המהפכה הירוקה ספגה כרטיס אדום

מחאת שחקני נבחרת הכדורגל האיראנית כנגד תוצאות הבחירות לנשיאות, שהסעירה את ארצם והעולם כולו, קיבלה היום מכה קשה בדמות הרחקת ארבעה שחקני נבחרת מובילים ע"י ההתאחדות האיראנית

יום רביעי 24 יוני 2009
מערכת TELESPORT
 סימן נוסף לשבירת המחאה העממית באיראן, על רקע תוצאות הבחירות השנויות במחלוקת לנשיאות המדינה. ארבעה מתוך ששת שחקני נבחרת הכדורגל האיראנית, שענדו סרטים ירוקים במשחק מול דרום קוריאה, כאות להזדהותם עם המפגינים, הושעו היום על ידי ההתאחדות האיראנית  ונאסר עליהם איסור גורף על ראיונות לתקשורת המקומית והזרה, עד להודעה חדשה.

הבכיר מבין הארבעה שנענשו הוא כוכב הנבחרת והקפטן- מהדי מהאדביקיה, המשחק באיינטרכט פרנקפורט וכבש את השער ההיסטורי לזכות נבחרתו בניצחון על נבחרת ארה"ב בגביע העולם 98'. השלושה האחרים הם חוסיין קעאבי, מגן קבוצת סאיפה האיראנית, עלי קארימי, קשרה הוותיק של פרספוליס האיראנית ולשעבר בבאיירן מינכן, ו-ואהיד האשמיאן, חלוצה של בוכום. 

טרם נמסר מה יעלה בגורלם של שני השחקנים הנוספים.


כזכור, ה"טים מלי"("הנבחרת הלאומית" בפרסית) שיחקו מול דרום קוריאה בסיאול, כששישה שחקנים ענדו על זרועם סרטים ירוקים, כצבע המסמל את מאבק תומכיו של המועמד הרפורמיסט מיר חוסיין מוסאווי. במחצית המשחק, התקשר עלי עבאדי, מבכירי ההתאחדות האיראנית, שנחשב מקורב לנשיא אחמדיניג'אד, אל ראשי המשלחת בסיאול והורה להם לדרוש מהשחקנים להוריד את הסרטים. 

למחצית השנייה כבר עלו השחקנים, הנחשבים לגיבורים בארצם, ללא הסרטים וסיימו בתיקו 1-1 מאכזב, שמנע מהם להעפיל לגביע העולם 2010 בדרא"פ.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק