קו אדום עבור האדומים

בית"ר ירושלים כנראה ותעבור הליך של פירוק. שחקני ההתקפה מחוזרים על ידי מכבי חיפה ושחקני ההגנה ממתינים. לפתע עולה האפשרות ששמעון גרשון יחזור להפועל תל אביב. האם זה יכול לקרות? לא, אם תשאלו את האוהדים

יום שני 22 יוני 2009
שלמה חסיד

 כבר מספר חודשים מרחפות שמועות כאילו שמעון גרשון עשוי לחזור הקיץ להפועל ת"א. התבוכת האין סופית של ארקדי גאידמק העלתה את סוגיית מכירת החיסול שאולי יבצע איציק קורנפיין.

 כמובן שאיש לא טרח להתייחס אל השמועות אודות החזרה ל גרשון להפועל תל אביב באופן פומבי, שכן לכולם ברור שהוצאה לפועל של מהלך כזה עשויה להבעיר את הרוחות מסביב למתחם חודרוב, אבל מעניין לדעת מה חושבים על האפשרות הזאת מספר נפשות אדומות.

תזכורת - גרשון עזב את הפועל תל אביב לפני שלוש שנים בעבור חוזה שמוערך בחצי מיליון דולר נטו לעונה. על פי הפרסומים, הציעה לו הפועל תל אביב מעט יותר מ-300 אלף דולר לעונה, אולם גרשון העדיף לשחק אצל ארקדי גאידמק. גרשון לא זכה ליחס טוב בבלומפילד, בלשון המעטה. בכל פעם ששיחק בהפועל תל אביב הוא זכה למטר קללות. ולמרות זאת, יש אוהדים שגם הבינו לליבו של מי שרצה לסדר את עצמו מבחינה כלכלית.

גל סוקולובסקי, מהאוהדים הפנאטים של הפועל, נשמע נחרץ: "אין מצב שהוא יחזור הנה, והוא בכלל לא מועמד. כבר החתימו את פרנסמן ויש את באדיר, ובנוסף אין מצב שאף אחד בהפועל יסתבך עם הקהל ויחזיר אותו".

אם בכל זאת ראשי הקבוצה ירצו להחזיר אותו?

"אם ירצו להחזיר אותו, האוהדים יעשו בלגן. זה  מסוג הדברים שמתגרים בקהל, בכוונה לראות את התגובה שלו. אף אחד מהאוהדים לא ירביץ לו, אבל בטח ינהמו לו. אם הוא יחתום בהפועל אני אתן נגדו שני עמודים שלמים למה הוא לא מתאים, אבל הפועל לא בונים עליו. הוא יהיה באשדוד או בהפועל רמת גן".

אתה לא חושב שהוא מתאים לכם?

"לא. שחקן הוא היה פעם, והיום כבר לא. בשנה האחרונה הוא לא הצליח בבית"ר, ויחד איתם הוא קיבל מאיתנו ארבע אפס. אני לא הייתי אוהד שלו גם כשהוא היה בהפועל, וכבר אז קיללתי אותו. הוא מעולם לא אהב את הפועל תל אביב, תמיד הוא התחזה, ומהיום הראשון שם זין על הקבוצה ועל האוהדים. לא התרגשתי כשהוא עבר לבית"ר, כי צפיתי את זה מראש".

אסי דומב, בן זוגו של גרשון לשעבר בהגנה של הפועל:  "שימון יכול לעזור להפועל מבחינת היכולת ומכל הבחינות. זה ברור. השאלה אם הפועל בכלל צריכה אותו היום, עם באדיר ודה סילבה. לדעתי לא בטוח שהופעל צריכה אותו היום".

הקהל יקבל אותו בחזרה?

"הדעות חלוקות בקהל לגבי שמעון. המעבר שלו לבית"ר הרבה יותר צרם מאשר המעבר שלי לשם. אם הפועל ירצו לקחת אותו, אני מאמין שזה יעבור גם בקהל. לדעתי יש לו עוד הרבה לתת, והוא היה מצוין בבית"ר. אבל הוא לא יגיע להפועל, אלא אולי למכבי".

גרשון סומן על די אנשיו של ארקדי גאדיק מספר שבועות אחרי שהאולגרך רכש את הקבוצה. הוא הגיע לבית"ר בתחילת עונת 2006/7 וזכה בשתי אליפויות ושני גביעים. איתו ועם אריק בנאדו, הייתה ההגנה הבית"רית  אחת הטובות בליגה. יצחק שום, שאימן את גרשון בבית"ר, ובעבר היה מאמן הפועל: "היו לשמעון שנים טובות מאוד בבית"ר, יש לו חוזה לעוד שנה בבית"ר, ואם יהיה קונה ותיגמר הסאגה, הוא יישאר בבית"ר".

 

הוא מתאים להפועל?

"הוא מתאים לכל קבוצה במדינת ישראל, גם להפועל. הוא יכול לשדרג לה את ההגנה בשני מספרים, ולדעתי גם הקהל יסלח לו לבסוף, כי הם מבינים שהוא מקצוען שמטבע הדברים שואף להתפרנס. אבל אני חושב שהכול יסתדר לטובה בבית"ר והוא יישאר שם".

חנן קריסטל, הפרשן הפוליטי של קול ישראל, ואוהד הפועל, מפרשן: "שמעון לא מתאים לנו, מקצועית וחינוכית. הוא בלם איטי ובודאי שעם באדיר נשאר אין  מקום לשניים כאלה, שביחד הם בני שבעים".

שמעון גרשון לא טוב מקצועית?

 "הוא בלם מוגבל שלא עולה להתקפה. הוא צריך על ידו בלם קדמי קשוח, וקישור הגנתי דומיננטי כי באחד על אחד הוא לא יכול על אף חלוץ בליגה. לכן גם בנבחרת אין לו מקום".

ולמה הוא לא מתאים חינוכית?

 "יש שחקנים שברגע מסוים הופכים להיות לסמל, כלומר להיות יותר גדולים ממה שהם באמת בקבוצת האם שלהם, והוא הפך להיות פה לסמל שהיה מזוהה עם אליפות, הצלחה באירופה, גביעים ומנהיגות. קורה ששחקן נאלץ לעזוב. אבוקסיס, למשל, נזרק מהפועל על ידי מאמן שאין לו מושג, משה סיני, ונתן לבית"ר את השנים הכי טובות שלו. גם אבי נמני, גדול השחקנים בדורו במכבי, עזב את הקבוצה בניגוד לרצונו ולכן החזרה שלו התבקשה, בשביל לסיים קרירה, להנהיג את הקבוצה ולהסתדר בתפקיד מקצועי. כמו אלי אוחנה שנסע לאירופה וחזר. גרשון, לעומת זאת, ערק. גם אם הוא קיבל בבית"ר פי שתיים, זה לא היה מצודק - ולא נתנו לו פי שניים. הוא קיבל שם פי אחד וחצי. אבל קיבלתי רושם שהוא הפנים את זה שהוא עבר וממש התגייר".

מה זה התגייר?

"במגרש שלי, הפוליטיקה, קיימת הדוגמה של בוגי יעלון, שהיה איש מפלגת העבודה, הפך לליכודניק והתגייר, כלומר הפנים את הגיור. גרשון הפך לבית"רי בתפיסה. הרי אם גאידמק יגלה עכשיו נפט בסיביר וימשיך עם החוזים, אז גרשון יישאר שם. הרי יש לו שם חוזה לעוד שנה. אבל רק בגלל שפתאום בור הזהב נסגר, אז שיחזור לסיים בהפועל קרירה, ולפתוח קרירה חדשה? לא ולא. לא אחרי שהפך להיות יותר קתולי מהאפיפיור כשמקצועית הוא לא שווה. פשוט אין מה לדבר. אם הוא היה מתאים מקצועית, הייתי סותם את האף. אבל הוא  הפך להיות סמל שלילי. אם הוא היה מתייעץ איתי הייתי אומר לו שמקומו בקבוצה כמו הפועל רמת גן או באר שבע שרק עכשיו עלו ליגה. כי בכל זאת יש לו עוד שנה שנתיים לשחק, והוא יכול להוסיף להם מבחינת הניסיון שלו".

אז האדומים די חלוקים והאוהד ארי שמאי מסכם: "האמת שלי באופן אישי לא אכפת להחזיר את שמעון גרשון להפועל אם כמובן אוהדי בית"ר לא יכעסו. אחרי שאיתן טייב אימן במסגרת פרויקט הנוער של הפועל תל אביב והאוהדים האדומים אפילו לא מחו – אני לא חושב שיש להם איזושהי סיבה לא לרצות את שמעון גרשון בחזרה בהפועל".

 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק