מירוץ מושלם לרד בול בבריטניה

פורמולה 1: מירוץ סילברסטון בבריטניה, האיר פנים לקבוצת רד בול, ששני נהגיה סבסטיאן ווטל ומארק וובר תפסו את שני המקומות הראשונים. באטן המוליך סיים שישי. המילטון האלוף רק במקום ה-16

יום ראשון 21 יוני 2009
מערכת TELESPORT
 בצילו של משבר עצום, המאיים להשבית את הפורמולה 1 בעונה הבאה, נערך היום הגראנד פרי של סילברסטון.

קבוצת רד בול לא תשכח את המירוץ בסילברסטון עוד הרבה מאוד זמן, כאשר שני נהגיה הגרמנים סבסטיאן ווטל, שזינק מהפול פוזישן ומארק וובר, סיימו בשני המקומות הראשונים וצימקו את הפיגור שלהם מקבוצת בראון.

ווטל סיים את המירוץ בזמן מהיר ביותר מ-15 שניות על פני חברו לקבוצה, מארק וובר והשניים הוכיחו כי לקבוצת רד בול, יש בהחלט סיכוי לאיים על קבוצת בראון, כאלופת היצרנים השנה.

מארק וובר הקדים בשנייה את רובנס באריקלו וגם את יריבו הברזילאי מקבוצת בראון, פליפה מאסה.  אולם הצופים הבריטים שמילאו את היציעים, התאכזבו לראות את אלילם ג'נסון באטון, מסיים רק במקום השישי. 

למרות זאת, באטון עדיין מוביל בביטחה את דירוג הנהגים עם 64 נקודות, כאשר רובנס באריקלו משתרך אחריו עם 41 נקודות. סבסטיאן ווטל, מנצח המירוץ היום, ממוקם שלישי בדירוג הכללי עם 39 נקודות. 

בדירוג היצרנים, ראשי קבוצת בראון החדשה, יכולים עדיין להיות רגועים כאשר הם מובילים בביטחה את הדירוג עם 105 נקודות. הרבה מאחוריהם משתרכת קבוצת רד בול עם 74.5 נקודות.

מי שירצה לשכוח את המירוץ הזה ואת העונה הזו הוא לואיס המילטון, אלוף העולם ממקלארן, שסיים את המירוץ הזה רק במקום ה-16 וייאלץ להיפרד מתוארו בתום העונה. הוא לפחות יוכל להתנחם בכך שמי שיירש אותו יהיה כנראה ג'נסון באטון, בן ארצו.

תמונה: גטי אימג'

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק