עצבים בשכונה

אלי אברנבאל טוען ש"לוזון התנהג בצורה הכי מגעילה שיש". גיא לוזון אומר ש"ראלי ועזוז טובים ממנו, אז שישחק במקום אחר". נציג האהדים טוען ש"הוא גמר את הקריירה מזמן". הפרידה שגרמה למיני זעזוע בשכונה

יום חמישי 18 יוני 2009
שלמה חסיד

 בשנים האחרונות הפך אלי אברבנאל לשחקן הנשמה של בני יהודה. הסמל של הכתומים היה ונשאר הקפטן אסי בלדוט ואלירן עטר. אברבנאל הצליח להתנחל בלבבות האוהדים בזכות משחק הקרבה יוצא דופן שסייע לקבוצתו לצלוח מאבקי ירידה סוערים. כל זה, כמה לא מפתיע, לא עזר לו לבסוף. השבוע גיא לוזון שחרר אותו מבני יהודה כדי לפנות מקום לצעירים.

השחרור הדהים את אברבנאל. בראיונות לתקשורת הוא תקף את לוזון ונשמע פגוע במיוחד. אברנבאל אמר ל-TELESPORT ש"הייתה פה סיטואציה מגעילה. ככה לא מתנהג מאמן שמתיימר להיות דור העתיד בתחום האימון. אני לא כופה את עצמי על אף מקום, במיוחד לא על בני יהודה. אני אוהב שם את כולם, וכמובן את האוהדים הנפלאים".

אז האם השחרור של אברבנאל מוצדק או לא? זה מה ששאלנו את המושבעים.

רחמים רצון ידוע בשכונת התקווה בתור ההיסטוריון של הקבוצה. הוא גם מפעיל אתר אינטרנט חתרני בו הוא מצליף בכל מי שנראה לו. גם באברנאל הוא נהנה לחבוט: "אלי גמר את הקרירה שלו ממזמן. כבר לפני שנה הוא היה צריך להחזיר ציוד מיוזמתו, ולא להתבכיין על החלטה מקצועית צודקת לחלוטין של לוזון. אני מתפלא על אלי, כי אני יודע שיש לו בוחן מציאות, והוא יודע שבשנה האחרונה הוא בעיקר זייף. בני יהודה לא יכולה להרשות לעצמה להשאיר אצלה אנדרטות ומי שלא יכול להרוויח ביושר את מקומו צריך לחפש קבוצה אחרת. נכון שבעבר הוא תרם לנו המון, אבל העולם שייך לצעירים והגיע זמנו לפנות את המקום".

את ההחלטה על שחרור אברבנאל קיבל, כאמור,  גיא לוזון שמסביר: "לא יעזור לאברבנאל טון הדיבור המתלהם. ההחלטה שלי לגביו הייתה נטו לטובת הקבוצה. אני לא חושב שבמצב הדברים הנתון יש לו מקום בבני יהודה. מבחינתי עוז ראלי ואיציק עזוז טובים ממנו בעמדה שלו, והם שחקני העתיד של בני יהודה. עדיף שנשחרר אותו ושילך לשחק במקום אחר במקום שיישב כועס על הספסל".

משה דמאיו, מנכ"ל הקבוצה, פירגן: "אברבנאל הוא שחקן נשמה, גבר שבגברים. מה שקרה בינו לבין גיא זה עניין מקצועי שגיא החליט עליו, ואני לא מתערב לגיא בהחלטות שלו. אלי היה אצלנו שבע שנים, ויש לו הרבה הרבה מניות בקבוצה. בשבילי הוא יותר משחקן בית. הלוואי שיהיה לי בבני יהודה הרבה שחקנים כמוהו. לא נפרדתי ממנו כי הוא היה ויישאר חבר שלי כל החיים. ולא יעזור לו כלום, הוא יישאר חלק מבני יהודה גם כשהוא לא יהיה פה, בין אם ירצה או לא".

אלי אברבנאל מסכם: "מיום שלישי, קיבלתי מאות טלפונים מאוהדים, שכולם תומכים בי. יש לי עסק בשכונת התקווה, ככה שיש לי הרבה אנשים שם, ואני מקבל הדים מהרחוב. קיבלתי הרבה תגובות חיוביות, זה עושה לי טוב. הפכתי שם לשחקן בית. דמאיו וחזי מגן יישארו חברים שלי לנצח. אבל נהיה מצב לא הכי סימפטי  ונעים עם גיא, אבל בכל מקרה אני מאחל לבני יהודה בהצלחה כי אני אוהב את המקום"

גיא טוען שעזוז וראלי טובים ממך.

"אני לא נכנס לקטע המקצועי, ואם הוא חושב ככה אז סבבה. כעסתי כי זה לא היה החלטה מקצועית. קיבלתי בעבר הרבה החלטות מקצועיות של מאמנים שלא קסמו לי, אבל פה זה לא היה עניין מקצועי. בדקה וחצי הוא גמר לי משהו שבנתי שבע שנים". 

איך הרגשת?

"זה מביש, מעצבן ומרתיח אבל לא הופתעתי. הוא התנהג בצורה הכי מגעילה שיש, אבל הוא רגיל לעשות את זה. שלא ידאג, הגלגל מסתובב בסוף".

צילומים: האתר הרשמי של בני יהודה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק