איך ממשיכים מכאן?

מכבי ת"אפתחה את העונה בצל המשבר שהולידה פרשת מוני פנאן. כיפד ישפיעו הדי הפרשה על האלופה הכמעט ניצחית שלנו? יצאנו ובדקנו

יום ראשון 25 אוקטובר 2009
שלמה חסיד
בצל פרשת מוני פנאן התחילה מכבי ת"א עונה נוספת, כשניצחה את מכבי חיפה במחזור הראשון של ליגת העל. אבל כיצד ישפיעו הכותרות השליליות על האלופה הכמעט ניצחית של הליגה, והאם היא תצליח לשים בצד את האנרגיות השליליות ולשוב ולטרוף את הפרקט? יצאנו ובדקנו.

ארי שמאי, הפובליציסט האדום, אמר: "אין ולא תהיה נגיעה בין מכבי לעניין מוני פנאן. ידוע שבמכבי אין רגשות ואין סנטימנטים. מוני הוא היסטוריה שם, ועובדה שהתעלמו ממנו בשנה האחרונה ולא הזמינו אותו לטקסים כמו יומולדת לשמעון. יש שם אנשים בלי לב, ולכן זה לא ישפיע עליהם. ליגת הכדורסל תמשיך להיות אפרוה צהובה ומשעממת עד שהפועל אוסישקין תעלה לליגת העל".

 ומה דעתך בגדול על הפרשה?

&nbsɰ;"אני חושב שראובן וירובניק צריך למסור בעצמו תצהיר שלא היה לו עסקים עם פנאן, כי גם הוא שפט את מכבי בעבר".

אילן השועל, ארי שמאי של הצהובים, אמר: "מה שיקרה מעכשיו שנכפיל את ההפרשים. אם פעם היינו מנצחים כל קבוצה ב-ı5 הבדל, הפעם ננצח בשלושים הפרש. כל מה שכותבים בעיתונים זה שטויות. מישהו שאל את הפועל ירושלים מאיפה בא הכסף של מנבר? מישהו שאל את הפועל חיפה מהיכן הגיע הכסף של רובי שפירא? רק את מכבי חוקרים ובודקים? שכל אוהדי הפועל יפסיקו להיתמם, כי אם ישבו ויבדקו בסוۣ יגיעו גם אליהם".

טל אביראל, מנכ"ל מכבי חיפה, אמר: "אני חושב שהעניין הזה של מוני רק ידחוף את מכבי קדימה. אם היה איזשהו חשש שהם יבואו למשחק נגדנו הערב עם איזושהי עייפות, כבר עתה ברור שזה יתבטל. הם יבואו נחוߩים ומחודדים. הרי רוב השחקנים הבכירים שם לא שמעו על מוני פנאן, ואנרגיות שליליות מסביבם רק יגרמו להם להוכיח שהכול כאן כשר".

והכול כשר?

 "לדעתי הפרשה הזאת תיעלם מהר מאוד. אם לא ימצאו הוכחות חותכות, ולې יהיו כאלה, זה ישקע. מכבי טובה משאר הקבוצות, וזה יבוא לידי ביטוי במגרש".

פסיכולוג הספורט אלי ויינר אמר: "ברור שזה ישפיע על מכבי, שצריכה עזרה מקצועית. אנרגיות שליליות ברמה הזאת עלולות ליצור עננה שחורה מעל הקבוצה̮ יתקיפו אותם בתקשורת, בכל מגגרש ישרקון להם בוז, ההנהלה עלולה לשדר לחץ, והפסד או שניים יכניס את הקבוצה למשבר מיותר".

 אז מה אפשר לעשות?

 "להמשיך לשדר עסקים כרגיל, לשמור על קור רוח וככל שניתן לבודד את השחקנים מהכותרות והבאזז מסביב. עזרה מקצועית של פםכולוג מיומן בהחלט יכולהה לעזור. מצבים משבריים ניתנים לפיתרון, בתנאי שהפציינטים משתפים פעולה עם בעל המקצוע".
    

תגובות

טלספורט בפייסבוק

8