יש אישור להוספת הערוצים

מועצת הכבלים והלווין אישרה הוספת ארבעה ערוצי ספורט, אולם התנתה זליגת תכנים מערוץ הספורט לערוצים אלו וחייבה שידור המשחקים המרכזיים בערוץ פתוח

יום ראשון 07 ינואר 2007
שלמה חסיד
  המועצה לשידורי כבלים ולווין הבהריה כי ישנם מספר תנאים להוספת ערוצים שונים מבית ערוץ הספורט. כידוע חברות הכבלים והלווין  מעונינים בהוספת שני ערוצים חדשים  (’ספורט 5 קלאסיק’ ו’ספורט 5 ניוז’) וצ’רלטון (’ספורט 1’ ו’ספורט 2’). בנוסף, קבעה המועצה כתנאי לאישור הערוצים החדשים כי אלו יימכרו גם בנפרד, ולא רק בחבילת ערוצים.
 
בין תנאיה, קבעה המועצה כי בערוץ הספורט שבחבילת הבסיס ישודרו המשחקים המרכזיים של גביע האלופות. כמו כן, חייבה המועצה שידורם של כדורגל ספרדי בנוסף לכדורגל איטלקי, ובכלל זה את המשחק המרכזי בכל מחזור של ליגות אלה.
 
בנוסף, דרשה המועצה שידור משחק שבועי מרכזי מליגת ה-NBA, ושידור המשחק המרכזי מליגת העל בכדורסל. דרישות אלה מצטרפות לדרישות הקיימות כיום לגבי ערוץ הבסיס, ובכלל זה שידור מהדורת חדשות, כדורסל ישראלי, כדורגל עולמי, ספורט ישראלי בהיקף של 150 שעות, ספורט נשים, ועוד. התוספת המשמעותית ביותר לערוץ הבסיס הינה הדרישה כי מעתה יידרש שידורם של המשחקים המרכזיים ביותר במפעלים המרכזיים, וכן שידור של הליגה הספרדית בנוסף לליגה האיטלקית.
 
לגבי ערוצי צ’רלטון קבעה המועצה כי חלה חובה להמשיך למכור משחקים בודדים מליגת העל בכדורגל גם לאחר תחילת שידור הערוצים החדשים. כמו כן, קבעה המועצה כי ערוצי צ’רלטון החדשים לא יהיו רשאים לשדר אירועים מרכזיים אלא אם ישודר המשחק המרכזי של אותם אירועים, בכל מחזור משחקים, בערוץ הספורט שבחבילת הבסיס. אירועים אלה כוללים את ליגת האלופות בכדורגל, ליגת ה-NBA, הליגה הספרדית העליונה בכדורגל והליגה האיטלקית העליונה. מטרת דרישה זו, למנוע מצב בו ערוץ בתשלום קונה זכויות לאירועים המרכזיים ואינו מאפשר שידורם של המשחקים המרכזיים בערוץ הבסיס.
 
החלטת המועצה נתקבלה לאחר שימוע שנערך בסוגיית ערוצי הספורט בתשלום. לפני מספר חודשים הוגשה בקשה של חברות הכבלים והלווין לשידור שני ערוצים של צרלטון אשר אמורים להחליף את שידורי ה-PPV (צפייה בתשלום) הקיימים, ולהוסיף עליהם תכנים. לאחרונה הוגשה בקשה על ידי חברת yes לשידור שני ערוצים חדשים של ערוץ הספורט: ערוץ ’ספורט קלאסי’ שישדר קלאסיקות ספורט ומשחקי עבר גדולים וחשובים מהארץ ומהעולם, במגוון רחב של ענפים כדוגמת- כדורגל, כדורסל, טניס, איגרוף, ועוד – כמו-גם אירועי ספורט בלתי נשכחים כדוגמת מונדיאלים ואולימפיאדות. הערוץ השני שאושר הוא ערוץ ’חדשות ספורט’, שישדר מבזקים, תקצירים ותוכניות אקטואליה, שיועברו מאולפן חי, שיהיה פתוח במשך שעות ארוכות כל יום.
 
במסגרת השימוע שפרסמה המועצה התבקשה התייחסות להשפעת ערוצים חדשים על שידורי הספורט בישראל כמו גם הבטחת שידור אירועי ספורט בחבילת הבסיס. את ריכוז השימוע וניסוח המדיניות החדשה ניהלה עו"ד שרון שמש, ממינהלת הסדרת השידורים לציבור.
 
יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין, יורם מוקדי: "ההחלטה החדשה תביא לשיפור התכנים בחבילת הבסיס, לרבות שידור המשחקים המרכזיים ביותר של האירועים המרכזיים, כמו גם הוספת הליגה האיטלקית בנוסף לספרדית".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק