת ביקור גומלין כאן ברמת-גן.

צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה

תגובות

טלספורט בפייסבוק