ויותר מכל הוא שוער ענק

חבריו של שביט אלימלך מתקשים לעכל את הפרישה של הבחור שזכה קריירה לשבחים אדירים של התנהגותו על כר הדשא ומחוץ למגרש ודואגים להזכיר שהשבוע פרש אחד השוערים הגדולים של הדור הנוכחי

יום חמישי 25 יוני 2009
שלמה חסיד

 שביט אלימלך, 38, מגדולי השוערים של הפועל תל אביב בכל הזמנים, הודיע אמש על פרישה ממשחק, אחרי קריירה עשירה ומפוארת של כמעט עשרים שנה ברחבות ה-16 של מגרשי ישראל. הנער הצנוע שגדל בפינת הרחובות בן יהודה ובוגרשוב בתל אביב, שנהג מאז הבר מצווה ללכת עם אביו העוסק בתיווך לבית כנסת בכל שבת בבוקר, חלם להיות שוער במכבי תל אביב בה גדל. אלא שבמכבי לא הבינו מה יש להם בידיים, ואלימלך נאלץ לכתת את רגליו לראשון לציון.

 מאמנו בראשון,  אלי כהן,  רצה לייבא אותו לבית"ר ירושלים בה עבר לאמן, ואלימלך כבר חתם על זיכרון דברים בקבוצה, אבל מי שיירט אז את המהלך (בשנת 94) היה היו"ר הבית"רי משה דדש שהימר על איציק קורנפיין שהגיע מבית"ר תל אביב. אלימלך נחת בהפועל תתל אביב והפך לאחד השחקנים הכי משמעותיים בה בשנים האחרות, ואילו דדש מצטער עד היום ששבר את המילה של אלי כהן, כי קורנפיין התנחל במקומו וכעת הוא אפילו לא מבזבז עליו כרטיס לתא הכבוד בטדי.
   
אלי כהן אמר אתמול על השוער שגידל: "הוא ספורטאי גדול, שחקן ענק ובנאדם מיוחד. יש לו את הכול מהכול ואני מסיר את הכובע בפניו על קריירה ארוכה ונדירה".

אתה גילית אותו?

"לא, היה ברור שהוא יתפתח להיות שוער ענק, כי הוא כישרון של שוער מלידה, וגם בחור נפלא שאוהב לעבוד. איש נוח לבריות ולמאמנים. אין הרבה שחקנים כאלה שעונים על כל הקריטריונים. מקצועית, הוא אחד הכישרונות הכי טובים שהיו פה בתור שוער. מגיל צעיר ניבאו לו עתיד ענק, והוא לא אכזב. עוד לפני שהגעתי לראשל"צ רציתי אותו בהפועל חדרה בה אימנתי, אבל ראשון לקחו אותו כי לנו לא היה תקציב בשבילו.  עקבתי אחריו בנוער של מכבי ובכל הנבחרות, והיה לי ברור שהוא הדבר הבא".

אורי מלמיליאן, גיסו לשעבר של השחקן, שהיה נשוי לאחותו, עו"ד סיגל מלמיליאן, ואבי הבת שלה, הוא עדיין איש סודו של אלימלך. אורי אמר: "אני בהלם מהפרישה שלו כי הוא יכול היה להחזיק לפחות עוד שנתיים בליגת העל. לגביו כבנאדם, הוא מקצוען וכל מילה מיותרת".

 אתה היית היועץ שלו בקריירה

"השתדלתי לתרום לו, אבל את כל מה שהוא השיג הוא השיג בזכות עצמו. הכרתי אותו עוד לפני שהפך לשחקן מוביל ומה שיפה אצלו שהוא נשאר בחור צנוע ומבויש שלא נתן לשטויות כמו הצלחה בכדורגל לקלקל את החינוך הטוב שהוא קיבל בבית".

אלימלך שוחרר מהפועל תל אביב לפני שנתיים וכמה חודשים במהלך שעורר את זעמם של האוהדים האדומים. הטענה של ראשי הקבוצה הייתה שאלימלך התבטא נגדם, טענה שהכעיסה עוד יותר את האוהדים.

עמנואל רוזן, פובליציסט אוהד הפועל, אמר: "הוא שוער ענק ובנאדם ענק, שתמיד יישאר סמל אדום לאורך כל החיים. זה יכל להיגמר בדרך אחרת בינו לבין הפועל, אבל הוא תמיד יישאר סמל אדום, ואני מקווה שהוא ימצא את מקומו בעתיד בתפקיד בקבוצה שמגיע לו והולם אותו. הוא ראוי להיות שם, ותמיד ייזכר כמי שלקח חלק בדאבל, בעונה הקסומה באירופה, והיה חתום על המון הישגים. תמיד יזכרו אותו בהיכל התהילה של הפועל בתור אחת הדמויות הראשיות ליד שייע ופרימו וחודורוב, שהיה לו קשר מאוד מאוד טוב עם שביט עד הרגע האחרון בחייו".

אחרי שאלימלך שוחרר מהפועל תל אביב הוא עבר לקרית שמונה. איזי שירצקי, שלקח את כוכב שביט איתו לקריית 8 אמר: "היינו חברים עוד לפני שהבאתי אותו לקריית שמונה, וגם אחרי שהוא הגיע הוא הוכיח גדלות נפש והקרין רבות על השחקנים הצעירים שלנו מעבר לכך שהוא שיחק היטב. הוא נקלט מצוין, עבר לגור פה והייתה לו כימיה פנטסטית עם המקומיים כי הוא בחור עממי וטוב לב שיש לו תקשורת מצוינת עם אנשים. רצינו  שהוא יישאר פה, אבל אשתו רצתה לחזור העירה למרכז ואני מבין אותו. בטוח שהוא יתפתח ויהיה לו עתיד מבטיח בכל תחום שיבחר". 

את העונה ההאחרונה העביר אלימלך בהפועל פתח תקווה. לקראת סופה החליט זאב זלצר כי שניר דורי עדיף עליו כשוער ראשון. זה היה תחילת הסוף של אלימלך בקבוצה. בשבועיים האחרונים הוא עוד ערך מספר גישושים אצל מספר קבוצות עם תקציב זעום, אבל העדיף לפרוש בכבוד, כמו תמיד, עם הרבה הערכה.


תגובות

9

טלספורט בפייסבוק