נמני יוביל את מכבי לאליפות

עם כל הכבוד למאמנים שלא שיחקו כדורגל, אבי נמני פשוט ראוי יותר. למרות הקשיים אבי נמני לוקח אחריות, ונמצא שם תמיד ברגעי האמת כשצריך. לא פוחד ולא חושש, אחד המאפיינים של כוכבים אמיתיים, עם כל הסיכונים

שבת 20 יוני 2009
קובי סגל

 גדול שחקני מכבי תל אביב לדורותיה ומלך שעריה, לקח על עצמו פעם נוספת את האחריות לגורל אגודתו.

בשלהי העונה האחרונה, לאחר סדרת כישלונות, רמת ציפיות גבוהה וחשש בהסתבכות במאבקי הירידה, פוטר רן בן שמעון, מהמאמנים המוכשרים בארצנו ונמני נטל את המושכות בציפיה להישרדות.
 
נכון שמכבי לא נראתה טוב במיוחד, אבל את מטרותיו אבי השיג. קבוצתו יצאה ממאבקי התחתית וסיימה בחלקה העליון של הטבלה.

החלטתו של אבי להשתלט על המושכות במועדון היתה בעלת סיכון רב, ויכולה היתה לסיים את קריירת האימון הקצרה שלו, אבל נמני ידוע ביכולתו להכריע ברגעי השיא. כשכולם בלחץ, נמני הוא האיש שמתפקד הכי טוב ומביא תוצאות.

נמני לא הסיר את אחריותו לעונה המבוזבזת, וברור כי ישנם אנשים שנפגעו בדרך,
אבל מסלול האלופים משאיר פצועים. העונה החולפת היא היסטוריה. פנינו לעונה הבאה עלינו לטובה.

בתור ילד זכיתי לשחק עם אדם ענק ושוער נפלא- הרצל קביליו ז"ל. לא אשכח עד סוף ימיי מקרה בו אחרי הפסד למכבי נתניה הרצל ז"ל שר באוטובוס חזרה ליפו. ישבתי מאחוריו ושאלתי אותו איך הוא מסוגל לשיר, ענה לי "המשחק בנתניה זה היסטוריה. חושבים על המשחק הבא נגד מכבי תל אביב". ואכן, ניצחנו במשחק.

אומנם עברה עונה לא קלה על הצהובים, אבל מועדון מכבי תל אביב יכול לזכות בשנה הבאה באליפות גם בלי רכש מיוחד.
 
האיש שעל פיו יישק דבר בשני העשורים האחרונים הוביל את מכבי לכל התארים  האפשריים, ואין לי ספק שלמד מטעויתיו ויחזיר את ימי הזוהר.

מצחיק לשמוע כי יש שאומרים שנמני לא בשל או לא מוכן לתפקיד, הרי בעולם כולו כל השחקנים הגדולים מקבלים את המשרות הבכירות ביותר ביום פרישתם, דוגמת קלינסמן, ון באסטן, קרויף, חוליט, יצחק שום בארץ ועוד אין ספור. הרי הוא עבר ולמד את טובי המאמנים בארץ.

אבל באימפריית הכדורגל מישראל המציאו משחק חדש. אין עוד מדינה נאורה בעולם בה חצי מהמאמנים הבכירים לא היו שחקנים.

אני לא פוסל אף אחד, וישנם מתוכם מאמנים מוכשרים במיוחד. זכור לי משפטו של מר כדורגל עמנואל שפר באחד מקורסי המאמנים, אז הופיעו מספר תלמידים חדשים בוינגייט שלא היו שחקנים וביקשו לעבור קורס מאמני כדורגל. תשובתו היתה "לכו ללמוד להיות מורים להתעמלות".

אין אני קיצוני כמוהו, ולדעתי יש מקום לכולם. מי שמוכשר שיתקדם. אבל אנו נמצאים במהפך בו הכדורגל מונהג לא על ידי שחקני העבר וכוכביו,  אלא על ידי עסקנים ומקורבים.

ולכן נמני הינו סמל מכבי שראוי בהחלט לשאת את הדגל הכל כך מוכר לו. הרי אבי
יכול היה לוותר על משרת האימון ולהישאר כמנג'ר כל ימי חייו, הרי כל המאמנים מתחלפים בסופו של דבר, אם במוקדם או במאוחר.
 
אבל נמני לוקח אחריות, ונמצא שם תמיד ברגעי האמת כשצריך. לא פוחד ולא חושש, אחד המאפיינים של כוכבים אמיתיים, עם כל הסיכונים.

זכור לי מקרהו של משה סיני, גדול שחקני הפועל תל אביב, שהפך למאמן טרם עת ופוטר עלידי אגודתו בלחץ הקהל. סמל שהביא אליפויות במו רגליו, לא עמד לו חסד נעוריו ונשלח לביתו.

כמו גם אלי אוחנה, גדול שחקני בית"ר, שספג ביקורות מהקהל וכשהגיע ארקדי מקום באמצע הטבלה גרם לשחרורו, כי במועדונים גדולים מקום שני הוא כישלון וכשאין תארים מאמנים נזרקים.

אבי איש צנוע, שרכש בזכות את אהדתו של הקהל בישראל לא רק בשל היותו שחקו גדול, אלא על שום סבלנותו לכל זאטוט, ביקורי חולים, תרומות לנזקקים ובתי כנסת .
 
כשנזרק ממכבי, מילא את פיו מים ולא ירק לבאר, חזר בגאון אחרי עונה טובה בבית"ר והחזיר בתארים.

נמני ימשיך להוביל את הרכבת הצהובה, ואין לי ספק שיקצור גם תארים.

בכבוד רב, יריב אדום.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק