בקשה מנשיא המדינה

אלי כהן מעד ועשה טעות טראגית אבל אני יודע שהוא זה שחשף את פרשת "שופטים באדום". בלעדיו, עד היום היינו עם כדורגל מכור . קובי סגל, חבר, מבקש רחמים משמעון פרס

יום חמישי 25 יוני 2009
קובי סגל

מר שמעון פרס היקר, אני פונה אני אליך בפנייה נרגשת.  חברי שחקן העבר אלי כהן [קוקוס] מגדולי הכדורגלנים בארצנו מעד ונשפט לשלש שנות מאסר.

אלי נישפט על חלקו בפרשת השופטים באדום שזעזעה את עולם הכדורגל בתחילת שנות המילניום . פרשה בה הוכח כי שופטי כדורגל קיבלו כספים כדי להטות תוצאות משחקים  אלי היה איש הקשר בין השופטים לעבריינים. הפרשה נחשפה על ידי העיתונאי ניב רסקין שקיבל את המידע ממודיע אנונימי.

רסקין ככתב לא רצה לפרסם את שם המודיע  לבקשתו והפרשה הכניסה את בכירי שופטי הכדורגל אחרי סורג ובריח.

אלי קוקוס כהן, שגדל ביפו  היה למעשה האיש שחשף את הפרשה והוא הוא המודיע שמסר את כל הפרטים לניב רסקין ולא רצה ששמו ייחשף. קוקוס, שגדל בשכונת עוני ביפו, וספג את תרבות הרחוב לא יכול היה להיחשף ולהפוך לעד מדינה, כי בשכונה בה גדל זהו גזר דין מוות.
 
מי שלא שיחק כדורגל ומצא מפלט. הפך לסוחר סמים או נרקומן. הרחוב הקשה לא נתן הרבה הזדמנויות לילדים שגדלו. אלי, בן למשפחה מרובת ילדים,  פילס דרכו בכוח לצמרת הכדורגל והפך לאחד מגדולי שחקני הפועל תל אביב בכל הזמנים וייצג את נבחרת ישראל בכבוד.

קוקוס שהיה ידוע במשחקו האגרסיבי, הקדים את זמנו. הוא  היה קשר הגנתי שהבקיע כמו חלוץ ואף זכה להיות מלך שערים ושחקן השנה. ככל שהיה קשוח על הדשא הירוק, כך היה רך וטוב לב בחייו.

אימו גידלה משפחה לתפארת לצד אביו ז"ל שניפטר משתיית יתר ורחוב שקורא תיגר. כמו רבים מחברי לא חשב על היום שאחרי וכשאין יסודות עסק אלי בהימורים אחרי פרישתו  הרחוב קרא לו  .
 
בשמי ובשם חברי שחקני הפועל ואוהדיה, אנו פונים אליך פעם שנייה להזכירך הפעם הראשונה הייתה בשנת 1988 כשביקשנו שחקני הפועל תל אביב שתעזרו להסתדרות לשלם  את משכורותינו. שחקני הפועל לא רצו לשחק  ושבתו במלון דן פנורמה  עד שהגעת עם עוזרך מר חיים רמון והבטחת לדאוג לעניין הכספים .רק אז  הסכימו  השחקנים ועלו לשחק. סמכנו עליך אז וסומכים על השכל הישר שלך היום.

הפעם המאבק הוא על החיים. זה לא ספורט.
 
אלי מעד ועשה טעות טראגית  אבל אלי היה האיש שחשף את הפרשה  בלעדיו עד היום היינו עם כדורגל מכור אלי יכול היה יכול להיות עד מדינה ולגזור עליו ועל משפחתו גזר דין מוות ולחיות בפחד מעבריינים כל חייו   אבל הגאווה האישית וחבריו בצד השני לא אפשרו זאת.

אלי  מתפרנס היום בצנעה ממכירת בגטים  הוא עזב את ההימורים  משפטו עלה הון והותיר אותו חסר כל.
אלי לא פגע באיש.  הוא לא עסק בסמים.  הוא מעד ורצה לתקן את הטעות.

אני קורא למשפחה האדומה לא להפקיר את לוחמיה הוותיקים.  מר מוני הראל הטוב והיקר - כמו שחילצת את הפועל אנא עזור  לפצוע בשטח.  מועדונים גדולים עוזרים לשחקנים שמועדים. אני בטוח שאתה תשנה את זה לטובה בבית האדום.

מר שמעון פרס,  אנא חנון את אלי כהן קוקוס. גם  במשפטו הוא לא נחשף.  רק בערעורו  והיה זה מאוחר. 

אפשר להציל משפחה בישראל
 
 
 
 
 
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק