רגע, אתם לא אוהדי הפועל פת?

לקראת ההתארגנות לרכישת בית"ר י-ם ע"י האוהדים יש להזכיר: האחים מולדבסקי אינם אוהדי בית"ר, וניסו בעבר לרכוש את הפועל פ"ת ורמה"ש. קבוצה רוכשים באהבה ולא עבור פרסום חינם. טור מיוחד מאוהדי הקבוצה

יום שלישי 23 יוני 2009
מערכת TELESPORT

 לפני שבוע פודרמה ידיעה באתר "וואלה" על פייה האחים מולדבסקי מגבשים תוכנית שבה אוהדי הקבוצה ירכשו מניות של הקבוצה על פי מודל ברצלונה ובכך ינהלו בעצמם את המועדון. השבוע המהלך תפס תאוצה כשהאחים הודיעו בכלי התקשורת על אסיפה אותה הם יקיימו הערב בירושלים. 

כשמסתכלים על המודל שרץ בברצלונה מספר שנים, אפשר לחלום עליו גם כאן אצלנו בבית"ר ירושלים, אך במקרה הספציפי הזה לא רק שהרעיון הזה לא יוכל לצאת לפועל, גם האנשים שמנסים להוציא אותו לפועל - האחים מולדבסקי הם לא אלו שיכולים לעשות זאת.

קצת הסברים על אותם האחים מולדבסקי (שעצם אזכור שמם נותן להם פרסום בחינם) שמנסים להרים את המודל. לפני מספר שנים היו השניים הבעלים של עירוני רמת השרון ובשנה שעברה שמם חזר לכותרות כשהם רצו לרכוש 55% ממניות הפועל פ"ת. אל אצטדיון האורווה הם כמובן לא התקרבו אך את הפרסום הם קיבלו. עכשיו שמם מוזכר עם בית"ר ירושלים - מועדון הגדול ביותר בארץ שרק מי שבאמת אוהב אותו ובא מתוך הקהל שלו - יכול להבין את כל הגוונים והצרכים של האוהדים.

האחים, שאין להם שום קשר לבית"ר ירושלים והם  אינם אוהדי הקבוצה - אלא אנשי עסקים שמנסים להריץ מודל מסוים, מנסים כעת למשוך אותנו האוהדים למיזם שלא רק שלא קיבל את ברכת הדרך מראשי הקבוצה הנוכחית בראשות קורנפיין, אלא גם מגיע משני אנשים שאין להם מושג מיהם אוהדי בית"ר ירושלים, לא מודעים לדעות הרווחות ביציע ולא מכירים את הדרישות של כל אחד ואחד מאיתנו.

היוזמה אולי נחמדה, אבל האם חשבתם לעצמכם שבית"ר ירושלים באמת יכולה להיות מנוהלת על ידי האוהדים? האם אתם חושבים שהחלטות על מאמן או הנחתת שחקן שהוא מהבני דודים - יעברו בשקט מופתי מבלי שאוהדים אחרים יתעוררו (ולא - לא מדובר כאן בקטע גזעני, מדובר כאן במציאות הקיימת). רשימת הבעיות שבהקמת מודל כזה בישראל עוד ארוכה, עם כל הכבוד אנחנו אנינו ברצלונה, אין לנו את הכמויות שיש בספרד והכי גרוע - מודל כזה לא יכול לקום על ידי שני אנשים שאין להם שום קשר לבית"ר ומחפשים לעלות על המפה על חשבוננו.

מצב הקבוצה לא טוב וזה לא סוד. שבוע לפני פתיחת חודש יולי והקבוצה נמצאת בקיפאון מוחלט. איציק קורנפיין עובד 24 שעות ביממה על מנת למצוא פתרון שיוציא את המועדון לדרך חדשה והדרך שלנו לעזור (לאחר שהעניינים יתבהרו מעט), היא קודם כל לרכוש מנויים גם אם בעבר לא עשינו זאת, אם ירכשו ירכשו השנה 15 אלף מנויים במחיר של 1000 שקלים למנוי מבוגר - יש לנו כבר הכנסה של 15 מיליון שקלים כתרומה שבאה מכל הלב וגם נותנת לנו את הזכות להגיע למשחקי הבית של הקבוצה. בנוסף התרומה שלנו יכולה להיות בצורת הגעה למופע ההתרמה שמתכננים האוהדים ואם באמת רוצים ליצור איזשהו מודל ניהולי - אפשר לאסוף כספים מהאוהדים בלי קשר למניות ושליטה בקבוצה ובמקביל להכניס את אחד האוהדים (מאלה ששילמו) שיבחר על ידי הרוב על מנת שיהיה מציג בהנהלה. הדרך הזאת יכולה להיות הצלחה והיא כמובן לא תגיע משני אנשים שאין להם שום קשר לבית"ר ירושלים.

אז לפני שאתם חושבים ללכת הערב לאסיפה של האחים מולדבסקי, חשוב שתדעו שמודל כזה אם בכלל צריך לקום - צריך לבוא מאנשים שהם באמת אוהדי הקבוצה ולא מאנשי עסקים שעשו כבר סיבוב בקבוצה נחמדה וקטנה כמו רמת השרון וניסו לעשות זאת שוב על חשבון הפועל פתח תקווה. אנחנו לא ניתן לאף אחד לרכוב על הגב שלנו, לזכות לפרסום ולבזבז מזמננו. את ההתארגנות שלנו והעזרה אנחנו חייבים לתת בדרכים אחרות. מכאן אנו קוראים לכל האוהדים שבית"ר חשובה להם - אנא הצביעו ברגליים ותרכשו מנויים לקראת העונה הבאה (כשהם יצאו למכירה כמובן). אם מכבי תל אביב מכרה בעבר 10,000 מנויים, גם אנחנו בזמן של משבר ומצוקה יכולים להגיע לכמות כזאת. וכמובן בטווח הקרוב עלינו להתייצב כולנו במופע ההתרמה שיתקיים בקרוב באיצטדיון טדי.

 הטור פורסם באתר בית"ר.נט, על ידי מספר אוהדי בית"ר ירושלים

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק