שניידר זועם על ראשי מכבי

אלכס שניידר אינו מרוצה מהקיצוצים במכבי תל אביב, שנחשבים מבחינתו לפרט שולי. שניידר רוצה ששחקנים יקרים וכושלים יימכרו או לא יהיו בסגל, מה שלא קורה נכון לעכשיו. נמני ושעיה טסים לחופשה וייעדרו מספר ימים

יום רביעי 17 יוני 2009
אשר גולדברג
אלכס שניידר אינו משחרר תקציב למכבי תל אביב. יתרה מכך, הבעלים אינו שבע רצון מהקיצוצים שנעשו, ומבחינתו זה מעט מאוד ולא הדבר שהוא רוצה שיקרה.

שניידר מעונין במהפכה מקצועית של שחרור שחקנים שכשלו, ביזו את המועדון וזכו לכספים שלא מגיעים להם, כספים עבור כלום, שגוררים גם מחאה של אוהדים. שניידר כבר העביר את רצונו לשחרר, למכור או לוותר על השחקנים היקרים. 

מקורב לבעלים אמר: "מה שווה הקיצוץ? האם בשנה הבאה השחקנים החלשים האלו, חסרי הביטחון עם פיק הברכיים, שרועדים בדרבים, יכולים להיות טובים יותר? צריך להעיף אותם מקרית שלום אלכס כועס גם על ראשי מכבי שהיו צריכים לשחרר שחקנים".

אוהדי מכבי מוחים

אוהדי מכבי ת"א, מתארגנים למחאה נגד מדיניות המועדון, שנתקע גם לעונה הבאה עם שחקנים שאחראיים לכישלונות הגדולים של מכבי ת"א בשנים האחרונות.

אוהדים רבים יעבירו בשבוע הבא מכתב עם חתימותיהם לאלכס שניידר, ובו דרישה לסלק מהקבוצה לפחות שישה שחקנים. המסר של האוהדים חד וברור: "מי שהיו שחקנים עם פיק בירכיים בדרבים, שחקנים שעשו בושות בגביע המדינה מול בית"ר שמשון ואפילו נגד סנטה קולומה האנדורית, לא יהיו במועדון. במקום להעיף אותם מקרית שלום כפי שהבטיחו, פתאום מתרפסים לפניהם ויורדים על ארבע שיסכימו לקצץ. לא יירכשו מנויים, נשרוק לשחקנים בוז באימונים ונשמיע את קולנו במחאה".

נכון לעכשיו אלכס שניידר אינו מרוצה מקצב הקיצוצים, שנראה קל מידי. החיסכון הוא לא משמעותי והרצון לראות את רוב שחקנים הקבוצה משוחררים, לא ייצא אל הפועל. מכבי ת"א לא החתימה עדיין שחקנים משמעותיים לעונה הבאה, לא זרים ולא ישראלים.

אוהדי מכבי ת"א מבקשים להתרענן בשחקנים שיהיו גאים ללבוש את סמל המועדון, ולא כאלו שלאורך העונה האחרונה נראו אומללים ולא קשורים לכדורגל. האוהדים משוחחים עם הגורמים הבכירים במועדון, כשהשיחות האחרונות עולות לפסים לא נעימים.

מכבי ת"א השלימה הבוקר את שלב הקיצוצים הראשון, במטרה לחסוך כסף והיא יכולה לבשר לבעלים אלכס שניידר, שנחסכו 2 מיליון שקלים משכרם של יניב עזרן, אילייה יבוריאן, גיז'רמו ישראלביץ', יוסי שיבחון ודולי ג'ונסון.

האחרון שעימו הגיעו להסכם הבוקר, הוא יוסי שיבחון שקיצץ 30 אחוזים משכרו, אחרי פגישה עם פרקליטו עו"ד מורן מאירי, ועם השחקן עצמו שנפגש עם המנכ"ל עוזי שעייה. החיסכון הכללי כאמור הוא כ-2 מיליון שקלים, אחרי שהבוקר העבירה סולנה סכום של 300 אלף דולר עבור דולי ג'ונסון, ששיחרורו הפך לרישמי.

כעת תיפגש מכבי ת"א עם החלוץ מאור בוזגלו, אשר צפוי לעבור ניתוח בסוף החודש, וגם הוא יידרש לקצץ בשכרו. מבין הישראלים, שכרו של בוזגלו הוא הגבוה ביותר (כ-400 אלף דולר נטו לעונה).

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק