מתגעגעים ללוני...נראה לכם?

האם בעקבות חוסר הוודאות יש אוהד מכבי ת"א שמתגעגע ללוני הרציקוביץ? שאלנו את האוהדים היותר מוכרים וקיבלנו תשובות די נחרצות, בינהן: "כמו שהאיראנים לא מתגעגים להמן הרשע, כך אנו לא מתגעגעים ללוני"

יום שלישי 23 יוני 2009
שלמה חסיד

    קיץ קשה עובר על מכבי ת"א. בניגוד לקיץ שעבר אין החתמות נוצצות, וישנה התפכחות מהאשליה שהמיליארדר הקנדי אלכס שניידר, שרכש את הקבוצה מלוני הרציקוביץ, יוביל אותה לעתיד טוב יותר. שניידר הפסיד כהוגן במשבר הכלכלי העולמי, ואחרי שהתרסק גם במכבי הוא סוגר כעת את הארנק וגורם לאוהדים הצהובים לשאול את עצמם האם הקמפיין לגירושו של לוני הוכיח את עצמו.

האם יש מי שמתגעגעים ללוני? אנחנו צלצלנו לאוהדים המוכרים מכל השכבות בשביל לשאול אותם האם הם נזכרים בעונג באיש שתמיד חייך? 

 אורי משיח, שאותו אין צורך להציג, שחרר את הנצרה: "להתגעגע ללוני זה לכוון לעצמך אקדח לראש, ולהישאר חי אחרי היריות בשביל לסבול. כל מי שמתגעגע אליו מוזמן למשרד רואי החשבון של מכבי לבדוק מדוע עדיין אלכס  שניידר משלם חובות. לוני עשה למכבי את מה שגד זאבי עשה לבית"ר. מי שמתגעגע לבעל בית כזה, כנראה שכח את זה ששניידר הציל את הקבוצה מכונס נכסים". 

לוני הביא אליפות וליגת אלופות

"לוני השאיר אדמה חרוכה, אפס שחקני בית ברמה, מחלקת נוער קורסת, ואם האוהדים מתגעגעים אליו אני מאחל להם את לוני בחזרה".

פיני שרון, מהאוהדים הכי צעקניים ביציע, אמר: "אני מתגעגע ללוני, כי אצלו לפחות לא היה מצב שחודשיים לפני הליגה אין אפילו תקציב. חוץ מנמני אין במכבי אף אחד שבאמת אכפת לו. אין לנו מישהו שיכול לצעוק על השחקנים ויכול לדבר בגובה העיניים לשחקנים, אחד שיפחדו ממנו. בגלל זה לשחקני מכבי אין חשבון להנהלה ולאוהדים, ואם הם לא יורידו במשכורת אנחנו  האוהדים נדאג שהם לא יישארו בקבוצה". 

 שניידר יכול לנהל את העסק בשלט רחוק מקנדה? 

 "שניידר חייב לבוא ולארץ ולעשות סדר. אם לא, אז  שימכור את הקבוצה, עם המיליונים שהוא הפסיד, אבל שלא ישאיר אותנו בין  שמיים לארץ. שניידר נתן לנו הכול ואי אפשר לבוא אליו בטענות, הבעיה שכל החוזים שעשו במכבי הם חוזי פיקס, וזה הרס את מכבי. אם השחקנים היו מקבלים שכר לפי נקודות, אני לא מאמין שמכבי היו נראים ככה. בשנה הבאה אם הם ישחקו ככה, אוי ואבוי לנו ולהם".
 
  דן מרגלית, הפובליציסט הנודע ואוהד צהוב, משתדל לשדר קו ממלכתי: "אני לא בטוח שאני מתגעגע ללוני. קודם כל, לוני לא היה רע, ואמרתי את זה עוד בתקופתו, אבל להתגעגע אליו זה יותר מדי". 

 אתה לא מאוכזב משניידר? 

 "לא, כי אני מציאותי ולא ציפיתי ליותר מדי אז גם לא התאכזבתי. מכבי של המחזור השלישי בשנה האחרונה עשתה תוצאות ממש טובות, ולכן אני לא כל כך מאוכזב, לא היה הכרח לפטר את רן בן שמעון, אבל זה כבר נעשה. אחרי הפיטורין שלו חלה ירידה, אבל מכבי שיחקה טוב בסיבוב השלישי. אז צריך לחכות קצת לפני שמוציאים קיטור". 
  
אז מה יהיה אתכם בעונה הבאה? 

 "בוודאות לא נהיה אלופים, אבל נמשיך להתקדם ובדרבי נצליח לתת פייט מכובד יותר להפועל".   

 הקומיקאי שגיב פרידמן, הידוע כ"כלב" מהתוכנית "הרצועה" בערוץ ביפ, מסכם בחיוך: "אם אני מתגעגע ללוני? חס וחלילה, לא ולא. כמו שבאיראן לא מתגעגעים להמן הרשע למרות אחמדינג'אד, ככה אין כרגע מה להתגעגע ללוני". 

 אז אתה מרוצה מהנעשה במכבי? 

 "אנחנו בתקופת נמני, ואם ייתנו לו הזדמנות וסבלנות, תוך שנה שנתיים הוא יהיה המאמן הכי טוב בארץ. עברה עליו רק שנה אחת בתפקיד. לפרגוסון במנצ'סטר לקח הרבה יותר זמן להביא הישגים".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק