עופר התותח

דודי סלע יתמודד ביום שני במשחק הגדול של חייו לא רק בזכות הכשרון הבלתי רגיל שלו, אלא גם בזכות החוצפה ולא מעט בזכות האח עופר

יום ראשון 28 יוני 2009
דורון ברגר
לפני קצת פחות משנתיים, צלצל הטלפון אצל כותב שורות אלה. על הקו היה בחור בשם עופר, שהזדהה כאחיו של דודי סלע. עופר, טניסאי בינוני בעברו, זעם על כתבה שפורסמה באתר בו אתם גולשים בדקות אלו. 

הכותרת של הכתבה אז היתה "מה זה צ'לנג'ר?", כתבה שעסקה בזכיות בשנת 2007 של סלע במספר טורנירי צ'לנג'ר, האחרון שבהם עורר שמחה רבה אצל לא מעט כתבי אינטרנט בעיקר.

זו לא היתה כתבה שנועדה לפגוע בסלע. זו היתה כתבה שבסה"כ ניסתה להעמיד את שורת ההישגים של סלע במקום הנכון. עםל כל הכבוד לטורנירי הצ'לנג'ר, הם לא בדיוק שיא הקריירה של הטניסאים בסבב המקצועני.

לא הכרתי עד אז את עופר סלע. דווקא עם האח דודי יצא לי לשוחח ולהיפגש פה ושם. נדהמתי מסגנון הדיבור המתלהם של עופר. הוא "איים" (ואגב, עמד בזה) בהפסקת שיתוף פעולה עם האתר, הוא קצת צעק, מאוד זעם ובעיקר נשמע מתוסכל כשאמר: "אנחנו מחפשים ספונסרים בנרות. רוצים להציג בפניהם את ההצלחות וכתבה כזאת רק הורסת".

לימים התברר לי כי לא הייתי איש התקשורת היחיד שזכה במנה הגונה מסלע, עופר סלע. התברר גם שעופר בעצם מנהל את הקריירה של אחיו. הוא עושה זאת עם רמת איכפתיות שתואמת אהבה אמיתית בין שני אחים.

בשבועות שאחרי השיחה, זכיתי למעט הודעות SMS בסלולרי, ובהן הקנטות על חוסר הפרגון בעוד סלע צובר תאוצה כלפי מעלה. פה ניצחון גדול בגביע הדיוויס, שם העפלה לגמר בסין, עוד שחקן בעשירייה הראשונה בעולם מובס., דודי סלע החל להתקדם לעבר המקום ה-50 בעולם, אבל עופר לא נרגע כי ספונסר עדיין לא נמצא.

כאמור, כמעט שנתיים חלפו מאז. לדודי סלע עדיין אין ספונסר שמעניק לו את השקט הכלכלי. הוא ועופר מנסים, אבל לא מצליחים. גם היום, כשסלע עומד להכנס לרשימת 30 הטובים בעולם, הוא עדיין בלי החברה שתתמוך בו יום וליל. נותרו רק הוא ואחיו.

לפני שנתיים הבטחתי לעופר סלע שביום שדודי יעפיל לשמינית גמר גרנד סלאם, יהיה לו קל הרבה יותר למצוא ספונסר ושאני אכתוב דברי פרגון. אז מכיוון שאני נוהג לעמוד בהבטחות, כדאי לכל איש עסקים עשיר לקחת לתשומת ליבו את הדברים הבאים:

בישראל יש טניסאי, דודי סלע שמו. מבחינת כישרון, הוא שווה מקום על סף העשירייה הראשונה בעולם. לא בכדי הוא לא מתקשה לנצח את נציגי העשירייה השניה והשלישית. דודי סלע לא דופק חשבון לאף אחד. אולי אין לו הגשות חזקות ברמה עולמית, אבל יש לו יכולת טכנית שלא היתה מביישת אף טניסאי, חוץ מארבעת הגדולים.

וגם אם יפסיד ביום שני לנובאק דיוקוביץ', מי שיתמוך בו, כדאי לו לדעת שהוא תומך בטניסאי שכמעט בוודאות יגיע ביום מן הימים לפחות למקום ה-20 בעולם, אם לא יותר מכך.

וכן, עוד דבר: לדודי יש גם אח, עופר שמו, טניסאי עבר עם שריטה לא קטנה שידאג לשווק את המאמץ ויחזיר את כל ההשקעה. דודי ועופר, שני תותחים אמיתיים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק