מנוי לביתר. דווקא עכשיו

זה הזמן לרכוש מנוי לקבוצתנו האהובה, בית"ר ירושלים. הפעם יותר מתמיד: טור מיוחד מהאוהד שמוליק קלדרון שמתחיל את ההכנות לקראת העונה הבאה בגאווה ובציפייה

יום שני 15 יוני 2009
שמוליק קלדרון

  הנהלת בית"ר בראשותו של איציק קורנפיין שוקדת על הצלת בית"ר ירושלים ועל כן נושא המנויים, מחירם ואופן שיווקם נזנח מעט וטרם יוצא את הפועל מה עוד שהעונה החדשה עדיין רחוקה ומנויים משווקים בד"כ בסמוך לפתיחתה. למרות זאת ישנה חשיבות רבה בהעלאת נושא רכישת מנוי למשחקיה של בית"ר והתקווה היא שאוהדי בית"ר ירושלים יכינו עצמם לקראת ההוצאה הכספית העתידית. הצעירים מבינינו יכולים לחפש כבר עם סיום שנת הלימודים עבודה זמנית לתקופת החופש הגדול על מנת לחסוך כסף למנוי. הבוגרים יותר, להם בדרך כלל יש הוצאות רבות, אולי יוותרו על חלק מהתכנונים לקיץ הממשמש ובא. כל אחד על פי יכולותיו ורצונותיו, כמובן.

אם ישנם אוהדים אשר עדיין מתלבטים האם יתקשרו למשרד הכרטיסים ברגע שהמנויים יוצעו למכירה, הנה מספר סיבות מדוע כדאי לבצע את רכישת המנוי דווקא השנה?

 עם כאלה שחקני בית שווה לעשות מנוי, (יחד עם תקווה שרובם ישארו). ברוכיאן, בן שושן וורד
בגלל החזרה למקורות. לא, אני ממש לא סבלתי בעונות האחרונות ומעולם לא השמעתי טענה על "שכירי חרב", "חוסר נשמה" או "מחסור בסמלים". הכדורגל הפך למקצועני והכסף הוא שמדבר בו. הקבוצה אשר מחזיקה את הסגל הכישרוני ביותר - סיכוייה לזכות בתארים הוא הרב ביותר. חווינו זאת בצורה המהנה ביותר. הסגל שנבנה בשנים האחרונות היה מהנוצצים ביותר שידע הכדורגל הישראלי וככל הנראה לא נחזה בדבר דומה בעתיד הקרוב או הרחוק. עם סגל שכזה טרפנו תארים, דרסנו את יריבותינו והרמנו את החזה בגאווה. יחד עם זאת, מודים רבים, הרגשנו שבית"ר ירושלים נלקחה מאיתנו, האוהדים.

למרות הכסף הרב ומצעד הכוכבים שדרך בבית וגן, אין אוהד (ולא משנה של איזו קבוצה ומאיזו מדינה בעולם) אשר אינו מפנטז על סגל צעיר המבוסס על שחקני בית. שחקנים אשר עשו את צעדיהם הראשונים במועדון, בקבוצות הילדים והנוער. זכו איתם בתארים והשתלבו בקבוצה הבוגרת. כאלה שעשו את המעבר מן היציע אל הדשא, בדיוק כמו עמית בן שושן או אבירם ברוכיאן מהדור הנוכחי או אלי אוחנה, אורי מלמיליאן, דני נוימן ועוד רבים, טובים ויקרים מן העבר. אלו סוג השחקנים שקהל של קבוצה משתוקק לראות רץ על הדשא. זוהי קבוצה בה יש הזדהות מוחלטת בין כל מערכיה. בשביל זה אוהד קבוצה ירכוש מנוי.

העונה, עקב הקשיים הכלכליים, צפוי הסגל של הקבוצה הבוגרת לעבור מהפיכה ולשלב שחקני בית צעירים רבים שלשם שינוי יהוו חלק משמעותי בהרכב הקבוצה. עמית בן שושן, עידן ורד, שמוליק קוזוקין, אריאל הרוש, דן אייבנדר וטל משעלי יישארו בסגל מהעונה החולפת (יחד עם התקווה שגם אבירם ברוכיאן וברק יצחקי ילבשו צהוב-שחור בעונה הבאה). אליהם יחברו בנינו האובדים, קובי מויאל, אבי ריקן, חן עזריאל, שי ניסים ומור אפרים אשר חוזרים מהשאלות. כל אלו הם שחקנים צעירים עם אהבה אמיתית למועדון בו גדלו אשר יהוו הבסיס לעתידה של בית"ר. מהם אולי יצמח "אלי אוחנה" הבא וגם אם לא (כי אלי באמת יש רק אחד), בטוח נתרגש לראותם. יחד עם יו"ר בדמות איציק קורנפיין האגדי, קפטן ותיק ואהוב, דוד אמסלם, וקהל האלפים ביציע - צפויה לנו חזרה מרגשת למקורות. בית"ר ירושלים שבה להיות צעירה, תוססת, מלהיבה והכי חשוב: שלנו!

 
"בגלל המצב הכספי של המועדון יהיו כאלה שיחשבו שזו הסיבה העיקרית. כידוע, בית"ר ירושלים עומדת בפני רגע קשה בחייה וחוסר הודאות סביב המועדון גורמת לכל אוהדיה לחוות לילות רבים ללא שינה. הנפילה מפסגת הכדורגל הישראלי לתהום המציאות של לאחר הכספים הגדולים של ארקדי גאידמק אומנם לא הפתיעה אך הפציעה האנושה כואבת מתמיד. קורנפיין שובר את הראש בימים אלו ומנסה למצוא את הפיתרון שיציל את בית"ר שלנו. הקופה ריקה. שחקנים מחכים לתשובות. קבוצות אחרות מתדפקות על הדלת כחיות טרף שמריחות קורבן פוטנציאלי. אוהד או אוהדת של הקבוצה אשר רוצה לעזור לבית"ר בתקופתה הקשה הזו ולהיות חלק מן המשפחה הדואגת והחמה הזו אולי יתקשה למצוא אוליגרך או ספונסר שיעשיר את הקופה אך יוכל לתת יד על ידי פעולה פשוטה: רכישת מנוי. אוהדי בית"ר באופן מסורתי ידועים ככאלה שמעדיפים להידחף בתור הקופות על מנת להשיג כרטיס למשחק ולא להוציא סכום כסף גדול בקיץ על מנוי. היתרונות של מנוי על פני רכישת כרטיס ידועים ויורחבו בהמשך.

 
מנוי משתלם יותר גם מבחינה כספית. רכישה מאסיבית של מנויים תזרים מזומנים מהירים לקופה המתדלדלת של המועדון, זאת לעומת רכישת כרטיסים עליה קבוצה לא יכולה להסתמך בחישוב הכנסות לפני עונה. בית"ר צריכה כסף, הרבה ועכשיו!

מה עוד שרכישת מנויים רבה תראה חוזק אדיר של מועדון ותפיח רוח גבית חזקה בכל העוסקים במלאכה. כאשר יראו בבית"ר את הנאמנות והתמיכה הנרחבת מצד הקהל זה יעלה חיוך גדול על פניהם, ייתן מוטיבציה רבה ובהחלט יכול לשדרג את בית"ר מבחינת רצון של רוכשים פוטנציאליים להיות בעלים של מועדון שכזה.

כי זה משתלם. מנוי זו רכישה משתלמת הן מבחינת מחיר, הן מבחינת נוחות והן מבחינת הרגשת השייכות. אוהד אשר רוכש מנוי משלם לכל משחק מחיר מופחת בהשוואה לאוהד אשר רוכש כרטיסים מהקופה. בחישוב מהיר: אוהד בוגר אשר הולך לכל 15 משחקי הבית הצפויים לעונה הקרובה ישלם 1,200 ₪ (בחישוב של 80 ₪ למחיר כרטיס, לא כולל עמלות לקופות הכרטיסים). מנוי למבוגר עלה העונה 1,000 ₪ בלבד ועם מבצעים שונים היה ניתן להשיגו אף בפחות מכך. העונה, כך רומזים, המחיר יהיה דומה.

מעבר למחיר הנוח, אין כמו כרטיס מנוי בכיס והידיעה שהכניסה למשחק בטוחה. בלי צורך להמתין שעות על קו הטלפון, לנסוע למשרד הכרטיסים על מנת לאסוף את הכרטיס או להידחף בקופות האצטדיון יחד עם אלפים שעשו את הטעות ולא רכשו מנוי.

האמת? מה זה משנה מה הוא הסגל, מי המאמן או מה הציפיות? רכישת מנוי למשחקיה של בית"ר תבטיח לכם כניסה לכל משחקיה הביתיים של האהובה הנצחית לעונת המשחקים 2009-2010. בית"ר ירושלים זקוקה לנו ביציעים. בואו נבטיח את מקומנו שם.

גם העונה נחזה במשחקים מסקרנים כאשר מחזיקת הגביע תארח את האלופה, מכבי חיפה. משחקי בית נוספים עם ביקוש שיא יהיו כמו תמיד המשחקים נגד הפועל ומכבי תל אביב וכמובן בני סכנין. בנוסף, בית"ר תארח את העולות החדשות-ישנות: הפועל באר שבע והפועל חיפה, קבוצות שהיו חסרות בליגת העל ויוסיפו צבע רב על כר הדשא וביציעים. יש למה לחכות!

הטור פורסם באתר בית"ר.נט

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק