נמשיך לרפא את העולם מייקל

אמריקה והעולם כולו מתאבל. מייקל ג'קסון, מלך הפופ, הלך לעולמו. האיש והאגדה שעיצב מילארדי אנשים בעולם, היה שותף להצלחה בשנות ה-90 גם לגדולתו של מייקל ג'ורדן. אייל כהן במאמר הספד לגדול מכולם

יום שישי 26 יוני 2009
אייל כהן

יום לא פשוט עוברת אמריקה. מעצב לשימחה, מחיוך לדמעה. עוד הלילה התבשרנו על החתמת הישראלי הראשון בליגה הטובה בעולם בכדורסל. עמרי כספי, הולך לעשות היסטוריה לנו לעם היושב בציון, אבל אמריקה איבדה אייקון שהוביל את ארה"ב תרבותית במשך קרוב ל-3 עשור, מייקל ג'קסון.

איך כל זה קשור לספורט אתם שואלים? אין ספק שאם תשאלו כל שחקן כדורסל אמריקאי או פוטבול אמריקאי, איזו דמות הובילה ועיצבה את מהלך שנותיו הצעירות. אחד מהם  בטוח צמד יהיה אחד ה-MJ, מייקל ג'ורדן או מייקל ג'קסון.

צמד ה-MJ, הובילו את אמריקה במיטב שנותיה במהלך שנות ה-90 כמעט בכל תחום. שנות הפריצה של מייקל ג'קסון פלוס מייקל ג'ורדן עלו גבוה משנה לשנה מהלך העשור הקודם. כמובן,  הדואט המפורסם ביותר בשיר הנודע ג'אם (JAM), תרם את חלקו גם לג'קסון וגם לג'ורדן, שהפכו לתאגידים בפני עצמם בכל הקשור למכירות ופירסום. 


"ג'קסון היה מודל לחיקוי עבור מילארדים ברחבי העולם" (gettyimages)

ג'קסון תרם את חלקו בכל פרמטר. הכלכלי, תרבותי, חברתי, פוליטי ואף מיני לחברה האמריקאית. ג'קסון שפיתח תקווה למיליוני אפרו אמריקאים בארה"ב ואף בעולם כולו, הותיר אגדה אחריו. השנה, שבה עלה בפעם הראשונה בהיסטוריה האמריקאית נשיא שחור לשילטון, ברק אובמה, היא גם השנה שאיבדה ארה"ב את "מלך הפופ", הגדול בכל הזמנים, שהלך לעולמו כבר בגיל 50. 

ההשוואה למותו של אלביס פרסלי, גדול זמרי הרוק בכל הזמנים בלתי נמנעת. אמריקה כעת מתאבלת על איבוד אחד מיוצריה הגדולים בכל הזמנים וספק אם יהיה אחד נוסף בדור. בל נשכח שג'קסון מכר את האלבום 'טרילר', ב-54 מיליון עותקים, מספר 1 בעולם, עוד לפני עידן ההורדות והאינטרנט. 

ה-26 ביוני יהפוך ליום זיכרון עולמי, שבה אחד ממעצבי דעת הקהל העולמית הלך לעולמו. ארה"ב עומדת דום לאחד מסמליה, קשה לקחת זאת מהם. האמריקאים ידועים בלתת כבוד, בלהעניק את הרגע האחרון בזמן הנכון. אנחנו כאן בישראל מחזיקים אצבעות לאלפי המעריצים.


מייקל ג'ורדן ומייקל ג'קסון, עיצבו את העולם בשנות ה-90" (gettyimages)

הינני מעריץ צנוע של מייקל ג'קסון, שבשנות ה-90 העליזות, היוו עבורי את ההכרות עם גדול הזמרים. לא אשכח את ההופעה בישראל שעוד לא מלאו לנער 13 שנכחתי בה.  ג'ורדן וג'קסון היוו עבורי מודל לחיקוי, העזה, הערצה, נחישות וחמלה.

אסיים בציטוט מתוך שירו המפורסם "לרפא את העולם" של מייקל ג'קסון: "אם אתה רוצה לדעת למה ישנה אהבה שלא משקרת, אהבה היא חזקה, היא דואגת לעזרה וחמלה. נהפוך את העולם למקום טוב יותר, מקום יותר טוב לחיות בו. בואו נרפא את העולם". 

לזכרך, מייקל ג'קסון 1958-2009

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק