בוחבוט חייב להחזיר תג השיפוט

איגוד השופטים הגיע לשפל בתצוגת שיפוט כושלת על סף איבוד עשתונות של משה בוחבוט. שופט עבר: "בוחבוט ביזה את איגוד השופטים. חייב להחזיר את התג, אין ספק שהוא לא יראה הרבה זמן מגרש בליגת העל"

יום ראשון 01 נובמבר 2009
אשר גולדברג

 בית"ר ירושלים גברה 1:3 על הפועל חיפה באיצטדיון טדי, אולם הכותרות ילכו בימים הקרובים לשופט החלש, משה בוחבוט, שאיש לא מבין כיצד הגיע לשפוט בליגת העל.

בוחבוט וקווניו אינם מבינים את החוק. שופטים בפיק ברכיים ואימת טדי החצי ריק נפלה עליהם. זוהי תצוגת שיפוט מהעלובות שנראו בשנים האחרונות במגרשי הכדורגל.

שופט עבר אמר על המשחק: "הועדה המקצועית חייבת לקחת לו (בוחבוט) את תג פיפ"א, אסור לו לשפוט יותר. דברים שהוא עשה נותנים פיתחון פה לגורמים רבים להטיל דופי לשופטים אחרים. צריך לבדוק אם הוא בא מוכן למשחק".

בוחבוט יוזמן לועדה המקצועית ואחרי שתשמע את דבריו, הוא צפוי להשעיה ממושכת ביותר. מאמן הפועל חיפה, שלומי דורה אמר: "גיבור המשחק מהצד הלא חיובי, הוא השופט וזה אומר הכל".

הבעלים יואב כץ הוסיף: "אני לא מאשים את השופט. שופטים עשו בעיות בעבר ויעשו טעויות בעתיד. אני מסתכל על הקבוצה שלי, על השחקנים שלי. זו פעם שלישית ברציפות ששחקן שלנו יוצא באדӕם. הצהוב השני אולי לא היה ב- 100% מוצדק, אבל יש רצף של משחקים שבהם אנחנו מפסידים ומקבלים אדום במחצית השניה. אנחנו קבוצה של צעירים שלא עומדת בלחץ. השחקנים צריכים להיות יותר חזקי אופי".

מן העבר השני, יצחק שום אמר: &qŵot;אנחנו צריכים להשתפר, והשופטים צריכים להשתפר. אני נותן את הקרדיט להפועל חיפה על רבע ראשון טוב. העיקר זה 3 הנקודות".


שלומי דוߨה. "השופט גיבור המשחק"

בוחבוט אישר שער לזכות הפועל חיפה, שער שכל שופט בליגה של טרום ילדים יודע, שכדור שנבעט מהקרן פוגע בקורה וחוזר לשחקן, אסור לבועט לגעת בו בדיוק כפי שכדור מ-11 מטרים, שפוגע בקורה וחוזר לבועט אסור לבועט לגעת בו.Ħnbsp;

ניראה כך טוענים שחקנים בהפועל חיפה, שבוחבוט שמע בהפסקה על הטעות שלו וניסה לכפר ולאזן. בוחבוט שלף כרטיס צהוב שני על עבירה שטותית ולא מחייבת כרטיס צהוב שני, שהשאיר את הפועל חיפה ב-10 שחקנים. בנוסף שרק לפנדל לזכות בית"ר ירושלים, שעידן טל הߪחזה לנופל בתוך הרחבה והשחקן שהכשילו כביכול עמד מחוץ לרחבת ה-16.

שיא הפישולים של השופט וקווניו היה כשג'וניור ויסה בעט כדור מ-20 מטרים וטוטו תמוז שעמד בנבדל ברור וענק והפריע לשוער, הסיט אותו פנימה מנבדל של מיליון אחוז. השופט וקווניו לא הגיבו.
̊

טוטו תמוז הערב. השער שלו היה חייב להיפסל

באיגוד השופטים יזמינו לשיחק דחופה בנושא השיפוט הדמיוני של בוחבוט , כשיו"ר הוӢדה המקצועית עמית קליין ישוחח עם בוחבוט ועם המשקיף המיוחד של המשחק. המשקיף והשופט התבקשו להעביר כבר הבוקר (ראשון) את הדו"ח של המשחק.

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק