תנאי הישרדות: קיצוץ 50 אחוז

כבר בתחילת השבוע מתכוון יו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, לזמן שחקנים ולקצץ כ-50 אחוז משכרם. ביום שני הקרוב: משכורת אחרונה בבית"ר

שבת 13 יוני 2009
אשר גולדברג

יו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, מתכוון כבר ממחר (ראשון) בשלב ראשוני של הניסיון להחיות את הקבוצה, לזמן אליו שחקנים ולהודיע להם על קיצוץ של 50 אחוז בשכרם.

זהו המהלך הראשון לקראת העונה הבאה, כשמהלך זה מראה שהקבוצה עדיין מאמינה, שהיא יכולה לשרוד וממתינה לגורם חיצוני, שבתקציב נמוך של עד 4 או 5 מיליון דולר, יוכל לעמוד בראש המערכת.

לא ברור כיצד יגיבו השחקנים, אבל המהלך של קורנפיין יוצא לדרך, אחרי שיחה שקיים עם ארקדי גאידמק במוסקבה. במקביל למו"מ עם אנשי עסקים מארה"ב איתם נפגש היו"ר בסופ"ש, נוצר קשר מחודש עם גומא אגאייר, שהודיע כי הוא מוכן לתמוך ולהעביר 2 מיליון דולר.

ההמתנה כעת היא לארקדי גאידמק, שרק הוא יקבע אם הקבוצה תמשיך להיות בחיים או תלך למפרק עתידי. 

בשני: משכורת אחרונה בבית"ר

 ביום שני אמור יו"ר בית"ר ירושלים איציק קורנפיין, לתת הוראת תשלום למשכורת האחרונה לשחקני ועובדי המועדון בעונה האחרונה. נראה שגם הפרמיות על הזכייה בגביע המדינה בחודש שעבר יהיו בתלוש זה, למרות שבנושא זה קיימות עדיין ספקות.

לגבי המשך דרכה של בית"ר, יש חוסר ודאות מעצבן. כל המהלכים הם וירטואלים, ספין אחרי ספין. רק קולו של ארקדי גאידמק, ששוהה כבר שבעה חודשים ברוסיה, לא נשמע בבירור. 

נשמעות רק אמירות של בלבול ומאבק של "מריחה" וסגירת חשבונות, מול מי שגררו אותו לתוך ה"נוק אאוט" שקיבל כמעט בכל עסקיו.

השחקנים והנושים הכבדים ממתינים. לכולם צבא של פרקליטים מנוסים וממולחים שממתינים לצעדיו של אציק קורנפיין, אשר פועל לבדו ועוד עלול למעוד בגדול.

נכון להיום אין לקבוצה את מתחם האימונים בבית וגן. החוב לבעלי המגרש הוא מעל מיליון דולר, כאשר פסק בורר בנידון נדחה לעוד שמונה ימים.

לכל עובדי המועדון, החל מאחרון הפקידים ועד למנהלי הקבוצה, נמסר שחוזיהם הסתיימו. מקור תעסוקתם כבר אינו פעיל, אין כסף בקופה. מאמני ועובדי מחלקת הנוער סיימו גם הם את דרכם במועדון ונכון להיום אין שום הכנות לפתיחת האימונים.

איציק קורנפיין, שנמנה גם הוא על מקבלי השכר בקבוצה, עושה כמיטב יכולתו והבנתו. כל פרח מדברי נראה לו כעץ ענק ומוצל, שעל ענפיו גדלים דולרים ששתלו אוליגרכים ומתעשרים שונים.

נס, הוא הדבר שבבית"ר ירושלים מצפים, חולמים ומייחלים. אולי משתי ההצעות האחרונות של מספר אנשי עסקים,  יבשיל פרי שיגרור פתאום את ארקדי גידמאק, להתעורר מגלותו המסתורית במוסקבה ולהבין שאולי בית"ר ירושלים זה הדבר הטוב היחיד שנותר לו.

אם לא יהיה שינוי דרמטי, בימים הקרובים הקבוצה יתמנה כונס נכסיםלקבוצה ומעליו ומפרק שיפעיל את הקבוצה. חשוב לזכור שעל המועדון ישנם עיקולים רבים והמאבק הוא לא רק על שכרם של השחקנים ועובדי המועדון. 

לכל סוכן שחקנים בינוני, או שחקן בקבוצה, ברור שכל הלחץ הוא על המועדון. לכולם יש פרקליטים ומתברר שאיש מהשחקנים לא פנה אל קורנפיין וביקש ללכת לקראת המועדון ולקצץ בשכרו. החוזים הכבדים הם של ברק יצחקי, עידן טל, שמעון גרשון, כריסטיאן אלברז, דריו פרננדז, טוטו תמוז, יצחק שום, אבירם ברוכיאן ועמית בן שושן.

מאבק ההישרדות של בית"ר ירושלים יוצא לדרך, אולי יקרה נס?

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק