רשות המסים תחקור פרשת פנאן

חוקרי רשות המסים יחלו בקרוב לחקור את כל המעורבים בפרשה. הערכה: עשרות מבכירי הספורט בישראל כולל מספר רב מאנשי מכבי תל אביב יוזמנו לחקירה

יום חמישי 22 אוקטובר 2009
שלמה חסיד

חוקרי רשות המסים החליטו לפתוח בחקירה בנוגע לפרשת מוני פנאן, העברות הכספים, ההשקעות הרבות, הרווחים והתשלומים.

הבדיקה תהיה בחשד להעלמות מס, לכאורה, של שחקנים ומאמנים שמסרו את כספם למוני פנאן ז"ל.  
חקירה בעניין התנהלה לפני כמה שנים, אולם בעקבות האירועים האחרונים, התאבדותו של פנאן והידיעות על כך שאנשי ספורט רבים היו מושקעים אצלו, הוחלט לפתוח שוב בחקירה.

ההנחה היא כי למשרדי רשות המסים יוזמנו שחקניߝ, מאמנים ועסקנים רבים, חלקם הגדול אלה ששיחקו במכבי תל אביב, שהשקיעו את כספם אצל פנאן. יש לציין כי לא מדובר בחקירה פלילית, אך נראה כי יהיה מדובר בחקירה מקיפה שתחשוף לא מעט מההשקעות של אנשי ספורט. 

על פי הערכות של בכירים בכדורסל הישראӜי,  סך כל ההשקעות של אנשי ספורט שהיו בידיו של מוני פנאן ז"ל עומד על עשרות מיליוני דולרים. 

בתוך כך החליטו ראש איגוד השופטים לבדוק האם שופטים השקיעו כספים אל פנאן. אם אכן יתבררו הדברים כנכונים יהווה הדבר רעידת אדמה גדולה בכדורסל̠הישראלי.

על פי הערכות פנאן השקיע את הכסף אצל איש העסקים, ניק לוין, שהכריז על פשיטת רגל והתאשפז במוסד גמילה.

 העיתון הלונדוני "Evening standard" מפרסם ם דברים שאמר עורך דין שמכיר את עסקיו של פנאן: "בנקודת זמן מۡוימת מוני פנאן הפך להיות ערוץ הכסף של ניק לוין בישראל.  הוא הסתבך כשאנשים אחרים החלו להיות מעורבים".

תגובות

טלספורט בפייסבוק

1