מכבי פנתה לאנשי עסקים

מכבי תל אביב מבקשת מאנשי עסקים שונים אוהדי הקבוצה שיעזרו לה במימון ובהבאת שחקנים. אחד הנמענים: ג'ו מקייטן

יום שני 15 יוני 2009
אשר גולדברג
מכבי תל אביב עדיין ממתינה להודעה של אלכס שניידר בנושא תקציב הקבוצה והזרמת כספים ראשונה שתאפשר חתימת חוזים לשחקנים חדשים. 

בינתיים, פנו אנשי מכבי תל אביב לאנשי עסקים שונים המוכרים כאוהדי הקבוצה, בבקשה לעזרה כספית בהבאת שחקנים או במימון שכרם של חלק משחקני הרכש הזרים והישראלים. 

נכון לעכשיו, ההיענות היא חיובית וההמתנה היא למעשים. אחד מאנשי העסקים שהבטיח לעזור בהבאת שחקן זר הוא איש העסקים ג'ו מקייטן, שבעבר נקשר שמו למשא ומתן על רכישת מכבי תל אביב מידיו של לוני הרציקוביץ'. 

בקבוצה ממתינים להודעות להסכמה לקצץ ב 30 אחוז מהשכר מרוב השחקנים הבכירים, הזרים והישראלים.

מכבי ת"א תחל את אימוניה ב-1 ביולי, כאשר מנג'ר הקבוצה, אבי נמני, כבר כינס ישיבת עבודה ראשונה עם אנשי הצוות המקצועי שלצידו. 

בקבוצה מאמינים שבעקבות הקיצוצים הצפויים של השחקנים והשגת ספונסרים נוספים לקבוצה, הבעלים אלכס שניידר יסכים להעלות את תקציב הקבוצה לכיוון ה-30 מליון.

כמן כן, כבר עכשיו ברור, שאבי נמני לא ימשיך עונה נוספת על הקווים כמאמן ראשי מאחר שאין לו תעודת מאמן. 

נמני פועל למינוי מאמן נוסף לצידו, כשהמועמדים שהוזכרו לעבוד עימו הם פרדי דוד, אורי מלמיליאן וגיא לוי. נכון לרגע זה,  הקבוצה לא החתימה אף שחקן רכש חדש מכיוון שתקציב הקבוצה עדיין לא מוגדר, ובקבוצה לא רוצים לקחת סיכונים.

לנמני יש כבר רשימת שחקנים שנמצאים בהיכון, ואף הושג עימם הבנות כספיות ללא חוזה: לירן שטראובר, גיא צרפתי, אריק בנאדו, קונה ג'אקריג'ה, עמנואל בנאיני ועידן טל.

שחקני הקבוצה ממשיכים להיפגש עם ראשי מכבי ת"א בנוגע לקיצוץ בשכרם, קיצוץ  אשר ינוע בין 20 אחוזים ל-30. הבעיה היא שהשחקנים מעוניינים לקצץ, אך לא בגובה שהמועדון נוקב, וכבר עכשיו ברור כי שחקן שלא יקצץ לא יורשה לפתוח את העונה ולהתאמן.

אבי נמני, התייחס למצב הבעייתי שהוא וקבוצתו נמצאים: "בינתיים אין למכבי תקציב ולכן אי אפשר בינתיים להחתים אף שחקן. נקווה שהכל יסתדר ונצא ביחד לדרך חדשה בעוד שלושה שבועות".

נכון לעכשיו, מחנה האימונים במירלו שבהולנד המתוכנן לסוף חודש יולי עדיין לא בוטל.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק